Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz Mazsika #6355 üzenetére

    Mindamellett hogy óriási előrelépés sok szempontból az új fejlesztői környezet az elődjéhez képest, nagyon bosszantó hogy teljesen átkomponálták a gyorsbillentyűket. Még véletlenül sem hasonlít a régi Step7-hez.
    Nem tudom ezt mi ihlette (mire gondolt a szerző).

    Persze akik imádnak egerészni és az Ok gombra is egérrel kattintanak, vagy az új felhasználóknak akik a TIA-val kezdték, ez nem jelent semmilyen problémát. De aki évekig használta a régit és ma is kénytelen a kettőt felváltva használni, szerintem hullik a haja rendesen (ha még van neki). :-/
    Pl. "érintkezőt" akarok lerakni létrában, vagy egy funkciót, Step7-ben folyton átméretezem az ablakot, meg
    függőlegesen rendezem őket (Shift-F3, Shift-F5) stb.

    Csak példaképp ehhez képest a CX-Programmerrel úgy lehet "írni" a programot, hogy az egérhez hozzá sem kell nyúlni. Példa értékű a mai napig ilyen szempontból. Nagyon gyorsan lehet vele dolgozni.
    Bár most az Omron is teljesen új alapokra helyezte a fejlesztői környezetét, nem láttam még. Gyanítom, hogy ez a lehetőség elsorvad benne a fejlődés hatalmas sodra erodálja. :(

Új hozzászólás Aktív témák