Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Longeye

    tag

    válasz ViZion #723 üzenetére

    Én Samut használok mindenben is, de Proxmox-ot még nem futtattam élesben SSD-ről.
    Egyszer ment egy évig két olcsó Patriot, 256GB-os SSD-vel, ZFS RAID1-ben. Nem volt vele gond, alig használódott az SSD. Kb. 1TB írás történt rá egy év alatt. De ez csak tesztrendszer volt. ISO-kat másoltam rá, telepítettem, kipróbáltam, de nem volt nagy igénybevételnek kitéve. Lényegében csak a logokat írta.
    Itthon egy 256GB-os Teamsgroup SSD-n van a rendszer, de ez sincs annyira gyakran használva, így igazi tapasztalatom nincs benne.

    ZFS: Nem hiszem, hogy jobban igénybe venné, mint bármely más fájlrendszer. Inkább a memóriát eszi nagykanállal, főleg ha be van kapcsolva a Deduplikation opció.

    A cluster node-jaiban én szoftver RAID1 + ext4 fájlrendszert használok, mivel ott a virtuális gépek CEPH-en vannak.
    Ezt a módszert a Proxmox alapból nem támogatja. Én Debianra ültettem rá a Proxmoxot a dokumentációja alapján.
    Lassan már 6 éve működik, hibátlanul.
    Mindenhol máshol ZFS-re szoktam telepíteni.

    Ami eszi az SSD-ket, az az, ha cache-ként használod, pl. egy RAID tömbhöz. Arra nem is ajánlanak, csak szerver változatot.

    /* Egy lelkes kontár */

Új hozzászólás Aktív témák