Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Azert az AMD is tud jofej lenni, ha nagyon akar...

    Elkepzelem szegeny kollegak fejet, amikor beesik az ajton Übermanager Janos, hogy fiuk, az lenne a feladat, hogy a jatek Qrvasok VRAM-ot egyen, ok? Jatekfejleszto Bela, aki meg lassan a sajat lepeseit is matrixokban szamolja, meg a szulinapjat is az int64 timestamp hex-ekent tudja, elmorzsol egy konnycseppet, de vegulis egesz eleteben ez volt az alma, jatekot fejleszt, cserebe vallalja a tulorakat, a stresszt, a kreativok faszsagait fizu utan, amikor van penz kokora, cserebe meg csak annyira jol se keres, dehat baszki, csak jatekot fejleszt, egesz eleteben erre vagyott, megis mit tud tenni? Megcsinalja.

    Megirja a kodot szepen, jol, elso iteraciohoz kepest egesz optimalisan, aztan megremeg a szaja, sohajt egyet, es vegrehajtja az utasitast, megoldja, hogy ugyan az tobb memoriat egyen. Neha meg eszebe jut, hogy ha ugyan ezt a kovetelmenyt nem csak fegyverkent hasznalnak, mi mindent tudna megvalositani, de mara megtanulta, hogy jobb, ha befogja a szajat ilyenkor, vegul ugyis mindig csak megszivja.

    Aztan megjelenes utan leul megnezni a velemenyeket a "gyerekerol", es mit lat? Mindenhol Ot szidjak, hogy megint mennyire nem optimalisan kodolt.

    Aki azt gondolna, hogy irasom a fantazia szulemenye, az szerintem maradjon is meg ebben az allapotban, mert esetunkben jogos az "aldott tudatlansag" kifejezes.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Taranti #120 üzenetére

    Azt megneznem. :D
    32 bit max cimzese: ~4GB, konkretan 2^32 = 4,294,967,296
    64 bit max cimzese: ~17,179,869,184 GB, ~17,179,869TB, ~17,179PB, ~17EB, konkretan 2^64 18,446,744,073,709,551,616 byte.

    Egy darabig eleg lesz...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák