Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimspie

    tag

    válasz Busmann02 #464 üzenetére

    Fogod a sima brush ecsetet amivel rajzolsz .. és az alapból olyan beállításra van kapcsolva, hogy NORMAL .. van egy legördíthető menücske (CS5-ben a felső menüsor alatt). Ezt át lehet állítani ilyesmire, hogy darken, lighten, hue, saturation, color .. no már most neked a COLOR kell. Én is így adok némi színt a rajzaimnak. A fekete fehér rajzolás amúgy rohadt jó mert látod az értékeket ami tömény látás matematika :D . aki így dolgozik az nagyon dinamikus képet tud készíteni.
    A másolás kell egy darabig ja. Aki tök amatőr annak mindenképp másolnia kell. Amikor arról beszéltem, hogy a másolás elhanyagolandó azt egy olyan szintre értettem amikor már az ember rendelkezik ezekkel a tapasztalatokkal .. a másolás tapasztalatával. Annyi a dolog, hogy nem szabad azon a szinten már a másolásra bízni a fejlődést. Ha jól másolsz akkor hagyj fel a másolással és kezdj bele a tér-perspektíva , fény-árnyék stb önálló elsajátításához stb stb .. ilyesmi. MÁR HA szeretne az ember fejből rajzolni. Valaki nem szeretne (bár sztem mindenki vágyik rá :P )

Új hozzászólás Aktív témák