Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tobias40 #80392 üzenetére

    Semmi köze a képarányhoz annak, hogy DivX-et nézel, vagy sem (egyébként sem DivX-ek, hanem Xvid-dek mennek ma már). Egy 2.40:1 képarányban forgott film Xvid-ben is szélesvásznú, egy 1.78:1-ben forgatott pedig BD-n is 16:9-es, tehát kitölti a képernyőt. Csomó mozifilm forog ma is 1.78:1-ben, vagy 1.85:1-ben, tehát bőven tudsz olyat nézni sorozaton kívül is, ami teljesen, vagy közel teljesen kitölti a panelt. De egyébként annyi baromi jó sorozat van, hogy azok közül is válogathatsz. Amúgy a szélesvásznú filmekbe is simán belezoomolhatsz (mondjuk én sosem tennék ilyet), ha gyorsan el akarod tüntetni a ghost-ot, kibírod, a TV-adók is így nyomják a filmeket többnyire. Tanulság: ha durva a csatornalogó, zoomolsz, vagy sűrűbben kapcsolgatsz és nem hagyod magára a TV-t órákra ugyanazon az adón, ahogy azt milliószor leírtuk már.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • balisz

    senior tag

    válasz tobias40 #80392 üzenetére

    Gondolom SD az adás, mert HD esetében szerintem lehet arányos nagyítani az ST50-en.

    Ami a ghostot illeti itt vannak az én tapasztalataim: az első plazmatévémnél amikor megláttam az első szörnyűséges ghostot akkor azt hittem itt a világ vége. Rögtön elkezdtem fehérmosni, pánikolni azon hogy mi lesz ha nem tűnik el, folyamatosan néztem hogy ott van-e még, stb... Két fontos tapasztalattal lettem gazdagabb:
    - A fehérmosás (legalábbis az én tapasztalataim szerint) semmit nem ér. Órákon át tartó használat után sem produkált jobb eredményt mint a "sima" használat. Ne pazarold az áramot és az időt rá.

    - Idővel már nem érdekelt a ghost, gyakolatilag megtanultam együtt élni vele. Ha rám hallgatsz akkor inkább használd a tévét ahogy amúgy is tennéd, esetleg kicsit vedd vissza a kontrasztot és persze az nem árt ha belezoomolsz ha teheted amikor annyira nem figyelsz rá. Persze tudom hogy az elején nagyon idegesítő, de jobb ha most megbarátkozol a gondolattal hogy ha egy csatornát rendszeresen nézel akkor annak ott lesz a logója rendszeresen. Tellesen megelőzni nem lehet, legfeljebb mérsékelni, ezért vedd le a kontrasztot arra a szintre ami még élvezhető a számodra

Új hozzászólás Aktív témák