Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    válasz Atomgeszi #3558 üzenetére

    halo !

    azt kell mondanom, hogy azzal értek egyet aki szerint az okj-s tanfolyamon egy papírt szerezel, és valami kis információt.
    én magam is egy okj-s képzést végeztem el a témában.

    akkor lesz jó szintű plc-s tapasztalata valakinek ha azzal foglalkozik, az a munkája, abból él, stb.
    amikor felvettek az előző cégemhez plc-technikusnak, kicsit meg is ijedtem.kaptam laptopot, kábeleket, szoftvereket, stb. aztán hajrá. 15-20 állomásos gépek,~ 600 IO-val, stb. napokat-heteket ültem a gépek mellett rádugott laptoppal , de megérte.nálunk a plc-sek nem főiskolát végzettek voltak, ők mással foglalkoztak.persze volt kivétel.

    a plc nem elég.ismerni kell a plc-re rákapcsolható perifériákat , hiszen programozni azokat is kell.
    mérőegységek, szervóhajtások, inverterek, analóg rendszerek, HMI-k,bus-rendszerek,kamera-rendszerek,stb.
    mi az a topológia, mire jó a repeater,hogy kell kiépíteni egy profibus hálózatot?, stb.

    na, ezek és a plc kapcsolatáról egy szó sem volt a képzésen, de elvégezni mégis van értelme ha valakit érdekel és szeretne vele foglalkozni.csak folytatni kell.
    ez rám is vonatkozik, van még mit tanulni.

    byte-by

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák