Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurgo

    tag

    Sziasztok!

    Haveromnak gondjai akadtak a 80-as Samsungjával, megkért engem, hogy segítsek rajta.
    Kérdezlek titeket, mit gondoltok az esetről:

    Két part. van rajta egy 10-es fat, és egy 65-ös ntfs.
    Az eredeti panasz az volt, hogy az ntfs partíciót nem látja a gépe (XP). megnéztem nála, a partition magic sem ismerte fel a típusát. Hazahoztam, beraktam a gépbe, boot, chkdsk akar futni, félbeszakítom, mintha lefagyott volna itt a kék képernyőnél, nem jutott tovább. Indítom második oprendszeremet, ami szintén xp, ugyanez történik. Ha nem nyomom el mikor visszaszámol, akkor a a futó ellenőrzésbe ''fagy'' bele. Dos-os partition magic azt mondta mindkét partícióra, hogy crc hiba. Letiltottam az auto chkdsk-et bootoláskor, így a winlogon desktopnál nem jutott tovább. Aztán dos-ból elrejtettem a beteg partíiókat, végre bebootolt. GetDataBack fel, indít, csupa olvasási hiba, sokszor, sok helyen. Az első kisebb fat partíciót már sikerült lementenem, most az ntfs-t scannelem. Most, hogy írom az üzit is többször 20-30 sec-re megáll a gép. ( ilyenkor a hdd led sem világít)

    Mit javasoltok, a backup után mit engedjek a wincsire? Mivel ellenőrizhetem az állapotát?
    Egyéb tanácsokra is kíváncsi vagyok.

    Köszönöm a válaszokat!

Új hozzászólás Aktív témák