Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slowman

    aktív tag

    Sziasztok,

    Egy másik topicba már rákérdeztem, hogy mi a megoldás a lenti problémára, itt is bepróbálkozok :B .

    Tegnap vettem egy Dune HD TV-101-et. A problémám, hogy nem tudok hálózaton keresztül file-t megnyitni, mert nem tudom elérni a megosztott mappát. Netezni tudok rajta, látja "egymást" a gép (Win 7 64bit) és a médialejátszó (Router: TP-Link TL-WR543G). A gépről elérem az USB eszközt ami a Dune-hez van csatlakoztatva, a forrásoknál a gépet (nevet/ munkacsoportot) is látom, csak amikor belépek üres a mappa.

    Szerintem a megosztási beállításokkal lehet probléma.
    Hogy kell a megosztást beállítani, hogy elérjem a megosztott mappát a médialejátszón?

    Köszönöm!

  • Slowman

    aktív tag

    Sziasztok,

    Karácsonyra szereztem be egy TP-Link TL-WR4300-at. Így a régi router TL-WR543G bekerült a hálóba és WISP client módba kapja a netet a másik routertől, eternettel összekötve a TV-vel mert a hálóba lévő TV nem WiFi-s (Samsung UE32EH5300). Eddig minden működik sikerült a 4300-ason mindent bekonfigolni nyomtatót is tudom hálózaton keresztül használni stb. Nappaliban LG 42LB730V tv- + egy Dune HD TV-101 korábbi routerrel is működött most is működik a PC-s megosztás (tehát a 4300-asba a PC az LG tv és a Dune van eternettel bedugva).
    Viszont a hosszútávú megoldás az lenne, hogy ne kelljen bekapcsolni a gépem ha filmet akarok nézni. 4300-as routeren van még egy USB port és elméletileg képes fileok megosztására is, szóval egy külső HDD-t rádugnék és azt már így mindenki látná ha minden igaz, de sajnos nem így van.
    Megosztani nem sikerült a fileokat hiába állítom be a megosztást a routeren (főként filmeket szeretnék megosztani). Próbára egy pendriveal teszteltem, később ha működne beszerzek egy 2,5-es külső HDD-t. Sajnos az is probléma, hogy az eddig megosztott meghajtóimat sem látom a hálószobai Samu TV-n hiába van hálózat (tehát egyik TV sem látja közvetlenül a PC-t, de Dune-n keresztül simán megy a lejátszás a nappaliba. viszont ez a nappaliban nem is érdekel mert úgy is a Dune-t használom, csak a hlóba kéne valahogy megoldani ezt)
    Viszont a végleges cél az lenne valahogy meg akarnám oldani, hogy torrentet is tudjak futtatni a 4300-as-ról amennyiben van rá mód (gondolkoztam NAS vásárlásásán, de a router upgrade így is úgy is szükséges volt szóval ha ez a külső HDD-s megoldás működne nekem egy darabig megfelelne) és akkor végképp nem kéne a gépem csak ha szükséges, feleslegesen nem járna napi 1x órát.
    Ha valakinek van ilyen jellegű tapsztalta pls írja már le, hogy mit is kéne csinálni, hogy ez működjön. Annyira nem vagyok nagy géniusz az ügyben :B Remélem érthető volt amit írtam :) .
    THY! :R

  • Slowman

    aktív tag

    Az alábbi hibaüzenetet kapom az filekezelőtől ha rákattintok a NAS 1. HDD-re. Ill. Windows indításkor, hogy nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni. Tud erre valaki egy könnyen érthető megoldást ajánlani. :R

    Korábban ua néven volt egy kötet az a HDD meg is döglött ekkor a cserénél vettem egy másik HDD-t most 2 lemez van a NAS-ba (DS218+). Gondolom a korábbi ua név kavarhatott be, csak ne tudom, hogy lehetne megoldani, hogy ne kelljen emiatt mindig megnyitni a Total Commandert ha tallózni akarom a meghajtót (ott működik, miután egyszer kijelöltem már filekezelőbe is működik)

  • Slowman

    aktív tag

    válasz Doky586 #50822 üzenetére

    1 felhasználó fut a gépen... gyakorlatban, csak szerintem a korábbi megosztás beragadhatott és nem tudom, hogy lehet kiiktatni ezt az ütközést. Emiatt tettem fel a kérést. Nyilvánvaló, hogy nem konyítok az ilyesmihez és ellenkezőjét nem is állítanám.
    De kifejezetten örülök, hogy folyton akad egy unatkozó, kelletlen ember aki ebben éli ki a hajlamát, hogy nem ad magyarázatot a kérdésekre és ettől továbbra is felsőbbrendűnek érezheti magát.
    Ez nem különb mintha egy illető nem tud németül és megkér, hogy ugyan mondjam már meg mit kell csinálni, mert azt az utasítást kapta de lövése sincs mit takar, majd én mondom neki nagyon egyszerű, oda van írva németül, olvasd el... :W
    Megoldás kellet volna, nem pedig okoskodás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák