Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Meridian #4 üzenetére

    Valahogy így. A hivatalos anyagban van még egy évenkénti átlagos meghibásodási arány is, az 0,34%. Vagyis átlagban 1000 darabból 3-4 hibásodik meg folyamatos használat mellett évente.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz wwenigma #28 üzenetére

    Gondolom azzal te is tisztában vagy, hogy az operációs rendszerek viszont nem decimális számrendszerben mutatják, hogy egy adott fájl hány Kilo-, Mega-, Giga- vagy Terrabyteos. Gyakorlatilag egy operációs rendszer sem. Ennek megfelelően ha beraksz egy tárolóegységet a számítógépbe, az OS neked bináris számrendszer alapján fogja annak a méretét mutatni. Szóval rohadtul nem az számít gyakorlati felhasználásnál, hogy a merevlemezre mi van írva.

    A kezdettől fogva az emiatti kettőség miatt bosszankodtak a hozzászólók eme topicban, te meg kötöd az ebet a karóhoz, hogy dehát így van X idő óta. Ami attól még, hogy hülyeséget csináltak a HDD gyártók 30-40 évvel ezelőtt, még hülyeség marad...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #72042496 #33 üzenetére

    Zseniális! :DDD :C

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz wwenigma #40 üzenetére

    Gondolom azzal te is tisztában vagy hogy ez ISO/IEC 80000 standard szerint van.

    Akkor sokadjára: nem sok operációs rendszer számolja a tárolómegoldás vagy egy fájl méretét ISO/IEC 80000 standardban, az Apple persze külön utas lett e téren, hiszen a MacOS ilyen (talán valamikor a 2000-es években tértek át erre?). Ezzel nagyjából egyedül van, mert amúgy az ősidők óta binárisan számolják a méretet (nem csak a Windows vagy a Linux ilyen, de már a Commodore vagy a Spectrum számítógépei is így kezelték).

    Tehát van egy tök felesleges váltás, mert a gyártóknak kellemesebb a marketingcélú ISO/IEC 80000 standardban számolni, ami megtévesztő a felhasználó szempontjából, hiszen minden felhasználási területen bináris alapú számítás megy.

    Ezt sokan sokféleképpen leírtuk már. Hiába csűröd-csavarod, attól még nehezen védhető, hogy van értelme HDD / SDD / stb. esetében nem bináris számítási rendszerben számolt mennyiséget feltüntetni...

    De ha már itt tartunk, akkor van barmilyen bizonyitekod arra hogy a merevlemezgyártók valaha is base2 szerint jelölték a méretet vagy pedig base10 a kezdetektől? Mert ugye ezt mondjátok, hogy egyszercsak igy jelolték hogy lehuzzanak minket...

    FDD esetén hogy is nézett ki? Az 1.44MB-os lemezre ráfért 1440KB. Bináris értéken.
    Brrrr.... Hogy mik voltak egykor. :DDD
    A HDD-k esetén anno volt egy ilyen döntés, de ez még az 1970-es évekből származott, és akkor még más idők éltek. Az idők folyamán ez kényelmes téma volt, de a 2000-es években több HDD gyártót is bepereltek az Egyesült Államokban emiatt, a Seagete esetéről itt olvashatsz, de amúgy hasonló volt a történet a Western Digital és a többi gyártó esetében is.

    Ma mégis ott tartunk, hogy a gyártók legfeljebb feltüntetik a "valós" értéket, de általában csak van egy hivatkozás a méretre vonatkozó adatnál, és ott leírják, hogy hát ez a decimális értékrend szerint értendő...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz wwenigma #47 üzenetére

    Erre kértem bizonyitekot hogy ha igy van, akkor valamikor erre at kellett allniuk tehat valaha base2 szerint számolták. '82-ben egeszen biztosan nem, akkor mikor?

    Hol állítottam olyat, hogy a HDD gyártók számoltak volna valaha is bináris alapon?

    Ha esetleg a tőlem idézett részt értelmezed, leeshetne. Azt írtam le, hogy a gyártóknak kellemesebb (olvasd marketingcélból is jobb) a 10-es számrendszert használni, mint a binárisat, miközben a felhasználók elsöprő többsége bináris értéken dolgozó OS-t használ. A gyártóknak jó ez a fajta "átverés", és ezért hoztam fel az FDD-ket példának, mert ott ez például nem volt jellemző.

    Szintén raktam be forrást a Seagate ellen folyt bírósági perről, amely a HDD gyártót meszelte el, Tessék, itt a WD féle eset, ahol ugye a 80GB-os HDD az OS szerint csak 74,4GB-os. A vicc az, hogy a WD fél millió dollárt fizetett a felperes ügyvédi költségeire, de maga a felperes csak egy 30$-t érő szoftvert kapott az egyesség keretében.

    Szóval bizonyítékot adtam eddig is, arra, amit én állítottam. Amit tőleg kérsz, olyat én nem állítottam...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák