Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pentium4

    senior tag

    srácok jól látom hogy lehet zsetont pakolni a paypal számlára??
    van ez a top up your account unicredit es bankszámlával!
    annyia dolog hogy jogosult a paypal, unicredites bankszámlaszámot beirod, összeg és közleménybe meg a transfer ID det amit paypal ad, és 2-4napon belül fent a számládon a pénz? és ha jól értem ha nekem nem magyar forint pp n a primary hanem dollár akkor az unicredit konvertál dollárra és teszi fel PP-ra??
    köszi

    P4

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz capafog23 #2168 üzenetére

    Na most döntsd már el, hogy top up account vagy withdraw.

    A top up account az egy normál belföldi banki átutalás a bankszámládról egy unicredites számlára, amit 2-3 napon belül jóváírnak a paypal egyenlegeden.

    A másik meg a withdraw, itt kell megadni egy forintszámla számát, amire a paypal egyenlegedről a kiutalást kéred.

  • cocka

    veterán

    válasz Kiskokó #2346 üzenetére

    Meglehetősen zavaros amit írsz. Bár lehet velem van a probléma.

    De mi volna a lényeg és az "útirány"?

    Először így jött le: Utalni szeretnél x.y. számlájáról a saját paypal accountodra.

    Másodszor meg azt írod, hogy miután fent van a paypal számládon a pénz onnan akarod kikérni egy otps számlára.

    Most akkor mi van?

    2 féle irány van: pénzküldés és pénzfogadás

    1. pénzküldéshez vagy feltöltöd az accountodat a top up accounttal (limitek persze megmaradnak) gyanús hogy a paypalban szereplő névnek egyeznie kell a számlatulajdonos nevével, hiszen ezt írja a top up accountnál, de mondjuk ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy egy vadidegen számlájáról utalsz az Unicredites számlára a saját ID-del, mert úgy is a transfer ID számít, de azt viszont meg kell kérdezni az Unicredit bankban, hogy ha paypalos számládra szeretnél befizetni, akkor azt csak átutaláson keresztül lehet-e vagy befizetéssel is. Forintszámláról kell utalni, sőt az Unicredites is forintszámla.

    2. Másik lehetőség, hogy hozzárendeled a saját nevedre szóló bankkártyát. De itt tényleg névegyezésnek kell lennie a paypalon regisztrált névvel, mert különben nem fogadja el a regisztrálandó kártyát és a bankkártyáról majd a paypal automatikusan leemeli az összeget, ha engedélyezed a tranzakciót.

    3. pénzfogadáshoz meg egy magyar bankszámlát tudsz hozzárendelni, amire kikérheted a pénzt.

    Annak úgy kb. az ég világon semmi értelme nem lenne, hogy x számláról befizetsz a paypalra, aztán paypalról meg kiutaltatod egy másik számlára.
    A befizetés ugyan ingyenes, de ha mondjuk költeni szeretnél, akkor forintban nem sok értelme van tárolni, mert úgy is konverzióra kerül a sor, így ez az egyik bukta, a másik meg akkor van, mikor kiutaltatod magadnak, mert az meg -250 Ft 25 rugó alatt.

    Szóval leírhatnád érthetően, hogy mit akarsz, mert elég nagy zagyvaságnak tűnik. Csodálom a többieket, akik úgy is válaszolnak, ha totál érthetetlen az egész. Aztán kiderül, hogy a válasz nem az igazi, na de miért is nem az? Mert a kérdés sem volt érthető.

  • pentium4

    senior tag

    válasz cocka #2348 üzenetére

    ez a top up kicsit érdekes!, fele igaz fele nem :D
    tényleg felvan tüntetve hogy csak a saját nevedről tehetsz fel, de a paypal ezt azért találta ki hogy akinek nincs credit card ja azis tudjon fizetni és ez itt már ellentét!
    és heti szinten kapok top up-t különböző számlákról és nem volt semmi baj, kivéve 1 alkalmat! de akkor is meglett a pénz! utalhatsz devizát is de azt az unicredit ugyis váltani fogja forintra, mivel forintos számlája van a paypal nak náluk, befizetni is biztos lehet, de hogy bármit is kérdezni akarsz az unicredittől a paypal ról, azt se tudják hogy miaz, hivtam őket, fiókba is kérdeztem, de szart se tudnak róla, számla-számla oszt cső!

    P4

  • cocka

    veterán

    válasz pentium4 #2353 üzenetére

    de a paypal ezt azért találta ki hogy akinek nincs credit card ja azis tudjon fizetni és ez itt már ellentét!
    és heti szinten kapok top up-t különböző számlákról és nem volt semmi baj, kivéve 1 alkalmat! de akkor is meglett a pénz!

    Épp ezért írtam azt, hogy ettől függetlenül el tudom képzelni, hogy egy vadidegen számlájáról utalsz az Unicredites számlára a saját ID-del, mert úgy is a transfer ID számít.

    utalhatsz devizát is de azt az unicredit ugyis váltani fogja forintra, mivel forintos számlája van a paypal nak náluk, befizetni is biztos lehet, de hogy bármit is kérdezni akarsz az unicredittől a paypal ról,

    Köszönöm, hogy igyekeztél belekötni abba, amit írtam:

    Forintszámláról kell utalni, sőt az Unicredites is forintszámla. -> Akkor értsd jól: nem kell, hanem célszerű.

  • horvathd

    aktív tag

    válasz KMan #2356 üzenetére

    Ha Paypal Top Up-pal akarsz pénzt utalni a Paypal számládra, akkor azt csak Forintban teheted meg, mert csak Forint számlája van Paypalnak az Unicreditnél.

    Idézet a Paypal oldaláról:
    Your transfer must be in Hungarian Forint. If you use a different currency, your bank will convert the amount to Hungarian Forint before transferring it to PayPal.

    Azaz az utalást Forintban kell megadni, ha valutában adod meg, akkor majd a bank át fogja váltani forintra, és úgy utalja át.

    [ Szerkesztve ]

    "The Kid just rages for a while."

  • horvathd

    aktív tag

    válasz KMan #2360 üzenetére

    Hogy miért nem utalhatsz Eurót, azt csak a Paypal tudja. Aránylag új szolgáltatás az a Top Up, lehet hogy a jövőben majd nyitnak egy devizaszámlát az Unicreditnél a forintszámlájuk mellé, és majd akkor lehet.
    Ha létrehozol, egy olyan accountot ahol országként egy olyat adsz meg, ahol Euró a hivatalos fizetőeszköz, ott valószínűleg lesz Euró utalására lehetőség az adott ország egy bankjába, de ennek akkora a költsége, hogy az átváltással sokkal jobban járnál. És az sem mellékes, hogy valószínűleg valótlan címmel történő regisztrációt a Paypal nem engedi.

    Illetve most jutott eszembe egy lehetőség:
    A bankodnál az adott devizaszámládhoz kell kérned egy bankkártyát, és ha ezt adod meg a Paypalnek, akkor nem lesz szükség konverzióra, de cserébe a bankkártya éved díját fizetned kell.

    [ Szerkesztve ]

    "The Kid just rages for a while."

  • cocka

    veterán

    válasz nepszter1 #2391 üzenetére

    A Top Up account menüpontnál tölthető fel. Ugyan a banki átutalást szajkózzák, de nem tudom miért ne lehetne befizetéssel elintézni. Elvileg ahhoz is lehet közleményt írni.

    Kedvezményezett neve:
    BofA re: PAYPAL PTE LTD
    Bank ahova menni kell
    Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
    Bankszámlaszám
    10918001-0000000115050684

    meg a tranzakció azonosító.

  • cocka

    veterán

    válasz L.T. #2398 üzenetére

    De ahhoz kell kártya meg bankszámla.

    Már megbocsáss, de ez elég nagy baromság, legalább is az a része, hogy KELL.

    A paypal regisztrációt bárki kitöltheti, de csak valós adatokkal célszerű és a magyar regisztráció nem igényel sem bankkártyát, sem bankszámlát.

    (magyar regnél) A bankszámlát csak pénzkikérésre kell megadni, egyéb esetben felesleges és másra nem is tudod használni.

    A bankkártyával tudsz a paypalon keresztül fizetni ugyanúgy, mint a top up accounttal, a különbség csak annyi, hogy kártyás vásárlásnál a paypal a kártyádról emeli le a pénzt, míg a top up-nál a paypal egyenleged terhére tudsz vásárolni. További különbség friss regisztrációk esetén, hogy top up-pal megmaradnak a korlátok, amiket tényleg csak bankkártya hozzáadásával tudsz megszüntetni, de a korlátok megszünését követően gyakorlatilag édesmindegy, hogy feltöltöd az egyenleged vagy bankkártyáról emeltetsz le. Talán az nem mindegy, hogy ugye egyenlegfeltöltésnél a banki átutalásra várni kell (kivéve, ha Unicreditből utalsz), kártyáról meg azonnal zárolódik a pénz.

  • cocka

    veterán

    válasz 30z.Samu #2985 üzenetére

    Regisztráltam Paypal-ra, amihez tartozik egy UniCredit bankszámlaszám (kaptam az account-hoz regizéskor).

    Meglehetősen zavaros, amiket leírsz. A paypal regisztrációkor szerintem nem adnak Unicredites számlaszámot. A regisztrációt követően látható a Top up menüpontban egy unicredites számlaszám, ami azt a célt szolgálja, hogy az oda átutalt forintot x napon belül viszontláthatod a paypal egyenlegeden forintban. Amit persze át kell konvertálni a paypal szenzációs váltási árfolyamán valami más devizába ahhoz, hogy külföldi oldalakon fizetni tudj.

    Erre utaltam pénzt a bankkártyámról (helyi Takarékszövetkezet), ami elvileg jövő héten érkezik meg.

    Bankkártyáról nem lehet pénzt utalni, csak a mögötte lévő számláról.

    Próbálgattam GoG-on, hogy jó-e a Paypal-es számlaszám és ezt írja ki: Card Number: You have entered an invalid or partial credit or debit card number. Please check your entry and try again.

    Miféle paypales számlaszám? Esetleg a saját bankkártyád száma. Mellesleg oda is van írva: CARD number. Vagyis kártyaszám.

  • cocka

    veterán

    válasz Pulsar #3666 üzenetére

    Na kérdésre kérdéssel válaszolok:

    hogy tudok pénzt utalni a paypal-os számlámra?

    Attól függ mire kell a számlán lévő pénz, ha olyasmire amit csak paypal egyenlegből lehet fizetni, akkor van értelme utalni. Ellenkező esetben hót felesleges mivel a vásárlásaidat a paypalhoz adott bankkártya mögötti számlára terhelik.

    nincs valami virtuális bankászámla szám ahová én utalok, és az megjelenik a paypal-os számlán?

    Nincs, felesleges. Miért kéne megjelennie a paypalos számlán bárminek is? Ha fontos hogy fel legyen töltve használd a top up accountnál található unicredites számlaszámot. Ha nem, akkor használj bankkártyát.

