Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz janos666 #8984 üzenetére

    Én nagyon kíváncsi vagyok rá. Magára a filmre is, meg erre a 48 képkockás felvételre is. Azt el tudom képzelni, hogy soap-opera hatása van, viszont ha ehhez nem társulnak a képi anomáliák/artifaktok és eleve nagy felbontással forog, akkor döbbenetes valóságérzetet tudhat kelteni. Nem viszolyogva fogok rá beülni az biztos, hanem nagy várakozással/kíváncsisággal. :K

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz foppa #8991 üzenetére

    Én meg szinte egészen biztos vagyok benne, hogy itt Budapesten lesz olyan mozi, ahol meg tudom így nézni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Csabroncka #8995 üzenetére

    Most akkor kezdjem el, hogy egy átlag BD-kiadványból kb. 200-300 darabot veszünk meg magyarhonban?! Van még kérdésed azzal kapcsolatban, hogy miért nem készül minőségi szinkron? Amúgy a 10 eFt-tal erősen el vagy tájolva, ma egy átlagos BD-kiadvány 5 eFt körüli árúra jön ki, tekintve, hogy rengeteg nagy film kapható már 3-3,5 eFt-ért és az új megjelenések sem kerülnek többe 6,5 eFt-nál. Amiről Te beszélsz, azok kb. a 3DBD-k. Ha mondjuk 200 darab fogy egy BD-ből a 3,5 eFt-os árral számolva, akkor a BD-kiadványok önállóan még a szinkron bekerülési költségét sem hozzák vissza és a jogdíjakról akkor még nem is beszéltünk. A DVD-k ebbe valamelyest besegítenek, de a 2 eFt-os új megjelenési ár (ami igen gyorsan leesik 1,5 eFt-ra, majd 990 Ft-ra) meg ugye sokat nem tesz hozzá ehhez a dologhoz, pláne, hogy egyre kevesebben veszik. Kicsi ez a piac, illetve nem is a piac kicsi, hanem a vásárlói szokások torzultak sajnos.

    Amúgy készül technikailag sok jó szinkron (persze, lehet, hogy nem DTS-HD MA formátumban), sokkal nagyobb problémának tartom a szinkronok művészi, szakmai értékének látványos csökkenését az utóbbi időben, több kiváló szinkronszínészünk ki is jelentette, hogy többé nem hajlandó szinkronizálni, annyira felhígult a szakma. A másik felük meg ugyebár ilyen-olyan módon már sajnos meghalt, sokan tragikus hirtelenséggel, fiatalon. :(

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Mezga Aladár #8998 üzenetére

    Több okból is: egyrészt kerülhet a film új forgalmazóhoz, akinek adott esetben még egy új szinkron készítése is olcsóbb lehet, mint a régi jogait megvenni (ha egyáltalán meg tudná venni). Másrészt többször a kiadó (pl. a Fox elég háklis erre) egyszerűen nem tesz rá a korongra olyan szinkront, ami nem felel meg bizonyos minőségi elvárásoknak. Sajnos a 20-30 évvel ezelőtt készül, alapzajos, dinamikátlan mono magyar szinkronok többnyire nem ütik meg ezt a technikai szintet, akármilyen jók is színész-szakmai szemmel. Ilyenkor lehet választani, hogy vagy az új szinkron kerül rá, vagy semmilyen és csak felirat lesz. Akkor meg már inkább az új szinkron, mert általános tapasztalat, hogy itthon a szinkron nélküli kiadványok kvázi eladhatatlanok, sajnos. Harmadrészt sok régi szinkron esik áldozatul az új irányelv égisze alatti "cenzúrának", miszerint a trágárság kerülendő, ezért megcsinálnak egy "soft-szinkront". Tipikus példája ennek, amikor pl. a Beverly Hills-i zsarukat újraszinkronizálták valamelyik kertévének, agyon is b*szták az élményt.

    Volt persze egy-két pozitív kivétel (pl. így hirtelen a Terminátor DVD, illetve az Óz, a csodák csodája rémlik), ahol mindkét szinkron felkerült a korongra az eredeti hangsáv mellé, de nagyon elenyésző az ilyen kiadványok száma.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Mezga Aladár #9001 üzenetére

    Sok esetben már ott probléma van, hogy a magyar szöveg is orbitális félrefordításokat, egyszerűsítéseket tartalmaz, illetve teljesen eltűntek a korábbi, frappáns, a magyarszöveg-írók által kitalált - általad is idézett - vicces szófordulatok. Megszoktuk az utóbbi időben, hogy hülyének nézik az átlagembert, de hogy már a moziban is. :((( Sokszor tükörfordítás van és nem zavarja az illetőt, hogy nincs értelme annak, amit leír, vagy a szinkronszínész szájába ad. Tipikus példa a katonai szakzsargon, lásd U-571, de pl. az említett Aliens korábbi, DVD-kiadásra készült feliratozásában is voltak vicces dolgok: az APC landolásakor Ferro mondja: "Down and clear." - régi feliratban: "Le és tiszta." Gratulálok! :W Szerencsére a BD-re már javították. De tipikus több háborús filmben: "Fire in the hole" - fordítás: "Tűz a lyukban." :W A tehetségtelen "szinkronszínészek" meg csak fokozzák ezt. Manapság már úgy vadászom, hogy moziba is csak feliratos filmre üljek be (mondjuk ez mindig is jellemző volt rám), illetve a frissen megvett BD-kről is mindig az eredeti nyelv szól (át is állítottam a BD-lejátszót, hogy még véletlenül se a magyar hangsáv legyen az alapértelmezett), egyrészt mert kiver a víz az igénytelen szinkronszínészi alakításoktól és a bugyuta magyar szövegektől, másrészt meg ha már van hozzá hangrendszerem, akkor élvezni szeretném a HD-hangokat is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9034 üzenetére

    Válaszoltam a privire is, de itt is csak azt tudom mondani: az 50U30-nál nem kapsz árában jobb képminőségű 50"-os fullHD plazmát.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz M_AND_Ms #9047 üzenetére

