Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok. Nem találtam alkalmas topikot a kérdésemnek, valamennyire talán idevág. Többször találkoztam már ezzel a "problémával" amivel legutóbb tegnap. A kollégák gépét én szokom "bűvölni", mondván én értek hozzá a legjobban. Tegnap a következő egyszerűnek tűnő kéréssel kerestek meg, internetkapcsolat beállítása egy laptopon. Egyszerű dolognak tűnt, a kollégiumból hazatért nagylány laptopjára beállítani az ADSL kapcsolatot. Asztali gépen már évek óta megy a kapcsolat, a kábel át lett dugva a laptopra, kezdem beállítani, felhasználónevet beírom az asztali gépről, kérdem: jelszó? Hát, azt nem tudják.... Nekiálltak keresni, persze nem lett meg. Végén oda jutott a dolog, hogy fel kell hívni a szolgáltatót, de aztán egy cetli szélére írva végén meglett a jelszó. Máskor is fordult már elő, hogy reinstall után nincsenek meg az adatok. Annyit akarok kérdezni, hogy létezik-e olyan program, amivel ki lehet íratni az ADSL kapcsolat jelszavát?
    Semmiféle illegális dologra nem akarom használni, de unom már, hogy ha kollégák megkérnek, hogy valami gond van a hálózattal, vagy ha oprendszer újratelepítés van, egyszerűen elég előkerestetni a sok éves szerződéskötéskori papírokat. Még szerencse, hogy az outlok expressz fiókjait le lehet fájlba menteni, azzal nincs gond.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Bár van PC-m kb 12 éve, de a hálózatokhoz semmit nem konyítok, bocs, nagyon láma kérdéssel jövök. Szóval a nemrégen megvett laptopommal akartam az asztali géphez csatlakozni, hogy annak a meghajtójáról nagyméretű fájlokat másoljak át.
    Mindkét gépen SP2-es Vista van. Azt tudom, hogy a routerhez menő kábel nem jó, másfajta (cross..?) kell, ilyet is vettem, de mindkét fajta kábellel végigjátszottam a dolgokat.
    Összedugtam a két gépet, az asztalin engedélyeztem a meghajtó megosztását, aztán megpróbáltam végigjátszani a beállításokat. Adtam fix IP címeket a hálókártyáknak, 192.168.0.1, és 192.168.0.2. A media player megosztója ugrált föl, tehát valamit látott egyik gép a másikból, de az istennek sem tudtam összehozni a dolgokat. A hálózat ikonok mindkét gépen megjelentek.
    Úgy gondoltam, nem lehet olyan bonyolult két gépet összekötni, de azthiszem tévedtem. :B
    Segítsetek..Mit kell beállítani, hogy lássa a laptop az asztali gép egy particióját? :)

Új hozzászólás Aktív témák