Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz sb #41 üzenetére

    Szia !

    És én elsődlegesen nem csak az eltűnéstől tartanék, hanem a hackertámadástól. Éppen ezért hoztam azt a példát, hogy ki az, aki felhőre bízná a felesége/barátnője aktképeit, erotikus videóját. Nagyobb az esélye, hogy valamilyen módon kikerülnek mondjuk a képek a netre, mint a, hogy végzetesen behaljon otthon a RAID tömb.

    A RAID-ről nem nyitok több vitát, mert mint írtam komoly backup nem létezik RAID nélkül. Elkövettem azt a hibát, hogy nem azonos szintű és komolyságú adatmentésről vitatkoztam itt többekkel. Amikor ilyen himi-humi 100GB-ot (családi képeket, meg néhány .doc fájlt) kell menteni, arra természetesen nagyon egyszerű, olcsó és még kezelhető megoldás a felhő, a külön HDD, vagy PD, vagy több optikai hordozóra mentés és hasonlók. Amikor igazi mennyiségű adatot kell archiválni úgy, hogy az elérhető, bővíthető (kezelhető) legyen akkor megnézem azt az embert, aki ezt RAID nélkül kivitelezi. Az, hogy ez a tömb elszeparált legyen sokszorosan javít az adatok védelmén, de a többi ettől még tény marad: a RAID erre (is) való.

    Viktor

Új hozzászólás Aktív témák