    Én ezt kb. ötször írtam le konkrétan neki 3 nappal ezelőtt. Ahogy azt is, hogy akár több hétig is eltarthat, míg eltűnik a makacs ghost és ha a feje tetejére állítja a TV-t, akkor sem fog pár nap alatt elillanni. Meg azt is, hogy ez nem gyártói hiba, hanem technológiai probléma és még a használatiban is felhívják rá a figyelmet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz janos666 #9049 üzenetére

    Ha igazán makacs a ghost, akkor a hosszabb ideig tartó fehérmosás sem segít. Tapasztalat. Nekem korábban az m1 logó csinált durva ghost-ot, hiába ment rajta 1,5 napig fehér, illetve nagyon világos tartalom megszakítás nélkül, illetve napokon át 90%-ban világos HD-tartalom, alig halványodott valamit. Aztán ráhagytam, mert tudtam, hogy nem lehet végleges beégés és szépen lassan, napi 6-8 óra járatással úgy 3 hét alatt teljesen eltűnt, azóta sem volt semmilyen tartós ghost-om. Fölösleges lett volna éjjel-nappal járatni fehér képernyővel, sokat nem gyorsított volna a dolgon. Ráadásul hosszú távon egyáltalán nem javallott a white-loop, mert iszonyatosan fel tud hevülni a panel, ami a várható élettartam szempontjából minden, csak nem előnyös.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz ZedX #9051 üzenetére

    "1. ahogy ti is írtátok: úgy q.sokáig tart kivenni a ghost-ot"

    Nem sokkal tart tovább úgy sem, mint white-loop-pal, hidd el, tapasztalat. A normál használattal ezzel szemben nem fűtöd szét fölöslegesen a panelt, white-loop-pal viszont igen és fölöslegesen amortizálod vele a panelt. Egyszer-egyszer még elmegy, de állandó jelleggel nem alkalmazható.

    "2. akárhogy is zoomolsz, min. 10-15%-a képnek lelóg, és pl. feliratozások (avagy info banner) nem látszanak (híradóknál, ilyesmi)"

    Ez vitathatatlan.

    "3. ha csak egyedül nézed a TVt, akkor nem gáz, de az egész családot beidomítani hogy ha ez van akkor így nyomd, ha meg az van akkor úgy nyomd: esélytelen..."

    Miért, arra könnyebb beidomítani a családot, hogy ne a zoom-olt RTL-t, hanem a hófehér képernyőt bambulja? :F Ha meg nem ülnek előtte, akkor nem mindegy?

    "4. bizonyos csatornákat kerülni?: aham, ha ráteszem a gyerekzárat akkor esetleg: szintén nem életszerű"

    Ha nem vagy hajlandó zoom-olni és/vagy bizonyos csatornákat kerülni, akkor viszont barátkozz meg a gondolattal, hogy a ghost nálad állandó vendég lesz. Rosszabb esetben beégéseid lesznek. Ezt nem fogod tudni állandóan kompenzálni fehérmosással, tekintve, hogy a ghost viszonylag rövid idő alatt is kialakulhat, viszont annál hosszabb ideig is tarthat kimosni. Ilyen erővel 24 órában is mehetne a TV megállás nélkül: amikor nem nézitek, akkor mosod. Ez hosszútávon nem tartható. :(

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz ZedX #9057 üzenetére

    Majd kitapasztalod, hogy milyen felhasználás mellett okozza a legkevesebb kellemetlenséget.

    "Nehezet kérdeztél, sajnos nem tudom megmondani hogy hány üzemórát ment, ki-mennyit nézte."

    Ezt egzaktul meg tudod nézni a szervizmenüben.

    "ilyen ghost probléma előfordul LCD-knél mostanság?"

    Az LCD is be tud égni, csak valamelyest toleránsabb a tartós képelemekre, ott hosszabb távon alakul ki a maradandó elváltozás. Tévhit azonban, hogy az LCD technológiát ne sújtaná ez a probléma.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz janos666 #9061 üzenetére

    Neki 42"-osa van, úgyhogy még akár lehet is benne valami. Bár, hozzáteszem, hogy tudnék ellenpéldát mind a két esetre: 42"-ost is bőven láttunk már erősen ghost-olni, meg 50"-ost is kevéssé. Szerintem nem ezen múlik.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz junkpod #9068 üzenetére

    Szerintem a DVD-re való kiírással jársz a legjobban, tekintve, hogy a Scart-tal való összekötésnél beiktatnál egy fölös DAD-konverziót. Mentsd ki DVD-re, azt elviekben be kéne tudnod rip-pelni az új gép vinyójára is. Más lehetőséget én sem tudok.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9079 üzenetére

    "Jól gondolom, hogy a függőleges elem középpontja a tv hátán lévő két lyuk középpontjához kell essen?"

    Nem feltétlen, ugyanis az nem feltétlen a TV középpontja. Teljesen mindegy amúgy, hogy hova esik a sínek középpontja a TV hátulján, azért van több furat a TV hátára szerelhető két függőleges sínen, hogy tudj játszani a magassággal, miután felfúrtad a fali konzoldarabot. Úgy kell rögzítened a függőleges síneket a TV hátuljára, hogy azt ráakasztva a fix fali konzoldarabra a TV horizontközéppontja a jellemző nézési pozícióban levő szemed vonalába essen. A lényeg, hogy mindkét sín milliméterre azonosan legyen felcsavarozva a TV hátuljára, különben lejteni fog valamelyik irányba a TV-d és az nem esztétikus.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Tristis #9092 üzenetére

    Miről is beszélsz? A Panasonic idei legalapabb alapmodellje (értsd: a HD-Ready X-sorozat) az egyetlen, amibe nem került 3D panel és funkció. Az összes többiben ott van. Ergo bőven találsz 300 eFt alatti TV-t, amelyek mindennek nevezhetők, csak hulladéknak nem. Szerintem már az UT50-ért összetennéd a kezed, az ST50-ről már nem is beszélve. Mind a kettő 300 eFt alatt megkapható, utóbbi már 50"-os méretben sem sokkal lóg 300 eFt fölé. Az egy dolog, hogy sokunkat nem érdekel a 3D, de azt azért nem lehet mondani, hogy ne lenne ott minden modellben: de, gyakorlatilag mindegyikben ott van (az X-széria kvázi már nem tényező).

    A plazma üzletág kezdettől fogva veszteséges, még annak ellenére is, hogy olcsóbban előállítható, mint az egyébként minőségileg rosszabb LCD. Ebben semmi újdonság nincs. A Pana ezt tetézi azzal, hogy lesz*rja a smart TV funkciókat, amikre - valljuk meg őszintén a parasztvakításon felül - nincs is sok szükség. Az ilyen divatos funkciók miatt tud a Samsung több plazmát eladni - dacára a gyengébb minőségnek. Ettől függetlenül a Pana minden előjel szerint még soha nem gyártott olyan kiváló plazmákat, mint idén, a kezdeti árazásból meg nem igazán érdemes kiindulni, mert az ő üzletpolitikája hosszú évek óta ez, hogy az indulóárak magasak, aztán mélyen zuhannak. Szóval inkább év végén lenne érdemes megnézni egy kimutatást az eladásokról.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz nightshadow #9094 üzenetére

    Mondjuk ez elég hihetelen is, tekintve, hogy a Samsung-nak kevesebb modellje is van (42-43"-os fullHD-je nincs is), gyengébbek is azonos árú modelljei, ráadásul a legtöbb fórumon (akár itt is) azt lehet látni, hogy a Pana modelljei népszerűbbek pont azért, mert méretben és árszintet tekintve is nagyobb fogyasztói réteget fednek le.
    De hát az olcsó LCD-k példájából tudjuk, hogy soha nem az fogy nagy számban, ami jó. Én amúgy abszolút nem féltem a Pana plazmákat, pláne, hogy az idei széria igen jól sikerült és árban sincs jobba elszállva, mint a korábbi években ilyenkor.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz nightshadow #9096 üzenetére

    Olvastam. Igazából szerintem kb. annyira fontos, hogy hányadik helyen áll eladásokat tekintve a Pana, mint a Smart TV funkciók egy TV-ben. Egyelőre szóba sem került, hogy felhagyna a plazmagyártással, szerintem a jövőben sem fog, a 2,5 milliós eladás még mindig nagyon nagy. Ráadásul ezek csak irányszámok, ne felejtsük el, hogy idén fontos sportesemények lesznek, azok mindig erősen megnyomják az eladásokat.

    Gabor970: én igazából valahol örülök is, hogy van olyan gyártó, aki nem áll be a fölösleges opciókat erőltető gyártók közé, még ha ez keresetcsökkenést eredményez is - bár az idei Pana modellekben már eléggé benne vannak a SmartTV funkciók. A Pioneer is ugyanezt a mentalitást követte és mégis ő gyártotta a legjobb TV-ket és nem is az extra funkciók kispórolásába bukott bele, hanem abba, hogy extrém drága volt a gyártás és ennek követketében a vételár. A Pana-nál ez nem áll fönn.

    A plazma eddig is nagyon rétegtermék volt, a TV-t vásárlók kb. 5-10%-a választotta ezt a technológiát, pont olyan okokból, amit magad is említesz: az LCD-t a magas előállítási költsége és az ehhez mérten rosszabb minősége miatt jobban kell nyomni, és a sok sügér, nem tudatos vásárló be is nyalja a marketinget. A koreaiak még nagyobbat buknak az LCD-piacon, csak ugye nekik ott a slágerterméknek számító mobil- és tabletpiac, ahol bőven megtermelik azt a nyereséget, amit elbuknak a TV-ken.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz nightshadow #9100 üzenetére

    Hát, azért kiváncsi lennék arra is, hogy vajon mi a tokiói központ hivatalos állásfoglalása - tekintve, hogy kb. 2 hónapja pont ők maguk nyilatkozták a CES-en, hogy a Pana továbbra is a plazmát tekinti fő platformnak, csak többet koncentrál az LCD-szegmensre is. Az LCD felé kénytelenek nyitni, eléggé elhanyagolták az utóbbi években, még most is elég tetemes a lemaradásuk, pont ezét fog megmaradni a plazma-üzletág, mivel abban meg jelenleg ők a vezetők, még ha csökkentek is az eladások - de mondom, várjuk meg az ez évibadatokat. Egyébként engem az sem zavarna, ha innentől csak felső-, illetve prémium kategóriás plazmákat gyártana a Pana.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz nightshadow #9102 üzenetére

    Azt ne mondd már, hogy a tudatos vásárló emiatt dönt az LCD mellett. A nem tudatos vásárló pont leszarja, hogy van-e ghost a panelen, amiről azt sem tudja, hogy létezik. A legtöbb vásárló pont tenne erre, mert kb. maga alá csinálna, ha látná, hogy mit tud egy plazma az LCD-jéez képest azonos áron, ráadásul nagyobb méretben. Azért nem választ plazmát, amit már ezerszer kitárgyaltunk: az üzletben az LCD-nek megkapóbb képe, plusz a plazmákat tudatosan eldugják, sok helyen ki se rakják a multik, mert olcsóbb és sok esetben ők is tudják, hogy jobb is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz nightshadow #9102 üzenetére

    Ja, meg ugye ha annyira tudatos, akkor egy negatív plazma tulajdonság miatt felvállal többet az LCD oldalán? Szerintem ez ennyire nem általánosíható. De most mondjam azt, hogy az én környezetemben levők meg pont leszarták, hogy babusgatni kell, mert sokkal inkább a kategóriákkal jobb képminőség volt nekik fontos még a TV-adásoknál is? Akkor most 1:1? Egyébként sem az LCD-vásárlókat neveztem sügérnek, hanem a SmartTV opciók miaat elcsábulókat, nem mindegy!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz nightshadow #9117 üzenetére

    Igen, akiknek valószínűleg csak tartós ghost-juk alakult ki amiatt, mert nem tartották be a használati utasításban leírtakat. Szóval igen: user error. Második plazmámat koptatom, 5 éve használok plazmát, soha nem volt beégésem, pedig eleget megy a TV-adás is gazdagon. Aki tudja, hogy nem tud rá vigyázni, az ne vegye meg, ennyi! De a többségben levő LCD-k oka egyértelműen nem ez, hanem a marketing.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz StLui #9123 üzenetére

    Ha amúgy is csak háttérzörejként megy, akkor nem mindegy, hogy ki van-e zoom-olva, vagy sem?

    Még egyszer leírom: a legtöbb tematikus HD-csatornát abszolút zoom nélkül nézem, semmi gond a logójukkal, sőt, a legtöbb játéknál sem okoznak gondot a HUD-ok sem. Szerencsére nálam zömében pont azon csatornák logója a problémás, amiket abszolút nem nézek, mert igénytelennek tartom a kínálatukat.

    Amúgy szonti kolléga írta le előttem a valódi okot, amire én is utaltam eddig - marketing. Amikor eleve Samsung pólós eladó jön oda a MM-ban, ahol 10 TV-ből egyébként is 1 plazma van, akkor sanszos, hogy nem fog plazmát ajánlani.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9141 üzenetére

    Aki a Panán keresztül szerzi be, ott többnyire annyiba is fog kerülni, mint a Pana-nál. Akkor szokott olcsóbb lenni a multiknál, ha akcióba teszik. Aki annál olcsóbban adja, az többnyire külföldről hozza be, megkerülve a Panát, ezért az ilyen termékeken mindig csak az alapgarancia van (rossz esetben még az sem mindig). Emlékeim szerint volt is már 3 éves garanciával 150 eFt körül akcióban az 50U30, talán valamelyik Euronics-ban. Nézd meg itt a hivatalos viszonteladókat és hívogasd végig őket, hogy van-e náluk akcióban 50U30, alapból kiterjesztett, vagy kiterjeszthető garanciával. Szerintem amúgy a 170 eFt-ot is vastagon megéri 3 év garanciával.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz junkpod #9137 üzenetére

    "szerinted ilyenkor a rögzített (mpeg2?) fájlokat másolja átkódolás nélkül a DVD-nek megfelelő mappaszerkezetbe vagy átkódolást is végez?"

    Berendezi a szokásos AUDIO_TS, VIDEO_TS mappába, plusz ha menüt csinálsz neki (faterom Pioneer DVD-felvevőjével lehet grafikus menüt szerkeszteni), akkor azt is belecsapja. Az mpeg2-n szerintem nem végez semmilyen módosítást, vagy konvertálást (fájlnévileg maximum), hisz lényegében a DVD is mpeg2 formátum.

    "és kiegészítem azzal a kérdéssel, hogy nomrális, hogy egy írható DVD-re kb 1 órás tv anyag rögzíthető?"

    Igen, ahogy előttem is megválaszolták: abszolút felvételi mód és beállításfüggő a dolog. Az említett Pioneer-felvevőn nemcsak a felsorolt felvételi módok (XP, SP, stb.) választhatók, hanem egy csúszkával konkrét Mbit/s érték is beállítható fixen, vagy választható adott minőségű variabled bitrate is, ez abszolút felvevőtől függ, nézd meg a készüléked használati útmutatóját!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz t-bali3 #9145 üzenetére

    A gondolatmeneteddel csak az a probléma, hogy a TV-gyártás az összes gyártónál veszteséges (legyen az akár LCD, akár plazma), akár maga gyártja a panelt, akár nem. A Panasonic eléggé rossz irányba próbálkozna kikerülni a bajból, ha egy olyan üzletággal próbálkozna kimászni a veszteségességből (LCD), amivel a többi gyártó is küszködik, ráadásul úgy, hogy a többi gyártó jóval előrébb tart LCD-gyártásban, több tapasztalatuk van és van egy bejáratott piacuk, vevőkörük. Szerintem ezt a Pana is érzi, mindössze annyi lehet a céljuk, hogy kicsit nagyobb szeletet szeljenek maguknak az LCD-szegmensből is, tipikusan a több lábon állás stratégiáját követik, illetve a már egyébként is meglévő másik lábat erősítik. Szerintem szó sincs arról, hogy ki akarnának vezetni technológiákat, ezt is mutatja a CES-en tett nyilatkozatuk, miszerint továbbra is a plazma lesz a fő platformjuk, mivel eddig is erre koncentráltak és ez az, amiben egyértelműen ők a legjobbak.

    "Emellett kényes kérdés az árazás: hosszú távon nem lehet fenntartani azt a szokást, hogy fél évvel a megjelenés után már a 1/3-át vagy még többet elbukta az kezdőárának...így elfogy a profit."

    Valóban érdemes lehet megpróbálkozni egy kiegyensúlyozottabb árazással és eleve alacsonyabb áron nyitni, majd kevesebbet engedni, de ennek megvannak a veszélyei is: van egy elég széles réteg, akinek nem számít az ár és az újdonságokra azonnal lecsapnak. Kérdés, hogy ezek kiesését lehet-e ellenpontozni az alacsonyabb kezdőárral beeső plusz vásárlókkal. Ennek hatása azonban nem vizsgálható ilyen vegytisztán, mert ebbe aztán beleszólnak a konkurens gyártók aktuális termékei és azok árazása, a gazdasági folyamatok, pénzügyi válságok és lásd a tavalyi történéseket: a természeti katasztrófák is.

    Nehéz ügy ez, jelen pillanatban egyértelműen az látszik, hogy nem a plazmagyártás van válságban, hanem a japán gyártók úgy unblokk - meg lehet nézni a Sony, a Toshiba mutatóit, mindegyik katasztrofális. Nagyon odatett nekik a tavalyi év, azóta sem tudtak talpra állni, de ugyanez az oka a mai napig horrorisztikus HDD-áraknak is - pont a duplájába kerül ma egy 2 TB-os HDD, mint egy évvel ezelőtt (vagy akár még tavaly szeptemberben is), de volt ennél durvább is a helyzet október-november környékén.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Hsanyika1 #9147 üzenetére

    Egyértelműen jóval gyengébb a Panasonic marketingje, a Samsung és LG reklámok eléggé gyakoriak, Panasonic TV-reklámra viszont nem is igazán emlékszem az utóbbi évekből a magyar médiában. De ugyanez figyelhető meg a multiknál is: a plazmák eleve hátrányból indulnak, kvázi el vannak dugva az eladótérben még annak ellenére is, hogy az eladótérben nem is igazán érvényesül az előnyük a laikus szem számára. Mondjuk az árcédula miatt nem csodálom, hogy eldugják: ki venné meg a 40"-os LED-LCD-t 300 eFt-ért, amikor 250 eFt-ért ott van az 50"-os plazma (sőt, már akár 160 eFt-ért is), ami képminőséget tekintve is nagy eséllyel lemossa az előbbit, ráadásul kevesebb a jutalék is utána. :F Nem csoda, hogy dugdossák/ki sem állítják.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Hsanyika1 #9149 üzenetére

    Pedig többre mennének a marketinggel: az emberek döntő hányada totál laikus ebben a témában (egyszerűen nem igazodik el a sok terminus technikus és a rohadt sok termék között) és azt veszi, amit rátukmálnak. Pláne, hogy a plazma előnye tényleg nem is az eladótérben érvényesül.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz t-bali3 #9152 üzenetére

    Több cikk is volt mostanában az LCD-panelek/kijelzők veszteségességével kapcsolatban, pont a Samsung az egyik fő érintett. A másik japán gyártó, a Sharp is bukott az LCD-bizniszben. A másik ezzel kapcsolatos rövid cikk. De például itt is kiemelik, hogy az LCD gyártás manapság senkinek sem éri meg:

    "Az LCD-gyártás szinte senkinek sem éri meg manapság, még a legnagyobb szereplő, a Samsung érintett üzletága is három negyedévet mínuszban zárt az utóbbi négyből. Az iparág összesített vesztesége 2004 és 2010 között 13 milliárd dollár volt, annak ellenére, hogy csak tavaly 220 millió lapostévét adtak el a világon, és 2,7 milliárd darab LCD-kijelző került másfajta készülékekbe. 2004 és 2008 között az LCD-k ára 40-80 százalékkal csökkent, a gyártási költségük azonban eközben átlagosan 50 százalékkal - a Sony az Ecnomistban hivatkozott számítások szerint ma 80 dollárt bukik minden egyes darabon."

    Linkeljek még? Csakmert van bőven!

    "Tehát, kevesebb legyártott (és eladott) tv (májusban már nem lesz tavalyi modell) -> kisebb áresés -> valószínűleg még kevesebb modell 2013-ra."

    Az idei modellcsökkenésnek egyetlen komoly oka volt: a 3D alapfunkcióvá vált és elhagyták a csak 2D-modelleket. Ezt már egy évvel ezelőtt erősen sejtettük, hogy így lesz.

    "Samsunggal (LG-vel) egyébként nehéz versenyezni, főleg ha a piaci részesedésre hajt a plazmánál is...ennek nincs is értelme."

    Nem lennék meglepve, ha a Samsung jóval előbb dobná be a törülközőt plazmatéren, mint a Panasonic. Sőt!

    Ijk: Akarja a rosseb, hogy plazmát vegyen akárki is. Mindenki azt vesz, amit akar. Én letettem a voksom mellette, mert látom, hogy ezerszer jobb házimozi komponens, mint akármelyik LCD, az áráról nem is beszélve.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Voice24 #9159 üzenetére

    "Ezek szerint maga a tévénézés ütközik a használati utasítással... (minden adónak van logója, ami ugye kerülendő)"

    Nem hiszem el, hogy ennyire nehéz a felfogás. Ezerszer leírtuk, hogy a csatornalogók nagyobb hányadával az égvilágon semmi gond nincs, erre ezeregyedszer is jön valaki, aki elmondja, hogy egyiket sem lehet nézni plazmán. Ha így gondolod, akkor ne nézd, add el a plazmádat, beszéld le róla az összes ismerősöd, senkit nem érdekel! Az értelmes ember kitapasztalja, hogy mit lehet kompromisszum nélkül ráengedni a panelre és mit nem, mint ahogy azt is, hogy a saját példánya mennyire toleráns, vagy mennyire nem az.

    "Ui.: egy átlagos háztartásban nem nagyon válogathatnak az emberek a plazmabarát hd adók között."

    Nem csak HD-adók között van olyan, aminek semmi gond a logójával. Egyébként meg nézz már meg egy átlag SD-adást egy átlag LCD-n, aztán gondolkodj el, hogy mi a nagyobb kompromisszum, az, hogy kerülsz bizonyos csatornának, adott esetben kizoom-olod pár percenként és még így is tűrhető képet nézel, vagy hogy eleve kása, mosott képet nézel az SD-adásból az LCD-n, ami nem színhű, nincs fekete és szenved a szokványos LCD-betegségektől, mindezt kisebb képméretben, adott esetben drágábban. Ha valaki HDTV-t vesz, az oldja meg, hogy HD-adást is intéz rá magának. Azért a legtöbb helyen erre megvan a lehetőség, ha nem kábelen, akkor műholdon.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz t-bali3 #9162 üzenetére

    Nem gondolnám, hogy a Pana egyhamar beérné a Samsung-ot/LG-t LCD fronton, pláne, ha tőlük fogja vásárolni a panelt is. Persze, ettől még gyárthat majd a Pana is kiváló LCD-ket, ha megfelelő elektronikát fejleszt alájuk, előjön egy megkapó designnal, de nem hinném, hogy ez rövidtávon sikerülni fog neki: meg lehet nézni, hogy a plazmánál sem volt ez olyan egyszerű út és nem ment egyik évről a másikra, még úgy sem, hogy kéznél volt nekik megvásárolt licenc formájában a Pioneer-szabadalmak egy része. Mondom, ennek gyanítom annyi jelentősége van, hogy valamelyest kompenzálni akarja a veszteségét, amit egyik oldalon bukik. A plazmái kiválóak, hiába jobbak, mint az átlag LCD, a tömegigényt is kénytelen kiszolgálni.
    A legtöbb vásárló a töménytelenül rendelkezésre álló infó ellenére nem tudatos, és fontosabb neki az, hogy 1 cm legyen a TV mélysége, mint az, hogy jobb legyen a megjelenítőképességeket tekintve, mert előbbivel lehet janizni a haverok előtt, utóbbihoz viszont kéne némi hozzáértés és viszonyítási alap, ami meg neki (vagy a haveroknak) nincs meg. Ugyanez a SmartTV funkciókkal, mert mennyire poén, hogy pasziánszozik a TV-vel.

    Egy percig se gondold, hogy Japánban működnek a Pana összeszerelő üzemei, az általad megvett Pana plazmát is Csehországban rakták össze. Ha Japánban kerülnének összeszerelésre, és még onnan hoznák ide neked, akkor még nagyobbat buknának a Japán gyártók. Ezeket a folyamatokat réges-rég kiszervezték a mamutvállalatok, lokalizálták az összeszerelést, olcsó, helyi bérmunkával, amivel kapcsolatban még akár adókedvezményt is kapnak az adott országban.

    A Samsung egyébként pontosan azért képes árban alámenni a konkurenseknek, amit írsz: kellően diverzifikált és ami grandiózus nyereségre szert tesz más iparágban/termékeken, abból tudja finanszírozni ezen iparág hiányait. Tekintettel arra, hogy a japán TV-gyártók (Panasonic, Toshiba, Sharp, Sony) nem igazán vannak jelen ezen szegmensekben (telefon, tablet, stb.) és egyébként is sújtja őket a Japánt ért krízis, ezért nekik ez nem megy olyan egyszerűen - leginkább sehogy.

    "Azt írtam valószínűleg, majd jövőre visszatérünk rá a CES után -> Itt akkor gondolom azt akartad mondani, hogy szerinted márpedig nem lesz kevesebb."

    Nem, ezzel azt akartam mondani, amit le is írtam: nevezetesen, hogy az idei modellszámcsökkenést simán lehetett előre látni a 3D alapfunkcióvá válásával. A jövő évben simán el tudom képzelni, hogy még elhagynak egy-két köztes modellt: pl. szerintem jövőre már nem lesz HD-Ready, így az X-széria likvidálható, de könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy az ST is megszűnik, mint olyan és marad belépőnek az UT, középkategóriának a GT, felsőnek meg a VT. Igazság szerint ez is bőven elegendő lenne és mindenki megtalálná a számítását. Az árakon pedig lehetne csiszolni a megspórolt típusok következtében.

    Majd meglátjuk, egyáltalán nem féltem a plazma-szegmenst, bőven elég potenciál van benne, amit a Pana évről-évre ki is használ, az igény pedig bőven megvan rá: még ha igaz is lesz a 2,5 millió eladás ez évre (szerintem több lesz az), még az is bődült nagy igény világszinten is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Voice24 #9163 üzenetére

    "Én sarkítva írtam ezt, mivel te kerek-perec kijelentetted, hogy aki összeszedett ghostot, az azért volt, mert nem tartotta be a használati utasítást."

    Mint írtam már sokszor: a használati utasítás be nem tartása esetén ne csodálkozzon, hogy kialakul a ghost. Ha értelmezi az ott leírtakat és nem IQ70 az illető, akkor gyönyörűen ki tudja tapasztalni a készüléke határait. Aki annyira sötét, hogy ez nem megy neki, az tényleg ne vegyen plazmát, erre nem tudok mást mondani. Az ilyen felhasználó valószínűleg egyébként arra sem képes, hogy megfelelően beállítsa magának a TV-t (legyen az akár LCD, akár plazma), úgyhogy tulajdonképp teljesen mindegy, hogy mit néz. Egyébként is az az általános tapasztalatom, hogy 10 felhasználóból kb. 3 tudja körülbelül eltalálni az optimális beállításokat, a másik 7 meg olyan túlzó és elcseszett értékeket állít be, amik egy kiváló LCD-t/plazmát is ledegradálnak a sárga földig.

    "Én az 1. hozzászólásban írtakat vettem alapul, de sajnos az a 20-25 percenkénti megszakítás bizony nem elég, ha olyan a logó, és még csak nem is kell napi 10-12 órát mennie egy-egy csatornának."

    Miért ne lenne elég? Én adott esetben még többet is ráhagyok egy durvább logóra is és soha semmilyen gondom nem származott belőle. Játéknál akár háromnegyed órát is kint van a HUD, soha nem volt mégcsak tartósabb ghost-om sem. Amikor tartós ghost-om volt az m1 logóval, akkor kb. napokat ment viszonylagos állandósággal, kevés egyéb más tartalommal a TV, azért alakult ki, de pár hét alatt az is nyomtalanul eltűnt. Ha nálad már 20 perc olyan tartós ghost-ot eredményez, ami nem jön ki pár perc változó képtartalommal, akkor ott komoly gond van a beállításaiddal.

    "Egyébként meg néztem kb. 2 évig sd adást átlag lcd-n. T-Home Sat-tévé hdmi-kábelen, hidd el, nem volt az olyan trágya, mint amilyennek lefestitek."

    Mihez képest? Hidd el, eleget láttam nem szar LCD-n analóg SD adást ahhoz, hogy ki merjem jelenteni, hogy köszönőviszonyban sincs egy belépő HD-Ready plazma által nyújtott képpel sem. Konkrétan a közeli ismeretségi körömből így hirtelen négy olyat is tudok mondani (VT20, S30 és G30 tulajok) aki azóta is átkozza magát, hogy nem cserélt előbb plazmára az LCD-ről, pedig egyiküknek sem belépő LCD-je volt. Hogy nem fog csodát tenni belőle a plazma sem? Persze hogy nem, de a különbséget zongorázni lehetne a plazma javára! De te tulajdonképp miért is váltottál plazmára az LCD-ről, ha olyan nagyon elégedett voltál vele?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9168 üzenetére

    Vajon hol fog járni a benzin ára 2 hónap múlva? Na, kb. ennyire lehet biztosat mondani az 51D550 árával kapcsolatban is. Eléggé stagnál az utóbbi időben. A D550 képe romlott a legutolsó firmware óta, így már egyáltalán nem olyan vonzó vétel, mint az 50U30, pláne, hogy jelen árán jóval drágább is. Amivel többet nyújt a D550, az a 3D és a beépített médialejátszó (ami viszont nem tud 24p-t, úgyhogy nem valós előny), de én ezekért nem áldoznám fel az általános képminőséget, hacsak nincs ismerősöd, aki belenyúl neked a D550-be.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Voice24 #9167 üzenetére

    Rengetegszer leírtuk, hogy a ghost kumulálódik és ha nem hagyják regenerálódni a panelt, akkor természetes, hogy kialakul egy agresszívebb logónál, pláne az olyan csatornáknál, amelyek le sem veszik ilyenkor sem a logót. Ez könnyen belátható már a használati útmutató elolvasásával és némi gondolkozással, valamint rövid távon beszerezhető tapasztalattal. Aki mindezek ellenére nem érti/érzi a készüléke határait, arra nem tudok mit mondani, hogy komoly gond van az értelmi/belátási képességeivel. Most nem arról beszélek, hogy ezt kötelező elfogadni, vagy vásárlás előtt tudnia kell valakinek, bár igazából ha beleolvas ebbe a topicba, mást se lát, mint ezt, annyira nem szól másról a topic. Ha nem tetszik, adja el a készülékét az illető és kész, vegyen LCD-t, ott sokkal nehezebb ezt előidézni!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gabor970 #9174 üzenetére

    Most is odaírtam, hogy van mód a D550 javítására, ha van olyan ismerőse, aki ezzel foglalkozik, de ez tudtommal rizikós és átlag felhasználónak nem ajánlott, hogy belefogjon. Más nevében meg nem fogok nyilatkozni, ígérvényt tenni, majd Janos666 jelzi neki, ha vállalja.
    Amúgy a D550 a korábbi firmware-rel is gyengébb volt több tekintetben is, mint az U30, az árnyalatkezelése volt jobb. A szolgáltatások-beli többlet (igazából kvázi csak a 3D) lehet előny, ha valaki erre bukik, de hozzáteszem, hogy a jelenlegi 195 eFt-os árú készlettel kapcsolatban már többen is leírták, hogy nem jár mellé 4 darab szemüveg.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz foppa #9189 üzenetére

    Igen, kiemelik, hogy picit magasabb fényerőre képes az ST50, így azt tipikusan inkább a világosabb családi nappalikba ajánlják, míg a VT50-et eleve a sötétített moziszobákba. Mindazonáltal hamarosan szemügyre veszem az ST-GT-VT triumvirátust egy normális bemutatóteremben, aztán véleményezem a látottakat. Az ST-sorozat teljesen budget-kategóriának szánt széria lesz úgy látom, jelenleg a GT erősen kérdőjelesen éri meg az ártöbbletet, bár ez a különbség nyilván olvadni fog. A GT50-ből év végére, jövő év elejére lehet abszolút best-buy, szerintem érdemes rá várni, akinek kellenek a plusz funkciók, kalibrálási lehetőségek.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9200 üzenetére

    Hát, ez elég kétesélyes. Egyidejű működtetésnél biztos, hogy problémák lesznek, de még anélkül is adódhatnak. Lehet jobban járnál, ha az egyiket komponens módon csatlakoztatnád.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Gabor970 #9202 üzenetére

    Így van, egyértelműen nem HDMI-HUB, hanem splitter, épp ezért írtam, hogy szerintem sem működne megfelelően.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9207 üzenetére

    Igen, ilyesmi HDMI-switch-re/hub-ra lenne szükséged.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz rolley272 #9220 üzenetére

    Szervizmenü (és üzemidő) elérése a 2009 utáni Pana plazmákon. A puszta belépéstől még elviekben nem ugrik a garancia.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tpeter77 #9223 üzenetére

    Fogadd meg, amit az #1. HSZ-ben írtam: csak állítta szállítsd! Szerléshez, ideiglenes tároláshoz elfektetheted, de a szállítás csak állítva történjen! Ha nem fér be, inkább kérd a kiszállítást, vagy kérj kölcsön nagyobb autót.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz joy77 #9234 üzenetére

    Ilyen felhasználási kör mellett kompromisszumot kíván a plazma: zoom-olnod kell, vagy pedig elfogadni, hogy mindig lesz ghost a panelen. Ha ezek egyike sem elfogadható számodra, akkor inkább LCD-fronton kellene nézelődnöd. Alapvetően egy jobb digitális előfizetés minden esetben erősen indokolt, azzal az LCD-n is elviselhetők az SD-adások is, bár plazmán általánosságban azok azért bőven jobban néznek ki. A plazma elsődlegesen filmnézésre ajánlható feltétel nélkül, különösen, ha magasak a képminőséggel szemben támasztott elvárásaid.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Tigi #9243 üzenetére

    200 eFt-ig megfontolandó a Samsung 51D550, amely funkciókat tekintve jobb, mint az U30/UT30, viszont képminőséget tekintve gyengébb, mint a Pana. Ráadásul a Samsung médialejátszója sem tud 24p lejátszást. Én is azt mondanám, hogy 160 eFt-ból vedd meg a Pana 50U30-at, plusz mellé egy jobb médialejátszót 20 eFt körüli összegből. Még így is a Samsung alatt vagy árban és a 3D-t leszámítva mindened meglesz, jó minőségben. Szerintem is inkább a méretre hajts, mint a 3D-re: 42" még közelről nézve is hamar kicsi lesz, az 50" már azért kellemes méret és a 42"-os 3D árából megkapod az 50"-os 2D-t.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz janos666 #9248 üzenetére

    Persze az U30 egyértelműen a D550 alá pozicionált modell, ezt mutatja az ára és a 3D hiánya is. De ugye kinek mi a fontos. Szerintem a D550 rontott feketeszintje (már csak a mért értékek alapján is) szembeötlőbb és idegesítőbb probléma, mint a foszforlag, amit a legtöbben nem is látnak. Persze, nem vitatom, hogy logic board update után jobb lesz a D550 is, de mint magad is írtad: nem ajánlod az átlag felhasználónak, hogy belefogjon. Ráadásul ugye az U30 olcsóbb is majd' 30 eFt-tal. Ha nem feltétlen kell a 3D, akkor szerintem az U30 a fentiek miatt ésszerűbb és pénztárcakímélőbb megoldás is, pláne 3 év garanciával. Mondjuk legcélszerűbb megnézni mindekettőt és az alapján dönteni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz TheNimo226 #9259 üzenetére

