Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz cuebler #72846 üzenetére

    Engem nem kapcsol ki. Kifejezetten a hátam közepére sem.
    De egy mosogatógép rohadt drága. :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Palafi

    tag

    válasz cuebler #72846 üzenetére

    Néha kikapcsolódhatnál nálunk is. :DD :DDD

    Viccet félre téve több mint tíz éve van mosogatógépünk, és kb. egy hónapja elromlott, program közben kikapcsol. Javításra még nem volt idő, ezért azóta kézzel mosogatunk. Ennyi idő után nagyon furcsa, nem szórakoztató, és főleg nem igazán takarékos.

    A dzsungelben minden ehető. Te is.

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz cuebler #72846 üzenetére

    Ha tényleg lenyugtatna, akkor nyugodtan olvastad volna azt, amit írtam, "amíg, volt mosogatógépem". Tehát, most nincs, ezért kénytelen vagyok mosogatni.

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • Exian

    őstag

    válasz cuebler #72846 üzenetére

    Nem ismerlek, úgyhogy nem tudom a családi helyzetedet, de hidd el, nálunk 3 kisgyerek mellett nem egy buli a kézzel mosogatás, főleg nem gazdaságos.

    Ruhát is kézzel szereted mosni? :) Na, a mosogatógép is szerintem már ugyanolyan dolog, mint a mosógép.

    Éltünk nélküle is sok-sok évig, de vele azért jobb. A feleségem rengeteget (RENGETEGET) görnyedt a mosogató tálca felett (ezt untam meg, ezért erőltettem aztán én a dolgot), most ahelyett tudunk együtt csinálni mást.

    De mintha erről már lett volna szó... Akkor azt is leirtam, hogy én voltam a legnagyobb ellenzője, de csak addig, amíg nem lett nekünk is. Azóta el nem tudnám képzelni, hogy újra mindent kézzel mosogassunk. Persze 1-2 tányért, poharat mi is elmosunk, de nap végére azért mindig megtelik a gép is. Ismétlem, 3 nem kis fogyasztású gyermek dolgozik az ügyön :)

    Nem utolsó szempont, hogy kézi mosogatásnál olyan meleg vízzel tudok csak mosogatni, ami a PÉTAV csövén jön. A mosogatógép meg rendesen felmelegíti (áramszámla, de erre még kitérek), szóval azért csak jobbal "sterilizálja". Meg a tányéron, poháron, lábason, akármin a kis résekben, "repedésekben", eldugott helyeken kézzel lehetetlen mindig-minden szennyeződést kivakarni, a gép megoldja. Minden ilyen problémás edényünkön voltak egy idő után foltok, meg vízkő, meg minden, mosogatógép óta minden olyan, mintha mindig új dolgokat vennénk elő dobozból.

    Áramszámla: én azt hittem, amikor beüzemeltük a gépet, hogy majd biztos megugrik az áramszámla. Minden hónapban leolvasom már régóta az órát, utána is így tettem és a legnagyobb meglepetés az volt, hogy nem lett több. Sőt. Aztán rájöttem: kézi mosogatásnál értelem szerűen csak lefekvés előtt tudjuk megcsinálni, alvás közben igen nehéz :) Ám de mindig késő estére maradt ez a nemes feladat, akkor meg már kell lámpa a konyhában. Nem is egy. Azok meg (még ha jófajta LED-es is), azért csak-csak esznek áramot, de nem is LED fényforrásaink vannak. A mosogatógépet meg általában, 10-ből 9-szer lefekvéskor kapcsoljuk be, szépen megcsinálja a sötét konyhában. Hangja nincs kvázi semmi, mehet szépen este-éjjel is. Így gyakorlatilag nem lett több az áramfogyasztásunk. A vízfogyasztás viszont egyértelműen kevesebb lett.

    Emlékszem, gép előtt volt, hogy a nővérem "beszólt", hogy 1-2 villa, kés, akármi picit koszos. Nekünk nem tűnt fel, de basszus most már én is észreveszem (főleg munkahelyen), hogy van kosz itt-ott a kézzel mosott dolgokon. Ez nem sznobság, egyszerű tény :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák