Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Tegla80 #47158 üzenetére

    Egyáltalán nem ilyen durva már a helyzet. Én 6 éve játszok PS3-mal plazmán, immár a második plazmámat koptatom, lassan eljön az idő, amikor megveszem a harmadikat, ami már 65"-os lesz - soha nem tudtam még csak tartósabb ghost-ot sem összehozni PS3 játékkal, mert:

    - nem túlzóak a beállításaim, ugyanis kalibrált a TV-m, így nem keletkezik beégés az égbeemelt kontraszttól
    - a legtöbb játéknál már dinamikus a HUD, tehát eltűnik ha nincs rá szükség, vagy ha nem, akkor kikapcsolható
    - ha mégsem ilyen a HUD, akkor pedig oda tudok figyelni arra, hogy ne ragadjak órákra a képernyő előtt ugyanazon játékkal.

    Ha óránként 10-15 perc szünetet beikatat az ember, amikor mondjuk átkapcsol TV-adásra ami addig is mossa kicsit a HUD helyét - ennyi idő egyébként is kell az embernek is - akkor soha nem fog összehozni beégést sem.

    Amúgy a plazma játékra is jóval alkamasabb, mint az LCD, mert jobb a mozgásmegjelenítése és a válaszideje, jobb a színhűsége és a feketeszintje, valamint adott áron nagyobb méret érhető el belőle. Az idei palettán egy készülékkel kell vigyázni: a Panasonic belépő fullHD modelljének, az ST60-nak ugyanis fura módon picit nagy lett az input-lag-ja, ami miatt online hentelésre alkalmatlan lehet. Egyébiránt csak plazmát vennék játékra (is). Játszottam LCD-n eleget, legutóbb épp múlt héten ültettek le egy F-sorozatú Samsung LED-LCD borzalom elé, sírva menekültem vissza a saját plazmámhoz, félelmetes, hogy az LCD betegségekkel még mindig mennyire nem tudnak mit kezdeni a gyártók. Százszor inkább néznék egy ghost-os/beégetett plazmát, mint egy LCD-t, mert ha valaki értehetetlen módon be is égetne bármit, az csak a panel egy adott helyén lenne és csak kiélezett helyzetben látszana, de az LCD konzisztensen rossz és tucatnyi olyan "hibát" produkál egyszerre, ami plazmán egyáltalán nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • MasterMark

    titán

    válasz Tegla80 #47158 üzenetére

    mert "1 bealvás a csiga2 őn" és akár örökös a dolog.

    Ez nem igaz, mert van egy olyan funkció, hogy ha 2 vagy 4 óránként nem hagyod jóvá, hogy szeretnél tovább TV-zni akkor kikapcsol.

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

Új hozzászólás Aktív témák