Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz Raysen623 #11 üzenetére

    Én nagyjából biztos vagyok benne, hogy erre kb. 3-4 csoport lesz vevő. Nem sorrend, csak így tudom érthetően leírni.
    1. A tehetős gamerek, akik annyira jól keresnek, hogy nem számítanak a költségek/fogyasztás, és mindig a lehető legb@szóbb gépet akarják maguknak.
    2. Streamerek, akiknek jól megy. Már csak azért is megveszik, hogy a többi streamer előtt lehessen villogni, hogy neki már ez van. ;]
    3. Olyan tartalomgyártók, akik nem feltétlenül játékra használják, hanem inkább munkára, és a nagy teljesítmény meg a hatalmas VRAM miatt előny, és a kártya ára idővel meg is térül nekik.
    4. És inkább a 3. csoporthoz tartozna, de nem teljesen, az abszolút profi felhasználók, akiknél a játék lehetősége fel sem merül, csak munkára használják. (Bár igazából nekik meg ott a 6000-es széria, szintén 48GB VRAM-al...)

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz haruspex #37 üzenetére

    Ezt azért adnám. :DDD

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Duree #49 üzenetére

    Mint feljebb írtam, nem feltétlenül a játékosok ennek már a célközönsége. Inkább akik ki tudják használni a 48GB VRAM-ot. Nem hinném, hogy létezik olyan játék, aminek kellene ennyi, viszont szimulációk, 3D render anyagok simán felfalnak 10-20-30GB-ot, vagy amennyi van (rosszabb esetben)...

    [ Szerkesztve ]

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz nexwo #58 üzenetére

    Hát, a videóban szereplő példány 6800 dodó (gondolom nettó). Így tehát nem mondanám, hogy olcsóbb. De az tény, hogy kevesebbet fogyaszt.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz #32839680 #66 üzenetére

    Lehet, nem tudom. Nem igazán érfekel az ingyenélő semmirekellők világa. Én csak azt látom ebből, hogy a remélt haszon miatt akár az anyjukat is eladják 5 Ft-ért, meg egy száraz kiflicsücsökért. De a legszomorúbb az egészben, hogy ennek a sz@rnak még piaca is van. Bezzeg, aki értelmes tartalmat gyárt, és nem adja el magát, az alig lépdel előre, mert az igényes tartalomra kisebb az igény.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz Raysen623 #74 üzenetére

    Én ismerek olyat személyesen, aki az első kategóriába tartozik, teljesen tisztességes, megbecsült ember a közösségben, semmi nagyzó lózung nincs az életében. Komoly állása van, kiemelkedően jó fizuval, és ez a hobbija. De sejtem, hogy nem az ilyenek miatt rühelled az első kategóriába gondolt embereket.
    A 2. kategóriával szembeni ellenérzéseiddel együtt tudok érezni.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz #32839680 #77 üzenetére

    Nem mondom, hogy nem meggyőzőek az érveid, de azt akkor is ostobaságnak tartom, hogy valaki azt nézi, hogy mások játszanak. Éppen ugyanebből a megfontolásból azt sem értem, hogy hogyan lehet nézni a tévében pl. sportközvetítést. Agyrém. Persze lehet, hogy csak én tekintek így a világra. Sosem értettem, ez miért jó. Na nem mintha a pálya mellett ordibálni jobb lenne, hiszen akkor sem vagy tevőlegesen a része a dolognak, tehát nem úgy történnek meg, amik történnek, ahogy te szeretnéd, csak kvázi "elszenvedője" vagy az eseményeknek. Ha te játszol (mindegy, hogy sport, vagy szg játék), akkor azért elmondhatod, hogy a te kezedben volt az irányítás (egy része).
    A másik meg, a sztrímerek, ha van egy bizonyos rajongótáboruk, eljutnak már arra a szintre, hogy szerződéseket kötnek, csomó kedvezményt kapnak, vagy kapnak egy olyan kulcsot a játékokhoz, amivel egy forintjukba nem kerül az a 2-3 óra, amit beletesznek.
    Mi bajod azzal, hogy ingyenélőknek hívom őket? Dolgoznak? Nem. Tisztán a szórakoztató ipar részei. (Erre meg ajánlom a remek mondanivalójú Network című filmet, ha nem érted, mire gondolok.) Még csak társadalmi munkának sem lehet hívni azt, amit csinálnak. Se nem kulturális, se nem oktató, se semmilyen egyéb irányú célja nincs a tevékenységüknek, mint hogy pénzt tarháljanak. Kicsit jópofiznak, aztán benyögik, hogy azé' nem sértődnek meg, ha küldesz nekik egy kis pénzt. A platform is fizet nekik a reklámok, nézettség stb. után. Szóval ha elegen kíváncsiak rá, hogy te a kamera előtt vakarod, akkor ebből meg is élhetsz, jelen állás szerint, és ez igenis ingyenélés. És ez olyan dolog, ami egy elég jó korrajzot ad arról, hogy milyen világban élünk.
    És ehhez a sosem volt kötelező fizetni dologhoz is lenne egy-két szavam. Ha nem fizetsz, teletolják az arcodat reklámmal, úgy, hogy az amúgy is megkérdőjelezhetően érdekfeszítő tartalom még élvezhetetlenebbé válik a megszakítások, vagy a beúszó bannerek, stb. által. A legtöbb platformon a reklám és script blokkolók már csak szó-szó működnek, meg úgy tolják be a szponzorált tartalmat, hogy azt semmilyen blokkolóval nem fogod meg, mert kvázi a tartalom részévé teszik. Szóval erről ennyit, hogy nem fizetsz semmiért. De fizetsz, pusztán azzal, hogy nézed, csak ez elsőre nem biztos, hogy tudatosul.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

  • niof

    addikt

    válasz SindaNarmo #81 üzenetére

    Így van. A művészet, az nem munka. Meg úgy en bloc a szórakoztató iparban végzett tevékenység az nem munka. Legalábbis nem hasznos munka. Semmivel nem járulnak hozzá a világ előre haladásához, csak eltöltik a ráérő idejüket, amiért fizetést is kapnak. Fetrengenek a kávézókban és osztják az észt. Meg néha behívják őket a médiába, hogy elmondhassák valahol, hogy szegény művészeknek mennyire sz@r. Jobb lenne, ha akár utcát söpörnének, vagy könyvelnének, vagy tudom is én fuvarozók lennének, vagy mondjuk főznének valakire, és csak akkor művészkednének, mikor nem dolgoznak éppen. Tudom, hogy ez hogyan hangzik, tisztában vagyok vele, de ezt én valahogy mindig is így láttam, hogy ezek az emberek tevőlegesen nincsenek a társadalom hasznára. Festeni, verset írni, színészkedni lehetne meló után is. Vegyünk egy példát. Sok gyerek iskola mellett, miután végzett a suliban, megy, és szakkörökre jár, társadalmi munkát végez, zeneórára, sportolni stb... Miután a dolgával (iskola) végzett! Ja! És fontos, a fentiekbe természetesen a kiszolgálószemélyzet nem értendő bele, mert azoknak szerencsétleneknek ez a munkájuk, hogy ezeket supportálják. Ismerek olyat, aki nagynevű színházban dolgozik, és sok olyan dolgot mesélt, amik csak megerősítették ezeket a nézeteket bennem.
    Amúgy ezt a miért játszol kérdést nem értem ebben a kontextusban. Nem is játszok egyébként.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák