Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dubmaster

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #21158 üzenetére

    A Szabadságjogok Nagy Okmánya: Földnélküli János angol király 1215-ben kibocsátott szabadságlevele. A kiadásával a király a rendek követelését elégítette ki, s a városok számára is tartalmazott engedményeket (rendiség). Szabályozta az adóköveteléseket, az önkénnyel szemben pedig minden szabad embernek védelmet ígért, a dolgozó nép terhein azonban semmit sem könnyített. Jóllehet a Magna Charta libertatumba foglaltakat sohasem hajtották végre (III. Ince pápa feloldozta János királyt ezen kötelezettsége alól), de gondosan számon tartották, s végül is az angol korona alkotmányos korlátok közé szorításának jelentős mozzanataként tartjuk számon.

    Nem hallgatok rádiót, ugyanazt a 300 számot, én láttam sírni a srácot, mikor a zenekar Hendrix-et játszott

  • prmcsk

    addikt

    válasz Dalai Láma #21158 üzenetére

    Na látod megy ez ! Másodikak voltunk európában leírt dolgokban, de úgy, hogy a többiek még csak a gondolkodásig sem jutottak el.

    Igen jól ment az országnak Mátyás alatt, de akkor Mátyást szerinted sem véletlen ölték meg ? :DDD

    Továbbra sem derült ki, hogy hol tévesek a történelmi ismereteim. Nem is fog, mert erre egyikünknek sincs sem ideje, sem energiája. Olvashatjuk mi ugyanazt mégsem biztos, hogy ugyanarra a történelmi értelmezésre lyukadunk ki.

    Azért üsd be a google-ba Práczki István nevét, sokat lehet töle hallani, ha őstörténetről, történelemről, történelmi összefüggésekről van szó. Lehet vele vitatkozni is(csakis élő szóban), csak nem érdemes. Örülök a sorsnak, mert személyesen ismerhetem, majdnem szomszédom és egy "hitgyülibe" járunk.

    "Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

Aktív témák