Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • TCr

    veterán

    válasz Marci79 #39993 üzenetére

    "de látom kihalt technológia" :C

    IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marci79 #39993 üzenetére

    "Plazma 3D-s (LG 42PW450, Samsung PS43D490) lenne, de látom kihalt technológia már és nem merem megvenni."

    Hát, ezt azért gondold át még egyszer! Segítségképpen: a jelenleg létező legjobb 3D TV-t is a plazmák közt találod meg. Javaslom első körben legalább az #1. HSZ elolvasását! Az LCD-kkel kapcsolatos kérdések ügyében pedig az LCD-topicban kérdezősködj, mert itt érdemi választ nemigen fogsz kapni, csak plazmaügyben.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Integra

    titán

    válasz Marci79 #39996 üzenetére

    szerintem led tv-t vegyél, az a tuti:K

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marci79 #39996 üzenetére

    Hogy érdemes-e? Én konkrétan nem vennék mást ma sem, mivel ahhoz, hogy LCD-ből olyan minőséget kapjak, mint plazmából, sokkal mélyebben kéne a zsebembe nyúljak. Ha meg 3D is szóba kerül, akkor még egyértelműbb, hogy plazma, az LCD-k még mindig jobban crosstalk-olnak.

    Az általad említett típusok viszont nem a legjobbak. El kéne döntened, hogy mi a fő felhasználási kör és annak alapján dönteni előbb a fullHD és HD-Ready között, majd megvizsgálni, hogy érdemes-e egyáltalán a 3D-t erőltetned!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marci79 #39999 üzenetére

    Ha 4 méter lenne a nézési távolság, akkor a felbontás szempontjából nincs értelme fullHD készüléket venned, inkább a méretben minél nagyobb HD-Ready-re kellene törekedni.

    "A 3D terén a lejátszó adott és az erősítő is vadi új 1.4-es hdmi csatis. Tv-t meg venni kell. Azért is gondoltunk 3D-re már. A tv is lehetne már akkor olyan."

    Ez mind szép, meg jó, csak épp a rendelkezésre álló tartalom az, ami elsődlegesen még nagyon karcsú. Ezért is írtam, hogy érdemes lenne mérlegelni, hogy milyen arányban néznétek egyáltalán 3D-t, mert én jelen pillanatban ebbe még nem nagyon invesztálnék. Persze, ha már az infrastruktúrád egy része adott, akkor persze valamelyest más a helyzet, de én 3D-s HD-Ready-t biztosan nem vennék, a minőségi 3D-s fullHD meg inkább 250 eFt környékén kezdődik (konkrétan a Samsung 51D550-nél lejjebb nem adnám ilyen téren, az kb. ilyen áron érhető el).

    "Ahogyan nézegettem 1.4-es hdmi csak 3D-seknél van. Sima kijelzőknél 1.3-asokat láttam (már ahol kiírták persze)."

    Rosszul láttad. A legtöbb 2D modellre is kerül már legalább egy darab 1.4-es HDMI csatlakozó, de nem a 3D miatt van rá szükség (egyébként 1.3-ason is működik a 3D), hanem az ARC (audio return channel) miatt.

    Az 1024x768-as felbontás ne zavarjon meg, minden HD-Ready TV ugyanúgy fogadja az 1080p jelet, mint a fullHD-s társaik, a felbontást a saját natív felbontásukra transzformálják, ebből nem sok mindent veszel észre.

    Az általad említett készülékek viszonylatában úgy értettem, amit írtam, hogy ezek abszolút belépő modellek, amelyeknél én nem erőltetném a 3D-t. Inkább vegyél egy picit minőségibb 2D modellt!

    Én első körben megnézném a helyedben a Pana 50C3-at, mint 2D HD-Ready-t, az megáll 160 eFt-ból, aztán ha nem tetszik, úgy lehet fokozatosan fölfelé menni árban is és tudásban is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marci79 #40003 üzenetére

    "Ha jól értem, akkor ha lehetőségem van rá áldozzam be a full HD-t egy komolyabb HD-Ready-re."

    Tekintve, hogy 4 méter távolságra akarsz TV-t venni 250 eFt-ból, érdemes megfontolni ezt a lehetőséget is, igen.

    "Árban okés az a Pana. Akkora méretnél nem lehet észrevenni még az alacsony felbontást?"

    Ne viccelj már! Egy 50"-os (127 cm-es) TV-n, 4 méterről? Soha nem látod ki a különbséget. Felbontásban biztosan nem. Egyéb tekintetben lehet, mert azért azt tudni kell, hogy a jobb fullHD modellek azért általános képminőséget tekintve többet nyújtanak, így színhűbbek, mélyebb a feketéjük, jobb a kontrasztarányuk. Viszont drágábbak is. Így az utolsó kérdésedre reflektálva azért elmondható, hogy a HD-Ready modellek azért nem csak felbontásban kompromisszumosak, hanem általános képminőségben is, viszont jóval olcsóbbak és még ezekkel is jóval szebb (és legfőképpen jóval nagyobb) képet kapsz, mint egy átlag LCD-vel, amit ugyanilyen áron kapnál meg.

    Ha 250 eFt a keret, akkor viszont feltétlen nézz meg pár fullHD modellt is! Ha mindenképpen ragaszkodsz a 3D-hez, akkor 50" körüli méretben csak a Samsung 51D550 jöhet szóba 240 eFt környékén. Ha elég a 2D is, akkor ott a Panasonic 50U30 230 eFt körül, vagy a tavalyi Panasonic 50S20, szintén 240 eFt környékén (ha találsz még belőle). Nagyon ajánlható 3D modell a szintén tavalyi Samsung 50C7000, bár az inkább 260 eFt körül mozog és kérdéses, hogy találsz-e még.

    A legfontosabb: mindenképp meg kell nézni élőben az adott modelleket és mindet ki kell próbálni! Ez nagyon fontos, mert ami nekünk tetszik, az lehet, hogy neked nem fog.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • laszlo168

    senior tag

    válasz Marci79 #40005 üzenetére

    Beégés? az micsoda? hogy égne be egy film, vagy mire gondolsz? Egy film sem fog bele égni a képernyőbe, lehetetlen. Lehetőleg olyan tv-t vegyél, amire sok a garancia, mindegy milyen a márka.

  • Gabor970

    addikt

    válasz Marci79 #40005 üzenetére

    4m-re Samu PS51D490 plazma. Jó lesz az, és 200.000Ft-ból megvan. Nem kell félned a beégéstől, hacsak nem akarsz rajt internetböngészőt nézegetni statikus tartalmakkal.

    Jahh, ha a TV nézési szokások 90%-ban az RTL klubról szólnak, akkor még meggondolandó a plazma, annak bent fog maradni a logója.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marci79 #40005 üzenetére

    A ghosting/beégés sajnos mai napig meglévő problémakör a plazmáknál, de korántsem annyira, mint amennyire sokan azt gondolják. Ahogy az #1. HSZ-ben is leírtam, itt gyakorlatilag a tartósan egy helyen levő és agresszív (pl. rikítóan fehér, kontrasztos) képelemek tudnak ghosting-ot, vagy súlyosabb esetben beégést okozni. Ennek megfelelően a plazma monitorként való felhasználásra nem alkalmas, mivel pl. a Windows tálca, az asztali ikonok, a böngésző sávja állandóan jelen vannak és képesek beégést okozni. Ha csak filmet nézel vagy játszol PC-ről, akkor nincs gond, de ott is oda kell figyelni, nehogy baleset forduljon elő, hogy pl. véletlenül ottfelejtődik a lejátszó a film végén. A játékoknál a HUD-okra kell odafigyelni, bár igazából az átvezető videók és a töltési képernyők miatt ez nem olyan komoly probléma.

    Egyes gyártók egyes modelljeiben van beégésvédelem, de igazából az a legjobb védelem, ha odafigyelsz rá. Egy jó TV megérdemel ennyit.

    Az LG-ket nem szoktuk javasolni, különösen az alsó-, belépő kategóriásokat, mivel azok színhűségben és feketeszintben is elmaradnak a Panasonic és a Samsung TV-itől, illetve az LG-k a leginkább hajlamosak a ghosting-ra/beégésre mind a mai napig.

    Kipróbálás nélkül szigorúan tilos TV-t venni! Eddig mázlid lehetett, de nem lesz mindig. Nagyon mellé lehet nyúlni. Ez az, amiben más véleményére nem szabad hallgatni, illetve szabad, csak meg kell győződni róla, hogy ki mondja a véleményt, ő mennyire igényes, illetve, hogy az ő ízlése megegyezik-e a Tiéddel.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marci79 #40010 üzenetére

    Azért arra ne számíts, hogy CRT-hez hasonló életkort fognak megérni ezek a TV-k, mert nem fognak. Az igaz, hogy a plazmapanelek fényereje 100.000 óra használat után csökken a felére, de elektronikailag nem lesznek igazán tartósak, ahogy az LCD-k sem. Szerintem alsó hangon 5 évvel nyugodtan lehet számolni, a magasabb kategóriájú plazmákra a Panasonic is ennyi garanciát ad, ha épp van garancia-akció. Ennyit általában ki is szoktak bírni ezek a TV-k. Addigra meg feltehetőleg úgyis megfogalmazódik benned az igény a cserére, mert a fejlődés nem áll meg és úgyis lesz addigra egy nagyobb, színesebb, szagosabb, több szolgáltatást nyújtó modell, ami megtetszik.

    Ha plazma, akkor vagy Panasonic, vagy Samsung az ajánlott. A felsőbb kategóriákban az LG is szóba jöhet.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Marci79 #40012 üzenetére

    5 év múlva teljesen más 3D technológiát fogunk nézni, ebben biztos vagyok. Azért is nem invesztálnék a mostaniba.

    Get Moded!

  • BaLee

    addikt

    válasz Marci79 #39999 üzenetére

    Látom ma is itt van a "tipikus" vásárló, aki szerint a plazma már kihalt technológia, és akinek a fullHD felbontás "beégett az agyába" és 4m-re is 42" fullHD tv-t nézeget.

    Vedd a fáradtságot, olvass vissza pár száz hozzászólást és be fogod látni, hogy a lehetőséghez mérten az összes hibát egyszerre kívánod elkövetni az általad kinézett készülék vásárlásával. Pont az elmúlt napokban volt szó ismét erről a távolság-képátló vitáról, bár pár hetente elő szokott jönni.

    Annyi előnyöd mondjuk már van, hogy legalább idetaláltál és még van esélyed, hogy megváltoztasd a döntésedet és normális tv-t válassz..

    Most látom már érkezett jó pár válasz, de már nem törlöm ki ha leírtam.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák