Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Acheron

    őstag

    Sziasztok!
    A topic hosszas böngészése után is maradtak bennem nyitott kérdések borotva fronton.
    Régóta érlelődik már bennem, hogy veszek egy elektromos borotvát, inkább kíváncsiságból, mint szükségből. Eddig sima kétpengés kézit használtam átlagosan sűrű, nem is igazán gyorsan növő arcszőrzetre, a bőröm sem különösebben érzékeny, persze rögtön jelzi, ha a pengét már cserélni kell.
    Elég régóta a Braun féle rezgőkéses borotvák felé húzok, de mindennemű tapasztalat híján nem könnyű a választás.
    Az ár annyiban befolyásoló tényező, hogy felesleges dolgokra nem szívesen költök (mondom ezt úgy, hogy villanyborotva sem igazán kellene, de valószínűleg csak veszek egyet :B ), de ha látom értelmét, nem okoz gondot megfizetni a minőséget.
    A hármas szériánál lejjebb semmikélpp sem keresgélnék, ahogy látom, ez a beugró szint.
    A hármas és az ötös között látoki annyi pluszt (erősebb motor, akku, jobb vágófej, stb), amiért hajlandó vagyok fizetni, ha a tapasztalatok szerint megéri a különbséget. Itt úgy látom, az a vélekedés, hogy megéri ( :F )
    Az ötös és a hetes között már nem látok ekkora lépcsőt, igazából nem is tudom hova tenni, mivel is jobb a hetes (gyorsabb? erősebb? simábbra borotvál?)

    A magfam feje alapján valahol az ötösök között nézelődnék, szimpatikus a 5040 kettős (száraz/nedves) módszere (eddig ugye csak a nedves jöhetett szóba kézi borotvánál), de a kényelem miatt az automata tisztító állomás (5050, 5090 cc modellek) is tetszenek, utóbbi kettő közt már olyan kicsi a különbség árban is, hogy csak a szimpátia dönt. Kényelemesebb az élet a tisztító állomással, vagy ugyanannyi pepecs van azzal is, csak másképp?
    Köszönöm, ha pár gyakorlati tapasztalaton alapuló véleményt kapok ezekhez.

  • Acheron

    őstag

    válasz Traxx #4864 üzenetére

    Köszönöm a válaszod!
    Az mennyire helytálló, hogy az 5 -ös szérián belül csak kényelmi extrák változnak, de az alapok (vágófej, motr, akku, stb) ugyanazok?

  • Acheron

    őstag

    válasz Acheron #4865 üzenetére

    A Braun honlapját böngészve találtam egy ilyen részt (series 5): "Bőrkímélő precíziós vágófej a tökéletes bajusz- és oldalszakáll-formázáshoz"
    Ez pontosan mit takar? Eddig úgy tudtam, ezek a borotvák nullára levágják az arcszőrt és ennyi, a formázásra, vágásra ott van a Cruzer sorozat.
    Remélem nem kérdezek nagy sületlenséget, nincs tapasztalatom ezekkel a masinákkal :N

    (#4866) Traxx: Igen, közben én is kb erre jutottam. Pl az 5050 és az 5090 közötti különbség már nem hoz lázba, ha ez a sorozat lesz, akkor a hamarabb beszerezhetőt választom.

    [ Szerkesztve ]

  • Acheron

    őstag

    Nos, úgy tűnik 5050cc lesz belőle. A hármas szériához képest látok annyi pluszt benne, ami nekem megér némi többlet ráfordítást (nem egy-két hónapra veszem). Az 5090cc plusz három fokozatú akku fesz mérője és a többféle tisztítóprogram már nem feltétlenül ér meg egy tízest pluszban, no meg azt rendelni kellene, az 5050 pedig - elvileg - elérhető a közelben. A heteseken igazán csak akkor gondolkodnék el, ha ezek is viszonylag új konstrukciók lennének, de ahogy nézem, ott lassan már frissítés várható. Szóval ma vagy holnap megnézem ezt az 5050 -és csodát, remélem nem okoz csalódást.

  • Acheron

    őstag

    válasz Acheron #4874 üzenetére

    Nnna, meg is van, utolsó darabot hoztam el (persze csak helyi boltból), most töltődik, holnap próba, három napos borostán... Kíváncsi vagyok... :K

  • Acheron

    őstag

    válasz Acheron #4875 üzenetére

    Négy napos borosta lett belőle...
    Az első tapasztalatok pozitívak, az 5050 a négy napos szőrzettel is remekül elboldogult. Elsőre kicsit megijedtem, hogy "ez csak ennyire szedi le?", de némi gyakorlás után egész alaposan lekapta a borostát. Az most külön jól esett, hogy csak felkaptam és mehettem neki az arcomnak, nem kellett habbal pepecselni. Összehasonlítva, a pengéssel talán kicsit jobban is le lehet szedni, de ez mintha kíméletesebb lenne a bőrhöz. Azért nyaktájon jól meg kellett dörzsölgetnem a megfelelő eredményhez, de semmi komoly irritáció nincs - eddig jó. A tisztítás sem ördöngősség, a tisztító állomást még ki sem próbáltam, csak kiütögettem a vágófejből a szőrmaradványokat (porrá aprította... :Y ), azután szappanos vízzel elöblítettem, a borotva rezgőfejét szintén átmostam - pikk-pakk kész. Következő körben megy a tisztítóállomásba, használja csak, ha már van.
    Szóval eddig pozitív, teljesen sima arcberendezés, kidörzsölés nélkül.

  • Acheron

    őstag

    A minap beszereztem egy Philips BT5270 szakállvágót. eddig semmi gond nincs vele, csak az a furcsa, hogy bár a hivatalos honlapon olajozás mentesnek írják (nem csak a magyar, hanem a német és angol oldalon is), a kézikönyvében a használatok után olajozást javasol, ehhez mellékelve is van egy kis flakon olaj. Érdekes. Végül is nem tart sokba leolajozni, de akkor most kinek higgyek, a honlapnak, vagy a szememnek? :)

  • Acheron

    őstag

    válasz erik365 #7214 üzenetére

    Én nem láttam, hogy olajozva lenne, legalábbis a késeknél ez nem feltűnő (gondolom nem kell tocsognia az olajban). Az excenteres tengely csatlakozásánál van valami fehér kenőanyag, de az gondolom egy két mosás után eltűnik.
    Persze, nem probléma az olajozás, még hetente sem lenne az, csak érdekes, hogy olajozás mentesnek hirdetik. De ha teszi a dolgát, ez bocsánatos.
    A hosszt egyébként egész jól lehet vele szabályozni, az állító henger határozottan mozog, menet közben nem tud elmozdulni a beállított értékről. A 0,2 mm -es állítási lehetőségnek nem sok értelmét látom (0,4 és 1 mm között), 1 és 5 mm között már csak 0,5, a fölött pedig 1 mm -enként lehet állítani. A szakállfésűvel teljesen jól belőhető a kívánt hossz, a nélkül pedig gyorsan lecsapható a 0,4 -es borostáig a felesleg.
    Hogy formázni mennyire lehet vele, nem tudom, egyelőre nem próbáltam, de a kisebb fejjel nem okozhat sok gondot a finom munka sem.
    Jó pont a vízállóság, a tisztítás pár másodperc csap alatt, a maradékot száradás után kefével ki lehet lökni.
    Szóval nem rossz, egy QG3340 -en gondolkodtam még, de ez valahogy jobban bejött a kevesebb tartozék ellenében is.

Új hozzászólás Aktív témák