    Tisztázzuk: a GT30 nem a G30 utódja, hanem a vele egy modellévbe tartozó modell, ami gyakorlatilag a 3D-vel és a DVB-S tuberrel több a sima G30-nál. A 260 eFt a sima 50G30 ára, ha valahol az 50GT30-at látod ennyiért, ott valami biztos nem stimmel, a legolcsóbb webshop-ban is 290 eFt, az első, megbízhatónak nevezhető üzletben minimum 320, de inkább 360-370 eFt (hivatalos kereskedőnél ennyi). Soha nem volt ezeknél olcsóbb a normális boltokban, gyári garanciával. Könnyen lehet, hogy kiállított darab árát láttad. Döntsd el, hogy neked megér-e ennyit a 3D és az egyéb plusz.
    A ghost elleni fehérmosás opciót nyugodtan el is felejtheted, ugyanúgy oda kell figyelni a panelre és kerülni a statikus képelemeket. Igazából 250-300 eFt közötti ársávban még mindig az 50G30 talán a legjobb vétel az 50"-os méretkategóriában. Az 50ST50 egyelőre még drága és nem hinném, hogy az EB-ig szignifikánsan csökkenne az ára.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz #21346560 #9271 üzenetére

    De most nincs 5 éves garancia-akció a Pana-nál egyik modellre sem, aikor Te vetted, akkor volt.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz marci85 #9279 üzenetére

    Az UX30 már kifutó széria, elképzelhető, hogy lassan kifogy a készlet a hivatalos kereskedőknél. A webshop-okkal csak óvatosan, nem egy van, aki még a pán-európai garancialevelet sem adja, de egyébként az sem releváns, hogy mit írnak, mert nagy eséllyel nekik sincs készleten.
    Amúgy 110 eFt-ból nem kapsz ennél jobb fullHD plazmát, tekintve, hogy pl. a Samsung-nak nem is volt ilyen kis méretű (42-43"-os) fullHD modellje tavaly.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz dgyuri0123 #9289 üzenetére

    Nem rossz, amit csinálnak, de mondjuk részedről sem értem ezt a túlizgulást. Szabvány technológiáról beszélünk. Ha megfelelő conax-modult használsz és normálisan programozzák az encryption-key-eket, akkor az égvilágon semmi problémának nem szabad lennie. Nem a TV-kompatibilitásával lesz gond, ha gond lesz (szerintem nem lesz, hisz már a bejelentéskor megjelent cikk is kiemelte, hogy nincs gond a Pana TV-kkel sem annak ellenére sem, hogy egyelőre nincsenek benne a támogatási listában), hanem az ő algoritmusukkal. Az meg vicc, hogy a Te bajod, ha ilyen van. Nem kérem, az az ő bajuk, mert az bizony hibás teljesítés, mert arra azért nehéz hivatkozni, hogy az egyik legnagyobb konzumer gyártó termékével nem működik a szaros szolgáltatásuk. Nem arról beszélünk, hogy egy egyedi, berhelt készülékkel akarsz csatlakozni a hálózatukhoz. Ha nem működne, akkor igenis "vissza az egész" eset áll fönn, ne nézzenek már madárnak, hogy egy olyan szolgáltatásért fogsz fizetni, amit nem, vagy csak korlátozottan tudsz használni!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz ktomek #9293 üzenetére

    Ezért szoktuk mondani, hogy bemutatópéldányt csak legvégső esetben és nagyon alapos megtekintés alapján szabad elhozni! Ne hagyd magad, nehogy rád sózzanak egy nyilvánvalóan nem kímélt példányt!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz bogabi #9297 üzenetére

    "A 3 napos téma az ez idő alatt történő meghibásodásokra vonatkozik. A "nem tetszik, visszaviszem és visszaadják a pénzem" az a távollévők között létrejött szerződésekre (ha a neten rendelted valamelyik webshop-ból) vonatkozik."

    Igen, nagyjából ez a helyes.

    Viszont:

    "Fentiekben az lehet a bukó, hogy a beégés ugye szigorúan nézve nem meghibásodás."

    De, az, ugyanis még a használati utasítás is ír erről a fajta elváltozásról (más kérdés, hogy ez nem garanciális probléma, de attól még egyértelműen negatív jelenség - és a vevőnek meg ugye pont az a probléma, hogy garanciát erre nem tud érvényesíteni, holott nem ő okozta a hibát), márpedig onnantól kezdve, hogy ez jelen van a részére eladott terméken, az már nem gyári állapotú. Itt akkor lehet gond, ha eleve értékcsökkent termékként adták el, mert akkor hivatkozhatnak arra, hogy ezért volt olcsóbb. Csak erre meg ugye illene felhívni a figyelmet, de az persze már a vevő sara is, hogy nem nézi meg alaposan, hogy mit is vesz.

    "Esetleg zsebbe mobilt bekapcsolni hangrögzítésre, soha nem lehet tudni..."

    Ezt inkább ne, abból ugyanis lehetnek problémák, ha a másik tudta nélkül rögzíted a beszélgetést!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz dgyuri0123 #9299 üzenetére

    Akkor kérd már meg őket, hogy ugyan magyarázzák már meg eme cikk utolsó szegmensét:

    "Az előzetes felmérés szerint a CI+ szabványú modul szinte az összes Magyarországon kapható olyan LCD-tévével és plazmatévével kompatibilis, amely tartalmaz DVB-C tunert, a UPC listája közel 600 készüléket tartalmaz – amint látható, Panasonic készülék egyelőre nincs a listában, de a gyártótól azt az információt kaptuk, hogy a belső tesztek alapján a VIERA tévék is kompatibilisek a MediaCard szolgáltatással, a UPC-vel közös tesztelési eljárás pedig az utolsó fázisában jár."

    Csakmert nekem ebből az jön le, hogy nem szabadna problémának lennie, de lehet, hogy nekem nehéz a felfogóképességem. Vagy ha esetleg azóta lezárult a "közös tesztelési eljárás", akkor ugyan publikálják már azok eredményét, mert gyanítom nem 2 fő Panasonic tulaj van az országban.

    Hátha majd KTTech kolléga hozzá tud szólni a dologhoz, ha erre jár, azt még mindenképp várd meg!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés