Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz hypno skate #3176 üzenetére

    Hát, ha fórumokról tájékozódsz, akkor pedig találkozhattál bőven olyan "hozzáértővel", aki tapasztalta a jelenséget, mind hazai fórumokon, mind külföldieken, konkrétan a PV80/PX80-nal kapcsolatban is.
    Abban igazad van, hogy az átlag felhasználó nem azt nézi, hogy vajh ottmaradt-e a csatornalogó, pláne, hogy nem feltűnő a jelenség és normál használat mellett (pl. csak TV-nézés) szinte észre sem vehető (eleinte). Sok TV-tulaj azt sem tudja, hogy mi az a ghosting, vagy hogy hol nézzen mit és hogyan, hogy megtalálja, aztán már akkor veszi észre, amikor koppra beégett valami a panelbe.
    Az viszont, hogy az ember nem foglalkozik a témával és nem ügyel rá, szerintem inkább felelőtlenség, tekintve, hogy tartós kárt is szenvedhet a TV, amit viszont a későbbiekben már akkor is észre fog venni az ember, ha nem a hibát keresi. Olyan ez, mint a fogmosás: ha elhagyod a napi kettőből az egyiket, eleinte nincs semmi baj, nem feltűnő a jelenség, tehát nem is zavar - ahogy Te mondod - később viszont... Ahhoz azért nem túl olcsó a készülék (legalábbis nekem nem az), hogy vállat megvonva elmenjen az ember egy ilyen rizikófaktor mellett. Ha TV-adást is nézel, vagy konzolt is használsz és figyelmesen megnézed, fogsz találni Te is ghost-ot a képernyődön, ez tuti.
    Szerintem a számítógépes hasonlat nem túl találó, mert pl. én sem monoszkópokat, meg teszteket futtatok álló nap a plazmán, hanem DVD-zek és TV-zek, de ettől függetlenül figyelem a ghosting-ot és mindent megteszek azért, hogy ne legyen tartós beégés a vége. A PC-s hasonlatnál maradva akkor már inkább azt mondanám, hogy olyan ez, mikor azon aggódsz, hogy elég-e a gyári AMD hűtés, vagy cseréld le egy Zalman-ra. Mindkettő hűt, csak kicsit másképp. A TV-nél ugyanez a szitu: működik az beégés után is, csak annyira már nem jó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák