Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz bayarena #87102 üzenetére

    Minden tisztességes és hiteles tesztelésnek elmaradhatatlan része a műszeres kalibráció. Az itteniekben mindig írják, hogy milyen műszerrel és szoftverrel végezték.
    Hidd el, semennyire nem passzol az egyik készüléken műszeres méréssel kapott érték egy másik ugyanolyanra. Ez saját tapasztalatból tudom. Hogy ne menjek messzire, előbb teszteltünk és mértünk Panasonic GT60-at, majd fél évre rá magamnak vettem egyet. Mindkettőt ugyanazokkal a professzionális műszerekkel mérte, kalibrálta janos666 fórumtárs és az értékek köszönő viszonyban sem voltak egymással. Például ami az egyiken mínusz 15 volt, az a másikon plusz 20. A cirka 60 értékből egyetlen egy nem volt, ami megegyezett. Kivéve persze azokat, amik mindkettőn nullán, középállásban maradtak.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz bayarena #87102 üzenetére

    A távirányítók gyártójának honlapján tudsz szétnézni, hogy az adott típus mit támogat.

    De ha igazán biztosra akarsz menni, akkor Harmony távirányító. 10 éve csak ilyeneket használok minden eszközömhöz és soha semmi másra nem váltanék. Sokszor írtam már a topicban róluk, pl. itt is. A 600-as szériát már elég jó áron megkapod és minden létező eszközt ismer, amit valaha is távvezérlővel lehetett vezérelni. Ha meg nem, akkor megtanítod neki az eszköz eredeti távjával - de én még nem láttam olyat, hogy ne ismerne valamit, még a sufniban levő, zs-kategóriás, ismeretlen márkájú kínai TV-t is megtalálod az adatbázisban, nemhogy egy Pioneer plazmát. Ezen felül makrózható, szekvenciákat tudsz beállítani, így egy gombnyomással ki tudod neki adni, hogy indítsa el a TV-t, az AVR-t, a TV-t váltsa AV-re, az AVR-t BD-lejátszó bemenetre, majd kapcsolja be a BD-lejátszót és adja ki a lemeztálcát. Neked már csak a lemezt kell betenni és nyomni egy Play-gombot a távon. Mindezt egyetlen gombnyomásra teszi.

    Én idén váltottam a 600-as szériáról Harmony Ultimate-re, itt írtam róla. Zseniális táv, igaz, ez már drágább, de minden forintját megérte és ha sok eszközöd van, akkor nagyon sok szívástól kímél meg napi szinten.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák