Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CharlieFirpo

    tag

    válasz powerwade #2 üzenetére

    Ha többen nem is, de valaki megpróbál segíteni. Úgy kellene kezdeni, hogy mennyit szánsz rá és mit akarsz olvasni?
    Ha még jó a szemed, azért nem javaslom a Palm Vx-et olvasásra, ha már nem jó, akkor meg nem tudod majd használni.

    Charlie

  • CharlieFirpo

    tag

    válasz powerwade #5 üzenetére

    A max. 20k nem sok játékteret hagy, gyakorlatilag mindegy mit veszel. A lényeg a kijelző méretében, felbontásában, minőségében és a gép szoftverkompatibilitásában rejtezik. A régi Palmok egytől egyig kockakijelzők, amelyen kevésbé kényelmes olvasni mint a téglalap kijelzőn. Mivel nekem volt monokróm 160x160 pixeles és DSTN 160x160 sőt 320x320 TFT palmom is, ezért merészeltem a szemed állapotát tudakolni. A téglalap alakú kijelző sokkal jobb, de ezek PalmOS-szel vagy Win Mobile-lal is drágábbak mint 20k. Szvsz a pdf olvasás kockakijelzőn és alacsony felbontásban elvileg megvalósítható ugyan, de kínszenvedés. Én a helyedbe egy olcsó PPC-t vennék (ipaq 1910, 1930 pölö) használtan, ezeknek téglalap kijelzőjük van 240x320-as felbontással, 8, 89 cm-es átlómérettel.

    Charlie

  • CharlieFirpo

    tag

    válasz powerwade #7 üzenetére

    Mp3-t gyakorlatilag már szinte mindegyik modell fog tudni a használt 30k-s kategóriában. Ha vezetéknélküli kapcsolatot szeretnél, akkor ipaq 1940-es javallott, de az drágább is. Az SDIO csak porhintés, nagy valószínűáséggel nem fogsz a gépből kilógó SDIO kártyákkal bíbelődni. Azonkívül, hogy ezek kiállnak, nem annyira olcsók és csak néhánynál van tárolási lehetőség a kártyán, magyarán a kevéske gépi memória marad, ha használod az SDIO-t. Idejétmúlt dolog, na.
    A kijelző minőségéről felemás véleményem van, nekem egy magasabb kategóriás modell van most, annak elég jó minőségű a képernyője. Napfényben mindegyik PPC-es LCD-t nehezen lehet látni, van amelyik kevésbé rosszul, van amelyiket rosszabbul. Azt nem mondom, hogy olvashatatlan (ezek a DSTN kijelzők voltak, a transzflektívek meg az egyéb, új típusú LCD-k már jobbak), de fárasztó nézegetni őket még full fényerőn is. Tükröződés általában nem zavaró, ha az 1930-a modellnél mégis az, akkor fólia rá, és a kérdés meg van oldva. Amúgy a háttérvilágítást ki lehet kapcsolni, de úgy is elég fárasztó. Napfényben a monokróm sokkal jobb olvasásra.

    Charlie

Új hozzászólás Aktív témák