    Mindkét esetben valós számlaszámokkal dolgozol. Első eset: átutalás unicredites számlára + ugye a közlemény rovatról ne tessék megfeledkezni. Második eset: bankkártya megadása, ami mögött valódi számla van. Tehát nincs virtuális számla, hacsak a paypal egyenlegedet (számládat) nem tekinted egy fajta virtuális számlának.

  • cocka

    veterán

    válasz dim dim #3718 üzenetére

    Továbbra se látom, mi a francnak ide kártya.

    Majd rájössz. Az okokat már leírtam a Winner hun által először linkelt hsz.-emben. Arról azt írtad, hogy nem érted.

    Egy kis olvasnivalót ajánlok a figyelmedbe:

    [link]

    Nos nézzük sorban, hogy magyarként milyen fizetési lehetőségeid vannak:

    PayPal Balance - Ezt lehet ugyebár feltölteni a top up accounttal úgy, hogy az unicredites számlára utalva a lóvé megérkezik erre a virtuális számlára. (az átutalást a paypal a közleménybe írt kód alapján azonosítja)

    egyenlegem továbbra is 0 azaz NULLA.
    Igen mivel a paypal csak azt mutatja, hogy milyen devizában és mennyi pénzed van a paypal számládon. Többféle devizát is beállíthatsz, de ha pl. forint érkezik majd a számládra az unicredites utalás kapcsán, akkor a többi devizában nyitott virtuális "alszámlád" egyenlege továbbra is 0 lesz, egész addig amíg a forintjaidat a megfelelő devizára nem váltod a paypal fergeteges jó árfolyamán. (ezt fogod beszopni)

    Instant transfer from your bank account (if eligible)

    Ez magyar accounttal nem elérhető. Max. UK-beli vagy USA-beli accounttal. Kb. olyan elven működik mint a direct debit.

    PayPal Credit (PayPal Plus Card, PayPal Pay Later, or Buyer Credit)

    Magyar accounttal ezek nem igényelhetők.

    Debit card vagy Credit card

    Azért jó, mert a megadott kártyán keresztül a paypal (jóváhagyásod után) jogosult közvetlenül a folyószámládról vonni a fizetendő összeget. Értsd: a fizetéshez nem kell pénzt külön utakon mozgatni (unicredites átutalás, várás, jóváírás, konvertálás magadnak a paypalban, számolgatás hogy mennyit buksz a paypal árfolyamán ami nem sűrűn publikus), a folyószámlád gyakorlatilag helyettesíti a paypal számládat. Tehát ha fizetésre kerül a sor: nem kell átutalni sehova, nincs várakozás, mert a bankkártyás tranzakció miatt a fizetés azonnali, a saját bankod árfolyamán előre belőhető elég pontosan, hogy nagyjából mennyit kell majd fizetned

    Vagy másképp írom, hogy te is megértsd: Az ebayen egy magánszemélytől veszel cuccot. Nem tud neked virtuális pos terminál oldalt leprogramozni, hogy bankkártyával fizethess neki. Ha viszont van paypal számlája, akkor tudsz neki kártyával fizetni.

    eCheck Amint a leírásban is benne van egyrészt lassú, másrészt magyar accounttal nem elérhető.

    Akkor tehát a leírtak alapján elsődleges funding source: A paypal egyenleg, ha ott nem talál pénzt, akkor tér át a fent felsorolt opciókra ami bankkártya vagy hitelkártya. Más lehetőség nincs.

    Ha a paypal egyenleged pozitív és van kellő fedezet egy vásárlásra, akkor a teljes összeget abból vonja le.
    Ha van pénz a paypal számlán, de kevés, akkor egy részét a paypal számláról, a maradékot pedig a kártyád mögötti számláról vonja.
    Ha a paypal egyenleged 0, akkor a teljes összeget a kártyád mögötti számláról vonja.

    Nekem akkor volt ilyen vegyes terhelés, amikor refundot kaptam pl. fontban, akkor egyértelmű, hogy ha legközelebb fontban fizetek, akkor a visszakapott fontmennyiséget a paypal egyenlegből levonja, a maradékot pedig a folyószámlámról.

    Még azt érdemes tudni, hogy ha a paypalon több devizában is van "alszámlád", akkor pl. vásárlásnál x devizában terhelendő összeget csak az x devizában vezetett "alszámládról" vonja. Magyarul, ha mondjuk az a szitu, hogy 0 fontod, 15 dollárod van és 15 font értékben akarsz vásárolni, akkor a 15 dollárod érintetlen marad, hacsak nem konvertálod át az összeget.

    Hát ha ezek után sem érted a paypal működését, akkor csak egy kérdésem maradt: Miért akarsz mindenáron paypalt használni?

  • cocka

    veterán

    válasz ngabor2 #3721 üzenetére

    Megadhatsz több e-mail címet egy accounthoz, akkor elvileg a másik fél csak a megadott címedet fogja látni.

    akkor a paypal számla birtokosáról valóban nem tud meg semmit?

    Csak azt amit feltétlenül szükséges.

    fizetés paypal acc nélkül: erre itt egy unicredites számlaszámot olvastam, gondolom saát fiókvezető bankból, vagy unicredit bankfiókból rá tudja küldeni az illető erre a számlára.

    Rosszul tetszett olvasni. Az unicredites számlaszám ahhoz kell, hogy feltölthesd a paypal számládat forinttal oly módon, hogy a top up résznél meglévő egyedi azonosítót írod az átutalás közleményébe. Innen fogják tudni unicrediték, hogy a beérkezett átutalást melyik paypal számlán kell jóváírni. Tehát mindenképpen kell egy paypal account ahhoz, hogy azt fel tudd tölteni, hiszen ez a top up funkció célja. Különben mi értelme lenne az egésznek? Ha másra gondoltál, akkor nem értem hogy jött a képbe az unicredites számlaszám.

