Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #702 üzenetére

    A THX-et a 2.1 köré fixált gamma miatt nem szeretem, én 2.4-re szoktam kalibrálni sötét szobába. (Na meg szokás szerint zöldes.)

    A felső sáv képzaja. -> Az előbb bejött a húgom, és megkérdezte miért zajos az égbolt (épp az Assassins Creed Relevation-ben bohúckodtam kicsit, hogy melyik TV-n fest jobban), nekem pedig most a webböngésző fejléce mellett szúr folyton szemet, szóval mégis csak gáz ez normál használat közben, és szerintem most rosszabbodott, mióta beszámoltam róla.
    Plusz a gyenge pixelek (nem egészen döglött, de sötétebb ott pár pixel egymás mellett, mint ha por lenne, vagy kosz az üveg és bevonat közt - de színes, úgyhogy sub-pixel hiba lesz az...) miatt ez most megy vissza a boltba, úgyhogy ezzel felesleges várni, hogy meddig járassam be break-in slide-okkal és mikor kalibráljam először.

    Épp ezért most álltam neki kalibrálni egy Prof módot, csak hogy addig is tisztább legyen a játék, hogy milyen a G30 képe.
    A 2 pontos szürkén már túl is vagyok, mindjárt meglesz a gamut, itt alig van mit állítani, szóval nem tart sokáig. De elég szépek lesznek a grafikonok, remélem a kép is.

    Amúgy érdekes, hogy 83 cd/m^2-t mértem, mégis mint ha ki akarná most égetni a szemem a fehér ablak. Mondott erről valamit Dwayn is, hogy ezeken a Panákon nem reprezentatívak ezek a mérések. Lehet hogy ugyan onnan ered a dolog, mint a vibrálás, és a szokatlan pulzálás jobban ingerli a szemet, így kvázi kevesebb fényerő kell, hogy kényelmes legyen.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz krx21 #702 üzenetére

    A "sima" THX beállítás nem tetszik?

    Nem rossz. Sőt, direkt keresni kellett azokat a filmjeleneteket, ahol van látható különbség a THX és az én 10-20 perc alatt összedobott Prof1 módom közt, de őszintén szólva nekem jobb tetszik az utóbbi.

    THX profilban sárgásak az arcbőrök, és az alacsony gamma miatt kicsit harsányak a sötét jelenetek részletei. Sötétbe jobb a ~2.4-es gamma, és a fehéret azért mindig kalibrálni kel minden panelen.

    De ha nem lenne itt a Prof1 mód, és kéznél a spektró, akkor szerintem megelégednék a THX-el, mert gyári képmódnak tényleg nagyon jó.

    Neked viszont szerintem itt is a THX tetszene, mert kicsit világosabb. De nekem elég a Prof mód fényereje...

    Viszint lehet hogy nem hülyeség csinálni VT30-akon egy olyan ISF-Night módot, amiben nem nyúl az ember a 10 pontos WB/gamma opciókhoz, csak azokhoz, amik a G(T)30-on is elérhetőek, mert ez most így szerintem kicsit jobb lett, mint a THX. Szerintem legalább is jótt tett az arcbőrök színeinek.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák