Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt19900

    őstag

    válasz J&P #182799 üzenetére

    wd-t én speciel nem javasolnék, úgy hallottam ha elpárolog vagy elillan akkor még nagyobb szárazságot is hagyhat maga után sajnos

    Én pár hónapja csináltam meg a felújítást, teljes nyereg szétszedés és összerakás, komplett dugattyú és dugattyú mozgató mechanika felújítószettel és azóta jó (igaz az egyik oldalon a légtelenítésnél elhalt a légtelenítőcsavar, így kellett vennem oda komplett nyerget)

    Erről is van yt-bon videó, vw hátsó féknyereg szétszerelés/felújításra keress rá angolul és van egy nagyon jó vidi, szerszám és anyagszükséglettel az elején

    Számolhatsz ezzel is nyugodtan: felújítószett 8-8e oldalanként és mondhatni elég sok munka vagy pedig 20-20e új nyereg LPR vagy valami hasonló márka került bele (mivel a betétdíjasként beküldött nyergemet visszautasították volna, mert a csavarmenet törött nyereg nem megfelelő betétdíjas termék és így nem akartam 35-35e ftos trw nyergeket belevenni) és azóta teljesen jó a hátsó fékem


    ((Persze én cseréltem egyúttal betétet+tárcsát és szükség volt még a fékcsövek cseréjére is))

    Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

  • Csabadi

    tag

    válasz J&P #182799 üzenetére

    Mivel itt sokan küzdenek ilyen problémával. Akkor leirom én mit csináltam. Nos nekem is kinlódott a bal hátsó és a leírtak alapján csináltam.Vettem felújitó szettet de csak a porvédő részét használtam föl, tehát a régi porvédőt kivettem majd patika tisztára eltakaritottam a tengelyt meg a környékét.Ezutan szilikonzsír gazdagon, majd a porvédő vissza.Ez volt 2 éve és azóta is jó.Erről a szétszedős/felujítós dologról nekem annyi a véleményem, hogy inkább új legyen.Ha már annyira korrodált a tengely,akkor a vezető/illesztő bronz persely is kikopik.A felújitó szettben nincs a tengely se a persely, sőt a tengelyt sem lehet roncsolás nélkül leszedni a mechanikáról.Viszont mikor eléri azt a stádiumot, hogy folyik is akkor már teljesen fölösleges újítani.

Új hozzászólás Aktív témák