  • fLeSs

    nagyúr

    Hi emberek!

    Paypal téren új vagyok, eddig mással intéztettem a külföldi vásárlásaimat, de most gondoltam megcsinálom magam.

    Szal, regisztráltam a Paypalra. Nincs bankkártyám, sőt, még csak kifizetésekre használt bankszámlám sincs, ezért a Top Up módot akarom használni, Angliából szeretnék rendelni vmit.

    kérdések

    1. bemegyek egy Unicredit bankba, asszondom a pultosnak hogy itt van xy forint, ezt rá akarom tenni erre a Paypal számlára (a Transfer ID a lényeg). Ez így működik?

    2. ha igen, és ha egy Unicredit bankban intézem ezt a dolgot, akkor mennyi idő múlva jelenik meg a lóvé a Paypal egyenlegemen? Sejtésem szerint szinte azonnal meg kéne hogy jelenjen (elvégre az Unicreditben fizetem be a pénzt egy Unicredites számlára), vagy tévedek?

    3. a cucc amit rendelni szeretnék drágább, mint 126 000 forint. A "Send money" részleg alatt található 126 000 forintos éves limit csak a szimpla pénzküldésre vonatkozik vagy a vásárlásra is?

    4. bankkártya nélkül nem tudok limitet emelni pedig sztem így nem tudom majd kifizetni a cuccot amit meg szeretnék venni. Ilyenkor mivan?

    5. a bolt ahol vásárolni szeretnék azt írta nekem, hogy ha meg akarom rendelni a cuccot, akkor adjam meg nekik a Paypal email-címemet, erre elküldenek egy kifizetési kérést. A kérdés az, hogy ez ennyire szimpla hogy emailcímen keresztül működik? Hol lesz annak vmi kézzelfogható nyoma hogy én odaadtam ezt a pénzt a boltnak? Létezik olyan, hogy elküldöm nekik a pénzt, aztán pá, így jártam?

    Most nem jut más az eszembe, előre is köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • avadon

    újonc

    Segítsetek!
    Paypal Account Premier, Verified, Balance 3400 Ft. A 3000-et bantszámlámról utaltam. A limits-ben már minden szart feltöltöttem. Passport, szig, lakcímkártya, aktuális, nevemre szóló eon előfizetés, bankszámlakivonat, de mégis Top Up-nál piros banki unicredit és id adatok. Nem lép tovább és a limits sem reagál. Bocs a bénaságomért, de nem találok erre egy fórumon, vagy leírásban sem megoldást. Mit bénáztam el?

  • szaszayanou

    aktív tag

    A top up menüponttal fel lehet úgy tölteni a paypal egyenleget, hogy bemegyek egy unicredit fiókba, és ott befizetem a pénzt az user id-t is megadva? Csak azért értetlenkedek, mert az átutalást erőlteti a paypal.

    Előre is köszönöm a választ.

    Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

  • Saccco

    nagyúr

    válasz Kassadin #4832 üzenetére

    Hát akkor csak az utalásos top-up megoldás van.
    Ez 2 lépésből áll melyeket a PayPal fiókodban a Top Up menüpont alatt találsz:
    El kell utalnod a kívánt összeget az ott található adatokkal egy Unicredites számlaszámra.
    2-3 napon belül kapsz egy email-t a feltöltés sikerességéről.
    Viszont ilyenkor elvileg csak azonos nevű bankszámláról érkezhet a pénz.
    (Ha Kiss Pista-é a paypal fiók akkor csak Kiss Pista számlájáról érkezhet az utalás.)

    ------------------------------------------------------------
    Amúgy megnéztem a támogatott kártyák:
    - Visa
    - MasterCard
    - Discover
    - American Express

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • GyéBen

    tag

    Kicsit visszaolvastam, és rájöttem, hogy valószínűleg elrontottam a top up-os feltöltést.

    Hétfőn bementem az egri Unicredit-be, és nem átutaltam, befizettem 200Ft-ot a Top Up menüben megadott adatokkal. A befizető és a PayPal-os account neve azonban eltér.

    Ez várhatóan mikor fog megérkezni a PayPal-os számlámra?

  • Saccco

    nagyúr

    válasz vizcsap #5022 üzenetére

    "- Van egy OTP Junior Max kártyám, mindenképpen szükséges az otpdirekt, hogy használhassam a pp-t(pl a 4 jegyű kód kiderítésére amit a pp küld)?"

    Nem szükséges hozzá otpdirekt!
    A 4 jegyű kódot a telefonos ügyfélszolgálat is közli.
    Arra figyelj, hogy a kártya Visa vagy Mastercard legyen, mert csak ezeket lehet beállítani a paypal fiókhoz (vagy American express vagy még van valami hottentotta kártya).

    "- Ha bármit veszek akkor a kártyámról vonja le az összeget, de van e arra lehetőség, hogy csak egy adott összeg legyen a pp számlámon és arról vonja le a pénzt, ne a kártyámról? Vagy akkor át kell utalnom az otp-s számlámról a pp számlámra x összeget és abból "gazdálkodni"?"

    Ha beállítod a kártyádat, akkor úgy használhatod a paypallal, mintha csak itthon kártyával vásárolnál.
    A másik megoldás a Top-Up, ilyenkor egy magyarországi Unicredites számlára kell utalni a pénzt (forintot), majd az pár napon belül megjelenik a paypal számládon.

