Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    Sziasztok.

    Segítséget szeretnék kérni, hátha itt tudják a megoldást:

    Ahol lakok, csak lassú Telekom vezetékes net van, ellenben mobilnet gyors, 4K. Itthon netet elérem a mobilelőfizetésemről (van benne 5 giga), a feleségem mobilelőfizetéséről (ugyanannyi), és van egy 40 gigás mobilnet csomag, kvázi a "zsinóros net" helyett. Ez utóbbi egy TP-Link M7350 routeren keresztül jön. Minden Telekom, tehát ugyanazt a mobilnet hálózatot használja az összes eszköz.

    Na most, a gond ott van, hogy ha a routeren keresztül netezek (tehát a 40 gigás előfizetéssel), akkor gyakran előfordul, hogy bizonyos oldalak nem töltődnek be. Egyáltalán nem. Ilyen az index, az origo, vagy éppen a prohardver. Ezzel együtt a net gyors, más oldalak rögtön jönnek, a speedtest is gyors netet mutat, a google keresés is, csak bizonyos oldalak lassulnak be, vagy válnak elérhetetlenné. Ami érdekes, hogy ugyanekkor igyanezen oldalak a mobiltelefonon (szintén telekom 4K) gond nélkül bejönnek, és ha a notebook-ot "leveszem" a routerről, és a mobiltelefon netjét osztom meg, akkor megint nincs gond.

    Tehát netezek routerről, minden klasz, egyszer csak elérhetetlen az index, PH. Minden más gyors. A másik netkapcsolaton viszont ezek az oldalak is jönnek, gond nélkül.

    Józan paraszti ésszel gondolkozva csak a router körül lehet a gond, ezért már reseteltem, de a probléma fennmaradt.

    Valaki sejti, mi lehet a megoldás?

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Freddy76

    addikt

    válasz jerry311 #35150 üzenetére

    Nahát :U. Ez talán probléma?

    [ Szerkesztve ]

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Freddy76

    addikt

    válasz jerry311 #35152 üzenetére

    Próbáltam, sőt ezzel kezdtem. Kb. három hívás, egy írásbeli, és egy szóbeli panasz után jutottak túl azon, hogy "ez lehetetlen". Viszont megoldani nem tudják. Szerintük ez nem telekom probléma, és hajlok rá.

    Ugyanakkor, amint fent írtam, nem igazán lehet telekom probléma. Egy telekom mobilnet van, ugyanezt használja a telefonom, és ugyanezt használja a mobilnet is, a router-ben. A telefonomon nincs gond, a router esetében van. Ha a számítógép a router wifi-jére van kapcsolva, van gond, ha átkapcsolom a telefon wifijére, nincs gond. Nem igazán értem, ez így hogyan lehetne telekom probléma.

    A router nem az övék, tőlük csak a sim kártyát kaptam, ehhez vettem a TP-Link M7350 routert.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • Freddy76

    addikt

    válasz Saint #35155 üzenetére

    Természetesen, explorer, firefox, chrome egyszerre produkálja a tüneteket, ugyanúgy. Az érdekes az, hogy nem általános. Tehát az esetek mondjuk 70 %-ában bejön minden, 30 %-ban bizonyos oldalak hosszú ideig elérhetetlenek. De akkor mindenhol, tehát ha a számítógépen, a router wifijén egyszer csak elérhetetlen mondjuk a PH, akkor ha a telefonon átváltok a routerre, ott is ugyanúgy elérhetetlen. Ha visszaváltok a telefon saját mobilnetjére, elérhető lesz rögtön. Mivel minden net telekom, eléggé egyértelműnek tűnik, hogy router oldali a gond.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

Új hozzászólás Aktív témák