Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz Márton #1813 üzenetére

    Bedobtam egy sima simkártyát és ment gond nélkül. Súlyt lemérem majd. Gsm frekin megy. 2,4ghz-es távot nem zavarja, 5,8-as vtx-et sem. Gps-t állítólag az 1.2-1,4ghz körüli vtx bolondítja. Ez max a 915mhz-es telemetriákkal akadhat össze.

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Márton #2387 üzenetére

    Azok a tesztek megvoltak, csak akkor erre nem figyeltem fel, felszállás nélkül nemigazán veszed észre. Plusz ráadás, hogy a négy alap csatornából csak kettőt értelmez fordítva. és azok nem egy karon vannak.Valamint az Arm/DisArm sem volt tiszta, így always armon volt a settings. Azt akartam még átnyálazni utána.
    De sebaj. A plafonon van egy kis lyuk, meg egy antenna és pár prop bánta. Mostmár ott tartok, hogy nagyobb gondom van: Az egyik motor (a jobb első) túlmelegszik. Az összes többit meg tudom fogni, és csak langyosak, de ez forró. Ezt úgy vettem észre, hogy repülés közben, ha már elérte a hőfokot, adsz neki egy kis gáz (+10% az aktuálishoz képest), az egész gép kb leesik jobbra előre...Gondoltam, hogy esetleg az ESC lenne a hibás, de az esc át sem melegszik, se nem kapott "behatást" szerelés közben. (Ha a bal hátsóról lenne szó, még meg is érteném, hisz ott elbacarintottam a forrasztást, túl sok cint raktam, ami ráfolyt az azon oldalon lévő "ic" két középső lábára, és utána vagy 20 percig próbáltam leszedni azt onnan. De nem, pont egy olyan csinálja, amelyiknek semmi ilyen "balesete" nem volt.) Majd teszek fel képeket a gépről, illetve az akksiről is párat. Eszméletlen, teljesen más szint ránézésre és fogásra is, mint a Turnigy 3S 1800as akksiaim.

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz Márton #2389 üzenetére

    Nem voltam tiszta. Illetve elkevertem, a lényeg, hogy előtte már próbáltam, prop nélkül, akkor jónak tűnt, majd miután rászereltem a propokat is, elsőre, rájöttem, hogy két motort nem jól forrasztottam be, mindegyik azonos irányba forgott (Gondoltam, hogy ha egy motor CWnek illetve egy másik CCWnek van jelölve, akkor a kábelek úgy jönnek ki sorban, ahogy sorban az ESCre mennek.). Sebaj, újraforrasztottam, ekkor szenvedtem a bal hátsó escvel, majd újra összedug, ránéz dronin gcs-ben, elvileg minden működik, akkor nyomás, fel a propokat, és lássuk, hoyg elemelkedik. Elemelkedett.
    Elvileg lassan jó lesz minden, most egy picit jobbra húz, amit utána kell korrigáljak droninban (a hátra driftetlést már kiigazítottam legalább.:) ), és kell lassan pár új elem a távirányítóba is (kb 15-20% között jelzi a táv az elemek állapotát), így a nagyobb távolságra repülés majd később. Most ezt a motor hibát akarom kideríteni, mi okozza, hátha helyre rakható. Még amin gondolkodom, az egy IA6C beszerzése az IA6B helyére, minek ez a nagy bumfordi soktűs móka, hisz alapból PPMben megy (és elvileg IBUSon is), s nincs PWM kivezetés halom az FC-n. Egyébként tetszik a gép. Még kell egy "mázsálás" is, hogy tisztában legyek a súlyával, de gyári NightHawk 280hoz képest nehezebb valamivel. (Azt is inkább az akksi 250g-ja adja...)

    foka: Nem tudom, de majd meglesem azt a verziót is. De szerintem ma már nem, nincs már kedvem forrasztani, tegnap is elvertem szerelésre-agyalásra vagy 5 órát, ma meg eddig csak ezzel töltöttem a napot (minusz 10 perc, amíg kicseréltem a defektet kapott kereket az autón), és már csak egy kicsit játszani akarok, majd aludni, kicsit kialvatlan vagyok.. Tegnap éjjel 1 után feküdtem le emiatt, és előtte való napokon sem aludtam sokat önhibámból/másnak segítés miatt. Még egy kis WoT mára, vagy LoL, és pápá szombat.

    UI: foka: bacca meg. Ránéztem mégegyszer, majd egy hirtelen ötlettől vezérelve levágtam a zsugorcsövet. 3 kivételével lepotyogott az összes "barna kocka" (ellenállás?, dióda? nem jut eszembe).

    Szuper.

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • foka

    aktív tag

    válasz Márton #3016 üzenetére

    Nekem is van ilyenem, DIY szemüveg építéséhez vettem a fresnel lenycse miatt de a VR Box 2-t se szedtem szét, azóta meg van Eachine VR D2.

    mgy: én is csak félig vettem komolyan :D

    [ Szerkesztve ]

    Üdv: Fóka

  • foka

    aktív tag

    válasz Márton #3019 üzenetére

    Át akartam, hogy kipróbáljam milyen, leírás nélkül salyát kútfőből, de közben a BG szülinapi akciójában szeptemberben beesett eg VR D2, úgyhogy már semmi nem kell belőle.
    A VR Box, meg az FPV papírdoboz meg itt áll fölöslegbe.

    Üdv: Fóka

Új hozzászólás Aktív témák