    █ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

  • pumatom

    aktív tag

    válasz lac14548 #5210 üzenetére

    A 4 jegyű kódot vagy sms-ben, vagy a terhelés közleményében találod meg a bankod számlainformációjánál.

    Ha a paypal számlára akarsz pénzt tenni, /ha regisztráltál bankkártyát, akkor nem értem miért :F / akkor a Top Up menüben található Unicredites számlaszámra kell utalnod, és a közlemény rovatba beírni a Transfer id számot.
    Ha mindent helyesen adtál meg, és van pénz a számládon, akkor sikerülnie kell.

    [ Szerkesztve ]

  • FalconKnight

    aktív tag

    Sziasztok!

    Most nyitottam egy paypal számlát és az lenne a kérdésem, hogy a top up menüpontban lévő adatok szerint csak bankkártyás utalással tölthetem fel az egyenlegem, vagy az unicreditben is befizethetem?

    Bankkártyát nem akarok az acchoz rendelni.
    Előre is köszi!

    Falcon

  • Melack

    veterán

    válasz FalconKnight #6354 üzenetére

    Ha top up, akkor nem rendeled hozzá a kártyát, ezt ne keverd. Ez a banki átutalás megfelelője. De ha bemész az UniCreditbe, akkor ott is fel tudod rakni az összeget az egyenlegedre.

    Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

  • Melack

    veterán

    válasz tkesy #6474 üzenetére

    A Top Up kell neked. Anyum az én egyenlegemre szokott feltölteni.

    A leggyorsabb: bemegy UniCredit fiókba, és a Top Up adatokkal tesz be összeget.Ennyi.

    Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

  • Melack

    veterán

    válasz Mela Kehes #6534 üzenetére

    Van egy Top Up rész, ott van egy bankszámlaszám megadva (UniCredit). Oda kell a pénzt átutalnod.

    Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

  • Mardel

    őstag

    Hali!

    Ha utaltam unicredites számlámról 5 eurónak megfeleló forint mennyiséget aktuális árfolyamon a paypal fiókomra, persze paypal fiiókon nincs megadva semmilyen bank account meg bank kártya adat.

    Top up azt írta hogy unicredites számlaszámra kell utalnom, az ID-t meg közleménybe adtam meg.
    El is utaltam a pénzt azokkal az adatokkal amit Top up-nál írt, a kérdés az hogy mennyi idő alatt érkezik meg?
    És ha én azzal egy netes portálon euroval szeretnék fizetni akkor a forint számlarészt automatikusan átváltja-e eurora a paypal fizetéskor, vagy nekem át kell váltani mikor megérkezik a paypal számlára a Ft?

    Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

  • mugler

    csendes tag

    Sikerült beleszaladnom a firs name, last name problémába.
    Top up-al utaltam Unicredit számlámról (Nagy Attila), a Paypal számlámra (Attila Nagy).
    Kizárt, hogy megkapjam az utalást?
    Automatikusan visszajön az utalás, vagy nekem kell lépnem a Paypal felé, ha nem kapom meg az összeget?
    Köszi!

  • HookR

    addikt

    Gyarapítom én is kicsit a nyűgök hosszú sorát.

    - Frissen regisztrált account-omra személyesen, Unicredit fiókban befizettem 27e HUF-ot a Top Up menüpontban megadott adatok alapján. Mint utóbb kiderült, az ügyfélszolga és köztem valószínűleg kisebb kommunikációs szakadék húzódhatott, mert a kapott bizonylat közlemény rovatában az 'ID <Transfer ID> Vez.név Keresztnév' szerepelt a sima '<Transfer ID>' helyett. Izgultam is pöppet, hogy nem lesz ez így jó, de végül az összeg 2. nap gond nélkül megjelent Paypal-on. Ráadásul a személyim alapján kitöltött adatok szerint 'Vez.név Ker.név1 Ker.név2' volt a befizető, míg Paypal-on csak egy keresztnévvel regisztráltam és az is angol módra fordítva van, de ez sem jelentett problémát.
    - Account Type: Premier, Status: Unverified és egyelőre nem is áll szándékomban bankszámlát/hitelkártyát hozzácsatolni.
    - Fizetném az eladótól kapott számlát, de 'Review your invoice', 'Review your information', majd újfent 'Review your invoice' oldalak után állandóan ezt a hibaüzenetet kapom:

    Sorry — your last action could not be completed
    If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

    If you came to this page from another website, please return to that site (don't use your browser's Back button) and restart your activity.

    If you came from PayPal's website, click the PayPal logo in the upper-left corner to return to our home page and restart your activity. You might have to log in again.

    Próbáltam FF, Opera és Chrome alól is, a helyzet változatlan. Valami ötlet? Kihagytam valami fontos lépést tán? :F

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz HookR #7091 üzenetére

    Oh yeah... 2 napnak kellett eltelnie, de végre hibaüzenet helyett ki tudtam fizetni a kapott számlát.

    Szóval még egyszer leírom, hátha valakinek elkerülte a figyelmét:
    - A frissen regisztrált és így premier típusú accountom a top up menüpontban megadottak alapján töltöttem fel Unicredit bankfiókban személyesen készpénzt befizetve a megadott számlaszámra, tehát bankkártya/bankszámla megadása nélkül. Ez esetben nem számított, hogy a nevem magyar sorrendben két keresztnévvel szerepelt, míg az accountomat angol sorrendben írt, 2. keresztnév nélküli névvel regisztráltam. (Ettől függetlenül bankkártya/bankszámla regisztrációnál még lehet jelentősége, nem tudom.)
    - Az általam kezdeményezett fizetés során tapasztalt hiba idővel magától megoldódott, ahogy azt más fórumokon is olvastam.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • aleister

    veterán

    Azt lehet tudni, hogy a top-up menüpont alatti ráutalás esetén mennyi idő után jelenik meg a paypal fiókban az összeg?
    Tegnap utaltam, s mivel magyar számlaszám volt megadva (Unicredites) elméletileg aznap átutalódik az adott összeg.

    Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

  • Hintalow

    senior tag

    válasz jas39 #8425 üzenetére

    Na várjunk csak, ha vásárolni akarsz, és nincs kártya hozzáadva a paypalodhoz, akkor egyetlen lehetőség van csak: sima forint utalással kell pénzt küldened a paypal unicreditnél vezetett számlájára, amit ők rátesznek a paypal számládra, és utána abból tudsz vásárolni (ez "feltöltés vagy top-up" néven fut)
    a számlaszám megadása paypalon teljesen lényegtelen ebből a szempontból, az csak akkor kell, ha a paypal számládról szeretnél kikérni pénzt a folyószámládra, vásárlás szempontjából senkit nem érdekel, hogy megadtad -e a számlaszámodat vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

  • fesii

    aktív tag

    válasz norbi0604 #8433 üzenetére

    A top up menüpont alatt megtalálható, hogy a paypal melyik banknál vezeti számláját magyarországon. Jelen esetben az unicreditnél ha oda elutalod a pénzt elvileg felkerül a számládra de ilyet még nem csináltam szóval várj amíg jön egy szakavatott ember.
    Ha jól emlékszem ennél sokkal tovább tart az átfutási idő míg megérkezik a paypal számlára a pénz.

  • Panthera

    őstag

    Fizetni szeretnék a paypalról, nem akarok semmilyen banki adatot megani.
    Megvan az account. Ha utalok a "top up" menüben található unicredites számlára, és a transfer id-t közleményként megadom, akkor nincs más teendőm, ugye?
    A ~400 ft ideiglenes beugróval kell-e ilyenkor számolni, ha nem regisztrálok bankkártyát?
    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • cocka

    veterán

    válasz pepe091 #9045 üzenetére

    Ez azért van mert, ha nem magyar folyószámlára akarnád lehívni akkor működne. Mikor meg kell adni, hogy melyik számlára akarod lehívni, nem engedné, csak forintot.

    Ennyire azért nem vagyok hülye. Csak emlékszem rá, hogy a forintszámlámat választottam ki. Az amountnál mégse HUF van. Egyébként meg ha van az unicreditnek egy erre a célra fenntartott top upos meg egy amiről a kikéréseket teljesíti, akkor nyilván lehet esetleg devizaszámlájuk is.

  • cocka

    veterán

    válasz Ck. #9127 üzenetére

    at akartam hozni penzt a bankszamlamrol paypalra,

    A top uppal? De már abból is van kétféle verzió. Melyiket használtad? Az unicredites átutalást vagy a másikat?

    Egyébként meg vásárláshoz semmi szükség arra, hogy a paypalon legyen a pénz, elég ha bankkártyát rendelsz az accounthoz és azzal ugyanúgy tudsz fizetni, mintha egyenlegből fizetnél.

    A paypal persze par nap mulva zárolta azt az összeget amit eredetileg akartam, es mivel a számlámon nem volt eleg fedezet, igy mínuszba ment.

    Ez meg nettó hülyeség, mert ha utalsz unicreditbe, akkor a banki átutalás összegét, ha le van könyvelve, ha nincs már levonják előre, függetlenül attól, hogy a címzett számlájára mikor kerül a pénz. Ha meg bankkártyával fizettél, ott meg eleve a tranzakció után AZONNAL zárolják a pénzt, aminek CÉLJA, hogy míg nem könyvelik a tételt, addig ne költhesd el újra a zárolt összeget.

    Ezek után már csak arra lennék kíváncsi, hogy melyik bank értelmezi másképp a fenti gyakorlatot?

    Egyébként a paypalra került összeget ingyen kikérheted a bankszámládra. Szóval nem értem a problémát.

  • macimeister

    aktív tag

    Pénz feltöltést tudok csinálni nem csak forintból? Pl nekem van dollárom/fontom/zlotyim és azt szeretném rárakni paypalra. Ezt meg tudom oldani anélkül, hogy bárhol is átváltódna? Top Up insantnál csak forintot enged, de ha a párnapost választom és bemegyek személyesen az unicreditbe, akkor ott lerakhatok forinton kívül mást is?

  • Kernel

    nagyúr

    válasz pusi1981 #9692 üzenetére

    Természetesen tud levenni pénzt a kártyáról, sokan épp azt kedvelik.

    De nagyon egyszerű átutalással is feltölteni. Főleg, amikor a netbankban már el van mentve a sablonok / partnerek közé is, csak pár kattintás. Gondolok itt arra is, hogy például az Erste Netbankban a partnerlista elemeinél arra is van lehetőség, hogy amelyiket akarom, 1 db SMS-sel hitelesítem, utána többé nem kell külön SMS az utalás megerősítéséhez, hanem tényleg kattintásra lehet tolni a pénzt.

    Magáról az utalásról épp tegnap is írtam, a Top Up menünél kinézed az adatokat, közlemény az ID-szám.

    Ott szerepel a bizonyos Unicredit számlaszám, 8+16 formátumban, amit az én bankomnál 8-8-8 formában, vagyis kötőjellel kellett beírni.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • cocka

    veterán

    válasz horvathd #9681 üzenetére

    Nézd meg, hogy az osztrák oldalon milyen lehetőségek vannak a Top Up menü alatt.

    Nem értem miért kell itt szenvedni a top uppal, mikor sima bankkártya hozzáadása is elég. Vesz egy nemzetközi elfogadású cnps tranzakciókat is támogató kártyát és beregeli az osztrák accountjához. Nagy kaland.

    Amugy adott bank fiokjaba beslattyogva is kene elvileg legyen lehetoseg befizetni. Legalabbis itthon - szemelyivel - mukodik, ha minden igaz.

    Feltéve, hogy az adott banknál vezetsz számlát, mert bár elviekben befizetni is lehetne a paypal számlára, meg közleményt is írhatsz (valahogy) a befizetéshez, a sima befizetést nem tudják azonosítani ellentétben a folyószámláról érkezett pénzzel. Arról nem is beszélve, hogy Pityi Palkó is befizetheti a pénzt személyesen, neki pedig biztos nem fog megegyezni a neve a nemlétező "forrásszámládhoz" rendelt névvel. Azért írtam, hogy nemlétező, mert ha van számlád és a top upos szarakodást választod, akkor értelemszerűen átutalod és nem befizeted a pénzt, ami kellő azonosítás híján úgy sem érne célba. Arról nem is beszélve, hogy egy befizetett összeget visszautalni sem lehet, mert nincs hova.

    sokan épp azt kedvelik

    Mert gyorsabb, egyszerűbb és lényegében nincs 1-2 napos várakozási idő. Hozzáteszem az új 4 órás átutalási rendszerben. :D

    Az átfutási időről jut eszembe. A múltkor vasárnap utaltam lóvét (netbankban) egy ismerősömnek és bankon belül azonnal odaért. Na mondom végre már, hogy itt tartunk, legalább bankon belül.

    Mhalacka

    Mikor adják vissza a pénzemet, mert még negatívba van a számlám.

    Ebben az a szopó, hogy egy játék account eladása nem tartozik a visszafizethető árukategóriába, magyarul egy nem kézzel fogható fizikailag sem létező árura a vevőnek egyszerűen nem jár refund, továbbá a paypal seller protectiont sem veheted igénybe ilyen esetekben.

    Gondolom ezt sűrűn olvasgattad előtte:

    https://cms.paypal.com/al/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=ua/UserAgreement_full&locale.x=en_US#9.%20PayPal%20Seller%20Protection.

    Gondolom emailben ment a cucc és gondolom ez azért nem esik bele a téríthető kategóriába, mert egyszerűen személyiségi jogaid sérülnének, ha az email accountodban turkálna valaki ezügyben, a róla készült kép meg manipulálható. (bár, hogy én mit gondolok az a lényegen nem változtat)

    A pp egyenlegrol az elso olyan vasarlasnal szamitja be, amikor a kartyat ft-ban terhelned.

    Ja vagy withdraw-val visszakéred a számládra.

    Szerintem business fiókot csak cégként lehet használni.

    Ez meg hülyeség, én nem vagyok cég, mégis business van. :P

    Szerintetek érdemes unicreditnél nyitni számlát vagy máshol lenne érdemes? Illetve milyen kártya szükséges hozzá?

    Isten őrizz! Csináltatsz egy MKK-s kártyát (évi 4000 jelenleg) bemégy a cibhez, nyitsz online számlát + köszönöd szépen sima bankkártyát nem kérsz, csak netest. Kész.

    [ Szerkesztve ]

  • Valed

    tag

    Ha Top up menüponttal utalok az unicredites számlára pénzt ami ugye forint alapú. Azonban az általam vásárolni kívánt árúért dollárban kell fizetni mennyiért fogja váltani a forintot dollárra?

  • Neil Watts

    veterán

    Sziasztok!

    A Paypal-nél ha a top up lehetőséget választom akkor melyik számra utaljak?

    Van a top Up alatt két lehetőség:

    Top Up Account (in a few days)
    Top Up Account (instantly) - ez ugye azonnali míg a másiknak van pár nap átfutása.

    A pár napon belülihez egy Unicredit számlaszám tartozik, az azonnalihoz meg egy Trust Pay, a.s.nevű. (Ez ugye átirányít a Paypal Topup hu-ra ahol a kiválasztott bankkal megegyező számot kapok végül.)

    Hová utaljak? :DDD

    Üdv. core2

  • .DLL

    veterán

    válasz Johnny Cage #11303 üzenetére

    Nem, be kell menned a Unicredit egyik fiókjába és a készpénzt odaadni a hölgynek, a PayPál számlainformációiddal, és személyiddel együtt, s akkor ráteszik a pénzt. Ez kb. olyan, hogy regisztráltál a PP-ra ezáltal a Unicredit-nél lett egy számlád, csak kell hozzá az egyedi azonosítód (Transfer ID - megtalálod a Top Up menüpontban)
    A személyid alapján a befizetó nevéhez a Te neved kerül, és mindenki boldog.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

  • X_C

    tag

    Sziasztok!
    Az érdekelne hogy a top up menüpont alatti adatokra csak bankkártyáról küldhetek pénzt, vagy az is jóha bemegyek a bankomba és átutalom a pénzt az unicreditnek a transfer id-mmel a közleményben? Azért kézdezem, mert nincs a kártyánmon elég pénz.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz freelanced #11790 üzenetére

    Annyi költsége van, amit a bankod elkér egy belföldi utalásért, az Unicredit Bank részére.

    Nekem az Erste Bankból 16 órakor indítják, az éjfél után jelenik meg. Amit reggel indítanak, az jó esetben átérhet a délelőtt folyamán.

    Vagy van még az Instant Top Up lehetőség is, egy cseh bankon keresztül, de az sem sokkal gyorsabb, legfeljebb garantáltabb valamivel, hogy ezt az időt nem lépik túl.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz Anonymusxx #11964 üzenetére

    miért van "lefagyasztva"?

    "kivéve ha csak egy sima bankszámlát adok hozzá, de mi van ha az nem elég?"
    szívás van akkor.

    "hogyan tudok a folyószámlámról a paypalra fizetni?"

    PayPal oldalára belépsz és követed a top-up menüpont utasításait. Egy unicredites számlára kell majd utalnod, megfelelő megjegyzéssel.

    "Még soha nem volt semmiféle számlám, ezért nem nagyon tudom hogy működnek ezek a dolgok.." vs "amúgy is most utaltam rá nyolcezret, erre meg lefagyasztják"

    csak én érzek itt ellentmondást?

    [ Szerkesztve ]

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz _stick_ #12117 üzenetére

    magától átváltja és levonja forintban, ha PayPal egyenlegedre utaltál.
    attól függ, hogy utaltál, instant top-uppal, vagy a szokásos unicredit számlára.
    Instant tuti ott van hétfőre, a másik legkésőbb keddre.
    Üres PayPal számlával nem tudsz vásárolni. Természetesen nem fognak semmit hitelezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Kernel

    nagyúr

    válasz HollyBoni #12394 üzenetére

    Nem tudom, milyen 1,92 euróról van szó, de nincs ilyen. Forintot lehet utalni, amit a PayPal ilyenkor a saját árfolyamán vált, mindig a vásárláshoz szükséges valutára, ami nagyobb összegnél már hátrányos lehet. Kisebb tételnél nem vészes a különbség.

    Valuta utalásával (Top Up) nem érdemes kísérletezni, mert az Unicreditnél átkonvertálják forintra és "azért is" forintban rakják fel. Így aztán nem nagyon van értelme. Viszont sokkal később ér oda, bizonyára a manuális beavatkozás miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • stvnppp

    senior tag

    válasz aytukabozs #12983 üzenetére

    Köszi a megnyugtatást!
    Valami olyasmi rémlik, hogy volt olyan, hogy miután megtörtént a levonás a számlámról, azután egyből megjelent a paypalon a lóvé. De lehet, hogy akkor a Top Up Account (instantly) funkciót használtam, annál meg otp-s számlára kell utalni. Hogy nem érkezett meg, megnéztem az adatokat, és kicsit befosta, hogy betette az EB-t, de akkor még türelemmel várok, míg a pénzem forog az opt és az unicredit között.
    :R

  • aytukabozs

    addikt

    válasz Szabikaa20 #13196 üzenetére

    45 napíg él a PP vásárlóvédelem, abból csöppet kifutottál :/

    (#13197) mouzrr

    Belépsz az accountodba és a TopUp/Top Up Account (in a few days) menüpontban, látható Unicredit számlára utalod a kívánt összeget,
    FONTOS! hogy csak a PP accounttal megegyező névre szóló számláról utalhatsz, és hogy a megjegyzésbe mindenképp írd bele a Transfer ID-t (valami hasonló lesz: 1147TxVKTx6KLYC), mert ezek nélkül nem fog az összeg (egykönnyen) hozzád kerülni....

    [ Szerkesztve ]

    Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Mr. Csonti #13676 üzenetére

    Csak mert mikor próbálom hozzáadni a bank fiókot, a számlaszámra azt írja ki, hogy invalid...

    Ha nem sikerül eltalálni a helyes formátumot, én inkább küldenék rá egy kisebb összeget (Top Up), mert akkor automatikusan felveszi: [link]. Az utalásnak ugyan van egy díja, amit az Erste felszámít (belföldi utalás az Unicredit részére), de az nem jelentős összeg, főleg az 1500 Ft-os PayPal "büntetéshez" képest, amit egy tévedésért kiszabnak, Withdraw esetén. Miközben egyébként a Withdraw ingyenes.

    Mostanra az accountom állapota verified, amit igazolványkép küldéssel és bankkártya igazolással értem el.

    Nekem ez is kimaradt, második TopUp után verified lett a fiók.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • TheWich

    tag

    válasz TheWich #13824 üzenetére

    Így működhet a feltöltés? Tulajdonképpen magyar banknak utalok belföldi utalásként igaz? (o.t .p direkt)
    A PayPal számla feltöltése:
    Paypal -> Top Up Account menüpontot, utaláshoz szükséges adatok kinyerése.
    Beneficiary Name: a PayPal teljes neve: PayPal PTE LTD.
    Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
    Bankszámlaszám: a PayPal bankszámlaszáma: 10918001-00000001-15050684
    Your Transfer ID: egyéni azonosítóm (saját).

    Ily módon mennyi idő amíg átvezetésre kerül az összeg Paypal számlára??? Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • TheWich

    tag

    válasz Kernel #13828 üzenetére

    Köszi!
    Már látom. Van Top Up Account (instantly)
    Ahol öt bank megtalálható:
    1. OTP Bank
    2. ERSTE Bank
    3. Raiffeisen Bank
    4. K&H Bank
    5. UniCredit Bank

    Viszont gond van / lehet a névegyezéssel. Bár egyezik a név. Csak a paypal adatoknál fordítva van a nevem. Bár jónak látszik. De a first névnél a vezetéknév szerepel..
    És nem tudok adatmódosítani, max egy két karakterelütést enged korrigálni "gyors" eljárásban..

Új hozzászólás Aktív témák