Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz SindaNarmo #81 üzenetére

    Így van. A művészet, az nem munka. Meg úgy en bloc a szórakoztató iparban végzett tevékenység az nem munka. Legalábbis nem hasznos munka. Semmivel nem járulnak hozzá a világ előre haladásához, csak eltöltik a ráérő idejüket, amiért fizetést is kapnak. Fetrengenek a kávézókban és osztják az észt. Meg néha behívják őket a médiába, hogy elmondhassák valahol, hogy szegény művészeknek mennyire sz@r. Jobb lenne, ha akár utcát söpörnének, vagy könyvelnének, vagy tudom is én fuvarozók lennének, vagy mondjuk főznének valakire, és csak akkor művészkednének, mikor nem dolgoznak éppen. Tudom, hogy ez hogyan hangzik, tisztában vagyok vele, de ezt én valahogy mindig is így láttam, hogy ezek az emberek tevőlegesen nincsenek a társadalom hasznára. Festeni, verset írni, színészkedni lehetne meló után is. Vegyünk egy példát. Sok gyerek iskola mellett, miután végzett a suliban, megy, és szakkörökre jár, társadalmi munkát végez, zeneórára, sportolni stb... Miután a dolgával (iskola) végzett! Ja! És fontos, a fentiekbe természetesen a kiszolgálószemélyzet nem értendő bele, mert azoknak szerencsétleneknek ez a munkájuk, hogy ezeket supportálják. Ismerek olyat, aki nagynevű színházban dolgozik, és sok olyan dolgot mesélt, amik csak megerősítették ezeket a nézeteket bennem.
    Amúgy ezt a miért játszol kérdést nem értem ebben a kontextusban. Nem is játszok egyébként.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák