Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz ollie #7 üzenetére

    Azért szerintem ez így nem teljesen korrekt meghatározás. Ha a szolgltatásukat nézzük, azt hiszem néhány verzió óta hasonlóan profi mindkettő. Én, mint elfogult PSP-s, azt mondanám, hogy egy-egy feladatnál hasonló beállításokat lehet eszközölni, csak PS-pal nehezebben áttekinthetően. Próbáltam hozzászoktatni magam a PS-hoz, de mivel PSP-ban az egér használata jóval egyszerűbb(pl. 1sec alatt a kép egyik részéről ki, majd egy másikra be zoom-olni, amit PS-ban sehogy nem tudtam megoldani, nem lehetett görgőre programozni parancsot), ezért feladtam a további próbálkozáskat.
    Lehetne ezen vitázni sokáig, de valakinek az egyik, valakinek a másik fekszik jobban, attól függően, melyiken ''nőtt fel''. Azt, hogy(jelenleg) melyik program profibb, szerintem csak akkor lehetne kideríteni, ha akdna valaki, aki mindkettőt vágja, vagy egymásnak eresztenénk a két programot, különböző feladatokat végezve rajtuk, és a végeredmény alapján talán el lehetne dönteni. Ha képszerkesztésről van szó persze, hogy mindenkinek a Photoshop ugrik be először, végülis rajta kívül hatékony és profi alkalmazás nem nagyon akadt. Azonban a Paint Shop Pro a 8-as verzióval igencsak lépett egy nagyot és szinte utolérte az ''ellenfelet''. Sőt, néhány új szolgáltatásban még többet is tudott nála. A lendület megmaradt a 9-es verzióval is, majd a tízessel a Corel is hozzátett egy kicsit a tapasztalatából, és azt hiszem, sebességben talán győztesen jönne ki(remélem:) )
    Szóval, ha régebbi verziókat nézzük, még igaz is az állításod, de mára ez már szerencsére változott.
    (átolvasva, kissé szedett-vetett, de 38fokos láz mellett talán elmegy:) )

    Ja, még egy apróság.
    Említve lett asszem a CorelDraw is. Az asszem kicsit kilóg a sorból, mert míg ezek inkább digitális fényképek, egyéb képek manipulálásához, módosításához nyújtnak nagyobb segítséget, a CorelDraw talán tervezéshez, rajzoláshoz való, bár annyira nem ismerem.

    Üdv!
    bzoley

Új hozzászólás Aktív témák