Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Mióta frissítettem a 12.10 x64-gyel még ide sem tudok belépni. Minden alkalommal megkapom a "Sikeres belépés, rögtön továbbítunk" üzenetet, aztán szépen visszatölti a bejelentkezési oldalt. :W Ezt kénytelen voltam foxi alól megírni... szégyen. :)

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Zoli133 #17986 üzenetére

    Fura. Ha arra klikkelek itt a te hozzászólásodnál, hogy "Válasz", akkor beléptet és tudok válaszolni, de ha az alattad lévőnél teszem ezt, akkor mindig visszadobál. :W Mindegy.

    @ (#17987) DeathAdder
    Legbiztosabban úgy oldhatod meg, ha a registryt buherálod. Ha nem értesz hozzá, akkor használd ezt a kódot:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\RegisteredApplications]
    "Opera Internet Browser"="Software\\Clients\\StartMenuInternet\\Opera\\Capabilities"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet]
    @="Opera"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera]
    @="Opera"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities]
    "ApplicationDescription"="The Best Internet Experience on any device"
    "ApplicationIcon"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.dll\",0"
    "ApplicationName"="Opera Web browser"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities\FileAssociations]
    ".oex"="Opera.Extension"
    ".htm"="Opera.HTML"
    ".html"="Opera.HTML"
    ".xht"="Opera.HTML"
    ".xhtm"="Opera.HTML"
    ".xhtml"="Opera.HTML"
    ".mht"="Opera.HTML"
    ".mhtml"="Opera.HTML"
    ".xml"="Opera.HTML"
    ".torrent"="Opera.HTML"
    ".bmp"="Opera.Image"
    ".jpeg"="Opera.Image"
    ".jpg"="Opera.Image"
    ".png"="Opera.Image"
    ".svg"="Opera.Image"
    ".gif"="Opera.Image"
    ".xbm"="Opera.Image"
    ".oga"="Opera.Image"
    ".ogv"="Opera.Image"
    ".ogm"="Opera.Image"
    ".ogg"="Opera.Image"
    ".webm"="Opera.Image"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities\Startmenu]
    "Mail"="Opera"
    "StartMenuInternet"="Opera"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\Capabilities\UrlAssociations]
    "http"="Opera.Protocol"
    "https"="Opera.Protocol"
    "ftp"="Opera.Protocol"
    "mailto"="Opera.Protocol"
    "nntp"="Opera.Protocol"
    "news"="Opera.Protocol"
    "snews"="Opera.Protocol"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\DefaultIcon]
    @="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\",0"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\InstallInfo]
    "ShowIconsCommand"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\" /ShowIconsCommand"
    "HideIconsCommand"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\" /HideIconsCommand"
    "ReinstallCommand"="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\" /ReInstallBrowser"
    "IconsVisible"=dword:00000001

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\shell]

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\shell\open]

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\Opera\shell\open\command]
    @="\"C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\""

    - Másold ki és minden sorban, ahol C:\\Program Files\\Opera\\Opera.exe\ van, ott írd át értelemszerűen a saját Opera böngésződ elérési útjára.
    - Mentsd el .reg kiterjesztéssel és tetszőleges néven valahová, aztán dupla klikk rá, hogy hozzáadd a registryhez.
    - Ha megvan, akkor utána a vezérlőpultban az alapértelmezett programok részen a http, https, ftp.. stb. protokollokhoz ki tudod választani a menüből az Operát.

    A folyamat során sehol nem kell újraindítani a gépet.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz DeathAdder #18017 üzenetére

    Jól csináltál mindent, de ne keresd a default progik között, mert nem lesz ott. Viszont az Associate a file type or protocol with a specific programnál meg kell jelennie, ha mondjuk a HTTP-t próbálod átállítani. Igazából minden olyan fájltípusnál, vagy protokolnál választható kell legyen az Opera, amit a reg file-ban megadtunk és láthatsz is, például .htm, .html, ... stb. A fájlok listáját nyugodtan bővítheted is a többi mintájára. A képernyőfotódon egyébként nagyon nem látszik, aminek kellene. Ezeket a fájlokat nem automatikusan társítja az Operához, hanem csak a lehetőséged van meg rá, hogy manuálisan átállítsd őket abban az ablakban, amire a lefelé álló nyíl mutat az általad beszúrt képen. Próbáld csak ki. ;)

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Más (nem akartam az előző hsz-hoz keverni) :

    Rájöttem közben mi az amit pontosan csinál az Opera 12.10 itt a PH! lapcsalád közösségi oldalain. Bármelyik fórumot nézhetem és bármelyik topikot, a lényeg hogy ne legyek oda bejelentkezve. Ha így kattintok mondjuk a Válasz gombra például a #20-as postnál, mert válaszolni szeretnék a hozzászólásra, akkor hiába jelentkezem be, mindig visszairányít a bejelentkezési ablakra. Ha onnan visszalépek a fórumra, amit olvastam, akkor a #20-as poszt Válasz gomjára kattintva mindig ugyanez történik, azaz sosem tudok rá válaszolni, de bármelyik másikra igen, hiszen valójában már bejelentkeztem, csak az Opera nem hajlandó ezt elfogadni és mindig visszairányít. Ugyanez a helyzet az Új gombnál is.

    Egyedi a problémám? Én úgy vettem észre, hogy ez a frissítéssel együtt "szállt meg" és k*-ra kezd kiborítani.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz DeathAdder #18038 üzenetére

    Csináltam én is egy (nagyítható) képernyőfotót arról, hol lehet beállítani:

    Ha valamelyik protokollt mondjuk át akarod állítani, akkor jelöld ki és kattints felül a Change Program gombra, vagy csak kattints duplán az adott sorra. Erre megjelenik egy új ablak, ahol a telepített böngészők mellett már a portable Opera is ott lesz, mint azt nálam látod. Kiválasztod, leokézod.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz DeathAdder #18045 üzenetére

    Lövésem sincs mi lehet a baj, de azért pár dolog:

    Próbáld meg mégegyszer a registryhez adni a kulcsot admin jogosultságú fiókból. Akár az is gondot okozhatott, hogy utólag mozgattad az adott könyvtárba az Operát és előbb alkalmaztad a kulcsot (de persze nem tudhatom). Akár a másolás / beillesztésnél is lemaradhatott valami. Lényeg, hogy másold ki újra, csinálj vele egy új .reg fájlt és admin account alól futtasd le.

    Másik amire gondoltam, hogy ugye portable operát említettél, de lehet hogy nem ugyanazt használjuk. A legtöbben a portableapps.com-os Opera Portable-t szeretik, ami tökéletes mása a böngésző telepíthető változatának. Nálam az korábban párszor összeomlott és minden beállítást dobott, szóval én lecseréltem egy szerintem sokkal megbízhatóbb verzióra, ami az Opera@USB névre hallgat és innen tölthető le. Ez tapasztalatom szerint sokkal stabilabb és megbízhatóbb az eredetinél, a frissítéseket pedig maximum 1 héten belül követi. A 64 bites verziót használom. Ha a tiéddel nem megy ez a registry trükközés és alapértelmezetté tétel, akkor végső esetben próbáld meg ezt letölteni, berakni az adott mappába és megint "futtatni" a .reg fájlt.

    Több ötlet nincs sajna, szóval csuriban vagyok. ;)

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz rammstein99 #18103 üzenetére

    F11?

    Vagy alul a tálcán jobb klikk az Operára -> Mozgatás -> aztán a lefele mutató kurzorgombra tenyerelj rá.

    mod:
    Elkéstem. :O

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Luminary #18116 üzenetére

    Szégyellem magam amikor leírom, de Operában nem tudok ilyenről, viszont a Chrome és az arra épülő egyéb böngészők kijelzik a találatok számát (nem tudom meddig, de 100-nál biztosan többet) és még azt is, hogy éppen hányadik találaton állsz.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Luminary #18119 üzenetére

    Sajnos a Chrome keresési funkcióiról többet nem tudok neked mondani, mert nem használom aktívan. Privát böngészés szempontjából katasztrofálisan el van cseszve, ráadásul szerintem javíthatatlanul.

    Opera keresési beállításait egyébként a search.ini tartalmazza és szerkeszthető. Itt egy pici segítség hozzá. Az oldalon keresés valószínűleg belevarázsolható, de az általad óhajtott funkció nem hiszem.
    Amit még tudok, hogy a search_field_history.dat tartalmazza a korábbi kereséseket. Ha ebből Opera alól (vagy manuálisan) töröljük a bejegyzéset, aztán szépen írásvédetté tesszük, akkor nem fogja többé megmutatni mire keresett rá korábban a user. Persze téged ez se visz előrébb, de ez eleve olyan dolog, amit például a Chrome sehogy nem tud megoldani. Abból mindig elővarázsolható ez az infó, hacsak nem privát böngészési módban használja valaki addonok nélkül, de úgy csak egy csupasz és buta browserrel dolgozol, ami semmit nem tud.

Új hozzászólás Aktív témák