Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • samgar

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy W8-al előretelepített samsung notim van és ebből adódóan GPT-s fájlrendszer van rajta amivel még nem volt dolgom.
    Így aztán fogtam a jó öreg windows 7 usb download tool-t, feltoltam vele a windows 8.1 pro-t, némi bios álllítgatás után sikerült bootolnom pendrive-ról, elindítottam a telepítést és mikor jött a particionálási rész akkor jött a meglepi: particionálni tudtam és formázni is (még szerencse, hogy a recovery particiókhoz nem nyúltam, van belőle vagy 6!) de nem engedett telepíteni, mert GPT a partíció.
    Utána olvasgattam/kérdezgettem és találtam a rufus nevű appot. A leírtak szerint csináltam egy UEFI-s bootolható pendrivot, beállítottam a boist is a megfelelő paraméterekkel újra boot, telepítés indul és csodák csodája már engedi a telepítést is. Na most jön kérdés: ott az a sok szar recovery-s parti, samsungos cuccokkal meg próbaverziókkal tele ami nekem nem kell. Ha most ebben a szakaszban (particionálás) ezeket mind letörlöm akkor kapok egy darab GPT particiót, amit aztán ahogy akatom szétosztom, formázom és utána mehet rá a windows 8? Csak félek, nem akarom azt, hogy miután leszedtem a recovery-ket és esetleg nem települ a W8, akkor kb kuka a gép. Kérnék segítséget!

    köszönöm!

    Oppo Find X5 PRO

Új hozzászólás Aktív témák