Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz HUTCHDB #27784 üzenetére

    Szerintem ha egymás mellett láttál már egy 50C6500-at (ha úgy tetszik C6900-at) vagy egy 50C7000-et és egy 50G20-at, akkor ez a kérdés fel sem merült volna.

    Nem értem, hogy mi bajod a vörössel vagy a zölddel a G20-on, szinte minden teszt azt hozza ki, hogy az átlagos deltaE 1,9-2,1-es érték körüli a G20 esetében, ezen belül is a legkisebb értéke 0,8-as. A TV kalibrált mérhető gammája 2.21-es, fekete szinte 0,02 cd/m2. A tesztek is mind kiemelik, hogy a TV színvisszaadása THX-módban, illetve kalibráltan tökéletes és csak ettől eltérő beállítások esetében említik meg a túlszaturált vöröset és zöldet (de ez meg ugye user-error), de rögtön hozzá is teszik, hogy engedélyezve a haladó-beállításokat ez simán kompenzálható a testre szabható beállításokkal.

    Az említett Samsung mutatói ennél rosszabbak (átlag 2,2-2,5 deltaE, 0,03-0,04 cd/m2 feketeszint). Azt simán elképzelhetőnek tartom, hogy nem kalibráltál rendesen és ezért látsz fals eredményt - bár a THX-mód szerintem csak nagyon minimális korrekcióra szorul a G20 esetében, ezt elsőkézből tudom megerősíteni. Persze, most azon lehet vitatkozni, hogy ezek mennyire szignifikáns eltérések (szerintem nem igazán azok).

    Ezen túlmenően a Samsung erősebb ghost-ját már magad is említetted.

    A szolgáltatásbeli pluszt senki nem akarja elvitatni a Samsung-tól, arra viszont már az előbb is rávilágítottam, hogy ez - azonos tudásszintet feltételezve - nagyjából a Samsung árán is megmutatkozik, viszont egy középkategóriás lejátszóval a Pana is hozza ezt a szintet és árban sem feltétlenül magasabb összegért.

    Mindehhez még vedd hozzá az 5 év garanciát (jó, tudom, ez csak időszakos, de akkor is van) és szerintem már egyértelmű is a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • borsi

    tag

    válasz HUTCHDB #27784 üzenetére

    Nekem a hálóban az LCD előtt 42G20 volt. A nappaliban ps50c6500 van. Ahogy mászkáltam a lakásban, ránéztem a tvre, és sokszor megdöbbentem mennyivel természetesebbek a pana színei, mélyebb a feketéje. De ha csak 1tv-d van, tökéletes bármelyik.
    Ezt arra alapozom, hogy most ha ránézek a plazma után az lcd-re(samu 40c6000), elhányom magam, és Samsung plazma az isten. Ameddig ott volt a Pana, addig tudtam hogy van jobb is. Most már elfelejtettem:) Amúgy megdöbbentő, otthon mennyivel jobban kijönnek a különbségek mint a bemutatótermekben.
    A panának a panelzúgás miatt kellett mennie, ami a Samunak is megvan, de 6nm-es szobában zavaró volt.

    nem kérek pirosat, ha kölcsönösen elégedettek vagyunk a biznisszel elég egy köszönöm! :)

  • gban

    Közösségépítő

    válasz HUTCHDB #27784 üzenetére

    Íme a magánvéleményem, nem kötelező egyetérteni, de ha kérdeztél (tudom, nem pont engem) hát leírom.
    Én az alsó kategóriások közül akartam Samsungot, de akár LG-t is venni, aztán itt rákérdeztem, elmondták, és egybőlm észre is vettem a különbségeket a Panasonic javára, így azt is választottam.
    A leginkább szembetűnő az volt, amikor egy PJ350, C430 és egy C2 volt egymás mellett, tehát pont az én kategóriám, hogy egy adott kép, pl. nagyméretű emberi fej az első kettőnél tökéles, mondhatni túlélesített, míg áll, aztán ha megmozdul, totál elmosott lesz. C2 esetében alapból nem annyira éles, de bőven jobb mint a másikokon mozgáskor, viszont ha elmozdul, olyan is marad. És itt nincs is a 600 Hz subfield motion vagy milyen trükk bevetve.
    Tehát a legalapabb funkcióban jóval jobbnak tűnt a Pana, én meg ugye mozgó képek nézését terveztem a tévén. :)
    Ezen kívül nem mindig drágább, pl. volt C2 110-ért, meg a full HD-k 5 év garanciája sem elhanyagolható.
    Felsőbb kategóriákhoz nem tudok érdemben hozzászólni, nem tudom ott mi a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Postázást nem vállalok.

Aktív témák