Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz ArchElf #11671 üzenetére

    Ebben már javították.
    Tedd fel vagy ezt, vagy a b3488-at (a későbbiekben már van egy rakat új fícsör, így bugosabbak).

    Vagy várd meg a 10.63-at, mert a 10.62-ben nem javították.

    A b3488-ban csak egy durva bug van, ami a 10.6x verziókban nincs benne, bizonyos animált PNG fájloknál megfagy a böngésző. Attól függ melyik idegesítőbb számodra, az, vagy a tanúsítványos hiba. (Én véletlenül nem találkoztam egy animált PNG-vel sem, mikor nem kerestem, szóval nem vészes annyira.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ArchElf #11673 üzenetére

    "Fene akarja, hogy fagyjon netbankolás közben..."

    Szünetmentes + RAID6-os tömb + két monitor + Debian Linux + Iceweasel (a Debian csapat által utólag bugmentesített FF) + minden plugin ami nem szükséges a netbankhoz letiltva, akárcsak minden addon + minden plugin frissítve a legújabb verzióra + semmi nem fut a böngészőn kívül az OS-ben, maximum a rendszerdiagnosztikai eszközök.

    Ha van WLAN-od, webkamerád/mikrofonod, akkor azok hardveresen kikapcsolva, a mobiltelefon aksija kivéve (vagy ólomkazettába zárva), redőnyök lehúzva és páncélajtó bezárva.

    Akkor csökkented a kockázatokat, de előfordulhat, hogy egy tranzakció közben becsapódik egy meteor a házatokba és az ükunokáid is törleszthetik a baleset miatt 5 db 0-val megfejelt összeget. ;]

    "Hihetetlen, hogy egy root certificate-et nem voltak képesek belerakni közel 2 év alatt"

    De igen. Elég sok tanúsítványt beleraktak, de ilyen Netlock-os szarok nem biztonságosak és 3. fél által lettek aláírva, ilyet talán nem kéne belerakni.

    A probléma pedig valamikor 10.5x környékén kezdődhetett, netbankolni nem szoktam, Freemail-t és társait nem használom, 10.10-ben és még előtte viszont nem ugrált semmi fel újra, amit elfogadtam.

    A bash.hu RSS csatornája authentikált, szóval ott is tanúsítványt kell elfogadni első alkalommal, szóval tudom. Az egyetlen bug, hogy crash után elfelejti, hiába lett már egyszer (vagy többször) leállítva normálisan a böngésző. De ez is csak 10.70 óta létezik a javítás óta.

    Előtte viszont az volt a probléma, hogy több Netlock-os tanúsítvány nem fért meg egymás mellett. Mert mikor a Freemail-t kipróbáltam, elfogadtam, újraindítottam, betöltöttem, nem dobott fel semmit és ott volt a listában. Mikor az origón szintén elfogadtam egy NetLock-os tanúsítványt, akkortól hülyült meg és a Freemail-en ismét kérte.

    Tehát amiket egy adott session alatt fogadtál el azok megmaradtak, amiket külön-külön session alatt azok felülírták egymást.

    Egyébként pár kérdés azért felmerül bennem:

    1: Az origóra mi a tökömért tanúsítvány a cikkek kommenteléséhez?
    2: A Freemail (bár azon az se segít) miért nem implementál valami normális, megbízható tanúsítványt? Érdekes, Gmail-en és Paypalon is van SSL és mégsem ugrál egyiken sem, hogy fogadjam el.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz ArchElf #11695 üzenetére

    "szinte minden elérhető elterjedt windows-os böngészőt használok (IE6, IE8, FF3.6, Opera, Chrome), mégis az Operával van a legtöbb bosszankodásom."

    Nálunk is többször romlik el az autó, mint a kalapács. ;]

    Viccet félretéve: IE6-ot és IE8-at nem igazán konfigurálod sehogy, maximum GPO-ban meg van adva pár szabály (ugyanezt Operában is megteheted egy a system32-be helyezett operaprefs_fixed.ini fájllal).

    A Chrome-ot megint ne említsük egy lapon, mivel azt lehetetlen is bárhogy konfigurálni.

    A Firefox 3.6-ot meg gondolom megint nem viszed túlzásba, de például ott is voltak problémák főverziónkénti frissítéseknél, hogy olyan jelenségeket produkált, ami friss, tiszta (vagy jól karbantartott) prefs.js és user.js fájloknál nem volt jelen.

    Nem mentegetem az Operát, mivel sajnos tény, hogy ami nálunk (akik minden snapshotot kipróbálnak) már alap az a felhasználók csak véglegesre frissítő részét is érintették, akik felrakták a 10.5x szériát.

    Ezen belül is azokat, akik belenyúltak a beállításokba. Akik csak böngésztek azoknak minimális eltárolt beállítás van az operaprefs.ini fájlukba (ugyanúgy az override.ini-ben is).

    Egyébként ha megnyitod a fájlt (sima szöveges fájl) a [User Prefs] szekció alatt fogsz találni egy Enable Cookies = 3 sort.

    Ha már 10.62-t használsz, akkor ezt ki is törölheted, mert az alapértelmezett beállítás 14-re módosult.

    Azon kívül javaslom töröld ki a két [File Types] szekciót mindenestől.
    De csak akkor, ha nem végeztél egyéni módosítást a Ctrl+F12->Haladó->Letöltések résznél.

    Ha igen (például kikapcsoltad a beépített Torrent klienst), akkor ezeket hagyd meg:
    [File Types]
    ...=0,,,,,|
    application/x-bittorrent=4,,,,torrent,|

    valamint:

    [File Types Extension]
    ...=,0
    application/x-bittorrent=,128

    Ez például arra jó, hogy ha frissül a Silverlight (már ha használod), akkor automatikusan a friss plugin DLL-jét fogja használni, nem azt az útvonalat, ami még akkor tárolódott el az operaprefs.ini-be, amikor a korábbi verzió volt a legfrissebb.

    [ Szerkesztve ]

  • brd

    