Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Ez a döntés azoknak nem fáj akik nem a mai korszakra jellemző munkabeosztásban dolgoznak, hanem az átlagostól több szabadidővel rendelkeznek, mert kizárólag ebben az esetben nem bolygatja meg az időbeosztásukat. Hiszen a rugalmas időbeosztást veszik el az emberektől. Akik jól járnak rövid távon azok a dolgozók akik nem szenvednek hátrányt a döntésből, fizetésben, napi munkavégzés idejében. Gondolom pár ezer emberről lehet szó ahol a munkáltató valóban nem fog hátrányos lépéseket tenni.

    A vasárnapi nyitvatartást teljesen elszeparáltan, különállóan kezelték, miközben az a megváltozott munkapiaci helyzetekhez, trendekhez igazodott, kijöttünk a 80-as évekből amikor még teljesen természetes volt hogy 16 órakor az ember elindul haza. Ma az a természetes sok helyen ha az ember 19 órakor indul el haza és ha esetleg van család, vagy bármi program, teendő akkor egyszerűen sem energiában sem időben nem fér bele egy nagyobb bevásárlás. Ez nem "akarom" kérdése választás sokaknak, inkább úgy írom a többeknek. Az utóbbi években életbe léptetett munkaügyi törvénymódosítások miatt meg még több ember fogja be a száját és viseli el a kiszolgáltatottságot. Amennyiben a köz javát nézték, akkor nem értem miért nem a munkaügyi törvényt vizsgálták felül egészében, aminek megszavazásakor ugyanezen emberek vezetője azzal érvelt: elnézést de ezt muszáj volt.

    Az hogy a kisboltokat akarták helyzetbe hozni ellensúlyozná azt a kellemetlenséget amihez igazodni kell a jövőben, hiszen borítékolható hogy a forgalom egy része átvándorol ide. Azonban mivel franchise jellegű piacbekebelezés indul el csak a vak nem látja hogy nem a Marika néni fog jól járni, hanem a franchise mögötti 1-2 személy, legyen az cba vagy bármi más.

    Szerintem egyébként a barkácsáruházak bezárása a legkellemetlenebb, ez van ha a döntést olyanok hozzák akiknek van pénze festést, parkettázást, stb-t kifizetni, miközben egy józan ember ezeket önmaga is képes megcsinálni. Csak így ha bármi gigszer közbejön egy hét csúszás. De mi ez a mai embernek, főleg a magyarnak akinek oly "sok" szabadnapja van.

  • Peat;)

    veterán

    válasz banhammer #276 üzenetére

    Elég furán közelíted meg a témát, kategorikusan kijelented hogy mással is el lehet tölteni ezt a napot. Úgy gondolom a vásárlók 99%-a azért preferálta a vasárnapi nyitvatartást hogy ne fixen egy napra háruljon a nagyobb bevásárlási herce hurca, hanem mindkét napját azzal töltse amivel akarja. Én legalábbis így használtam fel ezt a lehetőséget és az ismerősi körömben is ez a jellemző. Mert bizony ezt a zárósdit leboltolta a KDNP csak azt nem egyeztette a nagy főnökkel, mármint az igazival hogy akkor szombaton legyen sztenderd mocsok idő és vasárnap aztán bitang jó. Kicsit életszerűbben gondolkozz, lehet megharapott az egyik zombi. ;]

  • Peat;)

    veterán

    válasz banhammer #318 üzenetére

    "Megkérdeztem a környéken jó pár eladót és 50-50% az igenek és a nemek aránya." És Ti vagytok a célközönség, akiknek elsősorban segíteni akarnak a szentszövegük alapján. Megkérdezni meg nem neked kell, hanem a kormánynak a szakszervezeteket, szövetségeket. Ha a kormány lépést hoz ezen tárgyalások és hatástanulmányok nélkül, majd az eredményről te kérdezel az nem feltétlen diktatúra még, de már közelebb van ahhoz mint a demokráciához.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák