Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Narancs81

    tag

    válasz BBéci #18386 üzenetére

    Az LCD dvi-dvi-vel van összekötve. Ami a TV-hez megy az egy DVI-HDMI kábel. Gondoltam jobb ha egyből olyat veszek és nem a DVI-HDMI átalakító + HDMI kábel felállással próbálkozom. Kiegészítésként még annyi a "zajról", hogy ha van egy sötétebb árnyalat akkor nem azt csinálja a TV, hogy fogja az adott pixelt és leveszi olyan árnyalatúra amilyenre kell, hanem az adott területen a a fekete mellett, filmen látható zajként megjelennek világosabb pixelek. A végeredmény az, hogy 2 méterről nézve pöpec a kép (pláne szemüveg nélkül) de ha közelebb megyek csúnya. Az lenne a kérdés, hogy a plazma eleve így állítja-e elő az árnyalatokat? Mert ha igen az gáz. Azért akadékoskodok, mert furcsának találom, hogy a digitális átvitelt alkalmazó HDMI kábelen bármiféle zaj jellegű dolog jelenik meg. Mennek az egyek meg a nullák, nem holmi analóg jelről van itt szó. Tehát a legtrágyább HDMI kábel is jó kéne hogy legyen, aranyozás ide vagy oda. Szóval nem értem.

    A TV-s felbontást megintcsak nem értem. Akinek nvidia-s kártyája van megoszthatná ő mit kattintott be ahhoz, hogy a TV is natív felbontást kapjon.

    Köszi

Aktív témák