Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Teljesen új vagyok a proxmox világában, egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Windows Raid 5 lemezegyüttesem (3x2TB), s a gép amiben vannak "felszabadult" így szervert csinálnék belőle.

    A terv az, hogy maradna a windows, mert bármikor kellhet még a gép, azon futna egy VM, amiben egy proxmox kapna helyet. Ehhez szeretném a 3x2TB lemezt felcsatolni, akár nextcloud, akár OMV számára.
    Ebből annyi van jelenleg kész, hogy a proxmox up&running.
    A kérdésem az lenne, hogy ha én Vmwarenak a windows által raidolt lemezt átadom használatra, az úgy megfelelő? Vagy előbb a windows raidot meg kéne szüntetni és hagyni, hogy a proxmox elintézze saját magának?
    Remélem így is átadható, mert több mint 1 TB adat van már rajta és azt nem tudom, hogy hova tenném addig :(
    Vagy csináljam azt, hogy csinálok egy dinamikus virtuális lemezt a tárolóra és csak azt adom hozzá, mondjuk 1,5 terráig?

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Új hozzászólás Aktív témák