Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • badbrother

    aktív tag

    válasz atus #25 üzenetére

    Na, amit nekem sikerült leszűrnöm a topicokból azt most ide leírom, remélem nem tévedek nagyokat.

    Vannak olyan 9500-asok amiket 9700-as referencianyákra építettek, és mivel a csip ugyanaz ezért az ilyen 9500-asok 256 Mb memóriasávszélességgel működnek, és nem az egyébként szokásos 128-cal. Ez jó.
    A másik dolog, hogy némelyik 9500-ason szoftveresen ki lehet nyitni a lezárt 4 pipeline-t. Ugyanis alapból csak 4 van rajta, így meg 8 lesz.
    Ha csak ezt az utóbbit csinálod meg akkor kapsz egy 9500Pro-t, már ez is eléggé jó, de nem biztos hogy működik, mert lehet hogy a kinyitot pipelinok hibásak lesznek, ez szerencse dolga.
    Na most ha mindkét dolgot tudja a kártyád, akkor van a gépedben egy 256Mb-es sávszélességű, 128MB-s 8 renderelő pipeline-nal rendelkező kártyád. Ami pediglen egy 9700Pro.

    Az első dolog életbeléptetéséhez azt hiszem egy bios update kell, a másodikhoz meg nem tudom, de könnyen megnézheted van egy rakás topic.:D

    A 9700-as referencianyákot meg úgy lehet felismerni, hogy a memóriák L alakban helyezkednek el rajta. 2 a GPU felett, 2 meg jobbra tőle. A másfajta nyákon meg asszem egymás mellett van a 4 modul, de ez nem is lényeges.

    Ha tehát a boltban kicsomagolod a 9500-ast és ilyen az elrendezés akor király, már csak szerencse kell a plusz 4 pipeline-hoz. De vannak olyan helyek, erről városi legendák szólnak, ahol már tesztelve árusítják, vagy árusították a jó kártyákat.
    Néhány arc állítólag ilyen helyről vette a saját kártyáját. Nézz utánna, ha komolyan érdekel.

    Úgy emlékszem azt mondták a Sapphire kártyák 9700-as nyákra épültek, legalábbis a korábbiak, de mintha egy hozzászólásban valaki az eredeti BBA kártyájával kapcsolatban is ezt emlegette volna.

  • badbrother

    aktív tag

    Van eg yilyen topic, hogy:=> [Re: Hí] Radeon 9500 (Pro), és 9700 tuningolás, csak beszúrni nem tudom, az infók java onnan származik

Aktív témák