Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • yerico

    senior tag

    válasz s7evcsenko #393 üzenetére

    ''Nekem jelenleg egy Q-Tec 400W-os tápom van, amről ugye csak rosszat lehet hallani!
    Az én negatív váleményem csak annyi, hogy rohadt hangos!''

    Volt a gépemben egy 420W-os Sirtec táp. Mivel furcsa értékeket mért az alaplapi program, és kétszer is elszállt a gépemben az alaplap tápoldali része, ezért ignoráltam, és beszereztem helyette egy 400W-os Q-TEC-et. Ezzel egy saját porszívómotort sikerült beépítenem a gépbe, iszonyatosan hangos lett. Ezt tetézte azzal, hogy egy év után csapágyas lett benne az egyik ventillátor. Beszereztem egy 400W-os ''Stability'' tápot, komoly 4K bruttóért. Amikor beraktam, hihetetlen, de azt hittem, hogy nem megy a gép, olyan csendes lett.

    Az másik dolog, hogy a Sirtec tápot ismerősnek odaadtam, hogy ha kell, használja, én nem merem. Aztán egy egy év múlva egy szép napon a vadi új gépében az első bekapcsoláskor elfüstölt, magával rántva az alaplapot is. :) Azt garanciában cserélték neki, plusz beszerzett egy új tápot is.

  • yerico

    senior tag

    válasz Dodder #3574 üzenetére

    Nem akarlak vigasztalni, de egy CCD hiba is tud ilyet csinálni, márpedig a Sony pont el tudott kefélni egy jó nagy adag videokamera CCD-t. A JVC miniDV kamerámban pl. a Sony költségére cseréltek CCD-t. Igaz, ennek az ára kb. 6K, de akkor is.

    Egyébként: [link]

  • yerico

    senior tag

    válasz zsolt19900 #4409 üzenetére

    CCS-sel csak óvatosan, előtte tájékozódj, mert a sz@rt is eladják úgy, mintha brilliáns lenne. Télen vettem náluk a gépemet, akkor kimaradt valahogyan egy év garancia a 2-ből a számlán, be kellett hozzájuk úja mennem, és akkor megkerült az elveszettnek hitt +1 év is. Most akartam nézni egy tök primitív fényképezőgépet, amit egy nyugdíjas is kényelmesen tud kezelni. Erre ajánlották az Oly 505-ösét, és ódákat zengtek róla, pl, nagyon szép képeket gyárt, és remekül működik a képstabilizátora, és ez nem a parasztvakítós fajta érzékenységemelős módszer, hanem az optikát stabilizálják benne. Amikor kezdett gyanús lenni, hogy ez a gép megegyezik az FE-170-nel, amit mindenhol szidnak, hogy rettentő zajos gépeket gyárt, rákérdeztem, de szerintük ez teljesen más gép. Természetesen megnéztem később a weben, optikai képstabilizátor nincs a gépben, és megegyezik az 505/Fe170-es széria. (Magyar menü alapból nincs is rajta!)
    A képminőségéről annyit, hogy 2 Oly gépünk is van, plusz egy új Fuji. A kis kompakt Oly képminősége napon nem rossz, de bármilyen egyéb helyzetben tényleg iszonyatosan zajos, az optikája pedig megegyezik az 505-ösével.
    Szóval először nézd ki a neten, mint szeretnél, majd menj el, és úgy vedd meg!. Amúgy nem rossz bolt, nagy a választéka, árban általában a legjobbak, de NEM hivatalos magyar garanciát adnak a gépekhez.


    [Szerkesztve]

  • yerico

    senior tag

    válasz Dare2Live #4452 üzenetére

    Nem messze a legolcsóbbak, de általában azok, mivel figyelik az országos konkurenciát, és hozzájuk igazítják az áraikat forintra pontosan. Azonban ha a ''hülye azért nem vagyok'' akciózik, akkor alájuk tudnak menni árban, de a Fotoplus is képes jó árakat adni, pl. most is van gépük, ami olcsóbb náluk. Viszont ez utóbbi kettő magyar hivatalos gart ad, a CCS pedig nem. Szóval megfontolás kérdése a dolog. (Bár az oly magyar szervíze nem sokat ér, egy tökéletes 740-es Oly-t azért kell eldobnom, mert letört az akksitartó fedélt rögzítő műanyag pöcök, és a szervíz 30K-ért javítaná, amennyiért tudok venni újat hasonló tudással. Gyakorlatilag a tervezők direkt úgy alakították ki, hogy két év múlva el kelljen dobni a gépet, mert bár hibátlan, de kiesik belőle az akksi, tehát nem lehet használni. Ezért pótlásként 6500-ös Fujira váltottam, ezt majd meglátjuk, milyen lesz.)

    Szóval amikor gépet vettem, akkor bementem a ''hülye azért nem vagyok''-ba, véginyomkodtam többször is a komplett kínálatot, majd minéztem, hol a legolcsóbb, és megvettem ott. A Fuji-t a CCS-nél, a feleségem kompakt Oly-ját a ''nem hülyéknél''.

  • yerico

    senior tag

    válasz Nevil2 #4660 üzenetére

    ''Samsung D900
    Kifogástalan állapotban. Egy hónapig használtam.
    Gyári független, dobozában. Garancia nincs rá, mert ajándékba kaptam a tévémhez.''


    Van rá minimum 11 hónap garancia, ha TV-hez kaptad, a TV eladója köteles rá vállalni. Garancia csakis akkor nincs rá, ha lopott, egyébként garanciális.

  • yerico

    senior tag

    válasz Moddingfan #4684 üzenetére

    Csak tipp, de drágán adod. Ennyi pénzért hasonló gépet lehet venni újonnan, ráadásul a Kodak nem az a hűdenagyonvágyomrá kategóriás fényképezőgép. Legalább egy ötössel olcsóbban reálisabb lenne az ára. Lsd. ugyanott a Z710. Egy használt gépnél a javítás ára meg röptiben a vételárral ér fel, ezt is figyelembe kell venni.

Aktív témák