Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • andorpapa

    őstag

    válasz Den #37 üzenetére

    Ez valami e-mail vírus, szétküldi magát a fertőzött személy Címjegyzékében és Beérkezett üzenetek mappájában található címekre. A tünet az, hogy egy olyan Tárgyat ad a levélnek, amelyet korábban már maga a személy használt, de ezt torzíthatja is.

    Mikor megérkezik a levél, automatikusan el akarja indítani a csatolt, nagyjából 50 Kbyte-os mellékletet. A levél szövege akár lehet egy korábban beérkezett vagy elküldött levél tartalma is, szóval nehéz kiszűrni. Az október 9-i NAV2002 update nem talált semmit, és a Symantec site-ján az új vírusra figyelmeztető résznél található eszköz sem hozott sikert, pedig biztosan itt van valahol a gépemen.

    Eddig nem törölt semmit, Word-ben sem bakizik, ''csupán'' szétküldi magát az összes címre, amit csak megkaparint. Ami pedig aggasztó, hogy néhány levelet a Beérkezett üzenetek mappából is elküld másoknak, így ha titkos/intim levelezést folytatsz, akkor nagy lehet a szívás, főleg ha sok címet talál magának a vírus. Egyelőre még nem ismertük ki teljesen, de nagyon mókás kis féreg.

    Módszerünk sincs ellene, Dalainál nem megy azóta a NAV rendesen, nálam még igen, viszont nem talál semmit, szóval nem stimmelnek a dolgok. Most kezdem érteni, hogy miért gyűlölik páran annyira a vírusokkal játszadozó köcsögöket. Hogy ez miért jó valakinek, azt rohadtul nem tudom... :(

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • andorpapa

    őstag

    válasz Den #40 üzenetére

    Mármint merre? A PROHARDVER!-re gondolsz? Ritkán látsz erre? Én meg sajnos ritkán látok PC-t, illetve nem sajnos, mert rohadt jó elfoglaltságaim vannak, de kicsit kevés idő jut a gépre, ami meglátszik a termékenységemben is, de ez van, majd jönnek nyugisabb idők is, akkor többet tudok kalózkodni hardver témában is.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Dalai Láma

    őstag

    válasz Den #37 üzenetére

    Nekem megvan, a legújabb update-tel sikerült leszednem, meg azzal az új cuccal, amit Andorpapa mondott, hogy neki nem műxik!
    Az egyik virus neve: w23.opaserv.Worm! Persze lehet, hogy ezt más, de a NAV ezt írta ki!

    A rohadék féreg (volt még 2) bement az indítópultba, és msconfigból nem lehetett kiirtani. De végül én győzedelmeskedtem!!!

    Na de pécsi ph tali? Okt. 20 nekem asszem jó!

    ''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Aktív témák