Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Proci85

    senior tag

    válasz mezis #47898 üzenetére

    Értelemszerűen nem erről van szó, zéró hőkbocsátása legyeni. De nem normális, ha egy eszköz fűt, mint egy vaskályha. Nem azt írtam, hogy melegszik, hanem hogy forró. Hitvány kínai xarok ilyen esetben van, hogy elpukkannak, tuzet csinálnak illetve még egy neves gyártó eszközénél is szadizza a belső kondikat a magas hő. Főleg, ha a környezeti hőmérséklet 35 fok, mint az elmult napokban panelban.
    Egyébként egy xarul illesztett trafó is tud benne fűteni. Nem tudom ezt idővel javították-e és a kolléga régi infókból táplálkozik, vagy még mindig ugyanaz a technológia.

    A klmatechnika meg nem értem hogy jön ide, de amúgy igen:) Moziban ülve meg 60-80W, de ez itt most mellékes :)

    "Mennyi az az 5W melegen ? Fogj meg egy helyzetjelző izzót "melegen" ! "

    Fogj meg egy 5V 1A-es telefontöltőt. Meleg? Nem, mert kapcsüzemű jó hatásfokkal. Fogd meg a 10W-os ellenállást, amit ennek a töltőnek a végére teszel. Meleg? Nem, forró, mert minden energiáját elfűti.
    Tök más a kettő.
    Az, hogy egy eszköz hány wattos még nem szükségszerű, hogy félvezetőn, ellenálláson fűtse azt el.

    Szóval a kérdés röviden: kézrátéttel meleg vagy forró ezeknek a vackoknak a doboza? Állja a kezed vagy nem állja 1 percig?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák