Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    üdv.

    Hétvégén vettem egy Samsung PS50B530S2W-t (205K volt). Eddig elégedett vagyok vele.
    EW-ben nézelődtem, a 37-42" körüli kategória, és kizárólag LCD technológia érdekelt, a plazmától idegenkedtem (beégés, és alacsony élettartam riasztott - nem voltam up to date a plazma technológiában), szóval nem volt opció.
    Először a PS50B530-at láttam meg, akkor még észre sem vettem, hogy plazma, csak megakadt a szemem a méretén, egyből megtetszett, szép egyenletes és természetes volt, de alacsonyabb árkategóriában gondolkodtam (EW-ben 230 volt, azt hiszem akciósan).
    Megnéztem sok LCD-t 150-250 ezres árkategóriából, ki is néztem a Samsung LE40B650-et és már majdnem ott voltam, hogy megveszem, de végül visszamentem a PS50B530-hoz, mert a 650 sem volt sokkal olcsóbb és sokkal kisebb ugye. Ekkor láttam meg csak, hogy ez egy plazma, így inkább elnapoltam a vásárlást és előtte inkább beleolvastam a topikba, neten is körbenéztem, hogy mi az aktuális helyzet plazma ügyben.
    Mivel nekem kizárólag filmnézésre kell, rengeteg ~SD felbontású AVI-m van, TV-t nem nézek, és keveset is használom (heti néhány film, egyébként nem lesz bekapcsolva sem), ezért úgy döntöttem, jó választás nekem a plazma, és nem bántam meg. Normális mozitávolságból meglepően szépek, élvezhetőek az alacsony felbontású avik is, HD / fullHD meg nyilván gyönyörű. A méret pedig sokat számít. :)) Előtte azt mondtam, elég nekem egy 32 vagy 37-es is, mostmár azt mondom, az 50-es se túl nagy, sőt bőven elférne az 58-as is.
    D-SUB-on próbálva a notebookomról hajtva is nagyon szép volt a képe, nem csak hdmi-n keresztül, ami számomra meglepetés volt.
    A hangja lehetne jobb is, noha tv-nek elmegy, házimozira meg úgyis egy rendesebb zajkeltő van. Másik, hogy zúg (kézikönyv említi, hogy ez normális), néha alig, néha jobban, mozitávból nekem egyáltalán nem volt zavaró halk részeknél sem, de biztosan van, akit ez zavarna.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz szp1 #11291 üzenetére

    Köszi.
    Tényleg nem TV-zünk, ezért be sincs kötve a TV, csak a net. :) De van egy szobaantennám valahol, poénból megnézem egyszer vele.
    Beállításokkal próbálgattam sokat, de végül visszaálltam kvázi alapbeállításokra, nekem megfelelnek (Film és Normál mód között váltok néha, a film színvilágától függően).

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    A feketéje pont megfelelő, nem éreztem úgy még egyszer sem, hogy kevés vagy nem megfelelő lenne. Persze egészen biztosan van nála sokkal jobb ezen a téren, de a jó szintet megüti szerintem.
    Nézek rajta HD-t, fullHD-t is, szép.
    Samsungoknál sajnos a szokásos ghosting viszonylag könnyedén előidézhető, de pár másodperc változó kép után meg is szűnik (durvább még nem volt). Néhány száz óra múlva megírom a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban. Ezért az árért ezt a hibáját el tudom fogadni, de ha filmeken kívül másra is használnám, akkor már lehet hogy nem tartanám jó választásnak.

    ui: ha magasabb árkategóriában keresgélnék, akkor inkább Panasonicot választanék valószínűleg.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz DM-Fan #11453 üzenetére

    Nem kevered B430-cal? Nálam nincs probléma a 24p-vel. Persze lehet, hogy csak nem látom, amit szakértő szem lát.

    Sokan panaszkodnak viszont külföldi fórumokon a 24p és 50Hz-en (60Hz ok) fellépő hirtelen fényerő változásra, villódzásra ennél a típusnál. Ezt sem tapasztaltam, de nem volt időm mostanában tesztelgetni.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz DM-Fan #11465 üzenetére

    Most vizslattam több tíz percig, továbbra sem láttam zavaró akadást 24p-n, sem periodikusat, sem állandó lassúságot, nem teljesen folyékony, az tény, de számomra teljesen normális a folyamatossága, nem látok semmiféle rendelleneset, vagy hogy is mondjam. Ha mellette lenne egy jobb készülék, akkor biztos látnám a különbséget.
    Viszont a 24p és 50Hz-es "fényerővibrálást" sajnos produkálja! Úgyhogy nálam marad a 60Hz-es beállítás.
    Ezzel együtt nem bántam meg. Viszont kezd motoszkálni bennem egy még jobb készülék iránti birtoklási vágy, pl. a sokat emlegetett G20 :D, de próbálom elhessegetni, mert tök jól el vagyok ezzel a mostanival.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz szp1 #11477 üzenetére

    Igen.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Agyzuzo #11496 üzenetére

    PS50B530-at vettem én is nemrég, lásd hozzászólásaim ezzel kapcsolatban.
    A helyedben 24P és 50Hz-es beállításokon megnézném, főleg a sötétebb jeleneteknél észrevehetően villog a képe időnként, mintha kis időre nagymértékben változna a fényerő. Sokan tapasztalják a jelenséget ennél a típusnál, az enyém is produkálja, és attól kezdve, hogy felfedezed ezt a jelenséget, már idegesjt. Szerintem mindegyiknél megvan ez valamilyen szinten, nem hibás példányokról van szó. 60Hz-en nincs ilyen probléma, de nem mindenki tudja / akarja megkötni ezt a kompromisszumot.
    A zúgása is zavaró lehet azoknak, akik erre érzékenyebbek.
    Azért írtam ezt a két negatívumot, mert bemutatóteremben nem biztos, hogy észreveszi őket az ember, ha nem direktben ezekre koncentrál.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz marecka #14029 üzenetére

    No ja, de ez legfeljebb akkor látható, zavaró, ha valami fekete / egyszínű hátteret nézel utána.
    Ha éppen nem tesztelsz, vagy direkt ilyen helyzetet keresel, akkor filmezésnél, tv-nél nem zavaró, dehát kinek milyen az ingerküszöbe erre.
    Valaki kérdezte régebben a tv-t, azóta egy egyszerű kis Hama szobaantennával befogtam a mindig tv-t, fél perc alatt megtalálta a csatornákat digitális vétellel, szépen kezeli őket dvb-t-n. Teljesen tűrhető a képe az sd-nek, az m1-es 1080i kifejezetten jó, főleg ingyen. Már várom a vb-t. :)

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz zozy84 #15726 üzenetére

    Nálam a story station két hét alatt megdöglött, a doboza adta fel, valószínűleg a tápellátás. Nem túl robosztus szerkezet. Most egy Chieftec rack hajtja, a vinyóval nem lett baj, bár kicsit rezonál, ahogy a samuk teszik gyakran. De egyébként ajánlottam volna, ha nem fogok ki egy selejtet, nem tudom, mennyire gyakori ez. Garancia is macerás tud lenni egy rack + vinyó szett esetén, mivel az egészre együtt van garancia és megbontani nem lehet a dobozt (legalábbis samunál), a többit el lehet képzelni.

    szerk: úgy látom más is járt így.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz DM-Fan #16022 üzenetére

    PS50B530.
    Eddig soha nem tapasztaltam ilyesmit, de most megnéztem direkt Sin city-nél (1080p) és fél méterről elég _jól észlelhető_ az arcélek mentén, ill fekete fehér találkozásánál, ha kifejezetten erre koncentrálok, és a _max dynamic_ beállításon nézem (ami semmire nem jó, olyan fényes). A normális beállításomon úgy másfél méterről már nem látni (többen néztük).

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Pantok #28259 üzenetére

    Menu> Settings> Software Updates be van kapcsolva? Mert akkor kikapcs. Bizonyos időközönként bekapcsol frissítést keresni.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz DM-Fan #37024 üzenetére

    Tényleg jó minőségű, látványos, csak ne lennének ilyen gyenge, nézhetetlen produkciók. ;]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Villanyász #38781 üzenetére

    Erről van szó? [link]

    Ez a pc-men is "beszaggat" (vsync szaggatáshoz hasonlóan). Simán rossz lehet az anyag. Majd figyelem tévén is, hátha adják.

    PS50B530-asom van, kisebb részt tévézésre is használom (háttérzaj- és képszennyezésnek). Teljesen elégedett vagyok a tévéadások képével ezen az alsó kategóriás plazmán, ez az említett tévé előző verziója. Az 1-2-300-es LCD-knek pedig zavar képük, rossz nézni, főleg az elcseszett képarányú magyar, nem hd tévéadásokat, és főleg a sportot (foci, tenisz).
    Néhány hónapja átjött egy közeli rokonom a két kissrácával, akik már pár perc után azzal húzták az apjukat, hogy milyen szép a tévém képe, és ők miért nem inkább ilyet vettek. 46"-os Sony LED LCD-je van, meg nem mondom a típusát, akkor megnéztem és 400e felett volt. Apuka azzal érvelt, hogy de ez nagyobb is és biztos vagy 100 ezerrel többe került, ugye ? Nem akartam vitázni, de azért később elmondtam neki, hogy a felébe se került.

    Thank you to god for making me an atheist

Aktív témák