Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz crey #80622 üzenetére

    crey: jól néz ki :R Néhány éve láthattam a hardcore vagy a light KV topikban?

    kuntics, tvamos, rbalint88: köszönöm, informálódom mit lehet. A probléma vagy csak ideiglenes, vagy nem.
    A teljes sztori, hogy mi jó ideje french press-t használunk itthon, illetve a ház túlsó vegen lévő irodában van egy papírfilteres rettenet (néha nem is olyan rossz ám) meg egy egyszerű, mini espresso jellegű DeLonghi (light/medium/strong fokozatban állítható, de nem tudom a placebón kívül hogy működik ez); ezekkel jól elvagyunk.
    Após nem kávézik, de anyósnak reggelente ágyba viszi a kávét; náluk jelenleg egy talán Capriccio nevű, szarvasi mini espresso kaliberű, de talán dunaújvárosi (?) illetőségű gép üzemel.
    Anyós nemrég kiszúrt egy ákcijós kapszulával és/vagy őrölt kávéval üzemelő gépet, de lebeszéltük róla, mondván túl olcsó hogy jó legyen. De annyira beütött nála a kapszulás marketing, hogy mondta hogy nagyon szeretné egyszer kipróbálni a kapszulásat, meg a fílinget. Rendes gyerek vagyok, szereztem egy kölcsön (Krups) Nespresso gépet húgomtól (csak nyaralni használják már, otthon átálltak őrlős automatára).
    Egyelőre vettem Lidl kapszulát (sajnos műanyag, de a kávé meglepően nem rossz), Omniát mert őröltből azt szereti (alumínium de a kávé nem győzött meg, őröltben jobbra emlékszem), meg Illyt (alu, ez a legjobb, de legdrágább is ezekből).
    Még reménykedünk kissé hogy mérsékelten lesz csak lenyűgözve, azaz úgy ítéli meg hogy az élménykülönbség és a költségkülönbség aránya nem teszi vonzóvá a kapszulás életet, de ez ki fog derülni.
    Ha mégis elvarázsolódik, akkor rendelnék én neki ofisöl kapszulát, akkor vissza is tudnám küldeni a használtakat, de ez eléggé kétesélyes (pl ha a Lidlis ízlik a legjobban, vagy elvből nem akarna mondjuk egy százasnál többet adni egy kapszuláért, hiába nem múlik ezen a havi büdzsé; ajándékba meg nem fogadja el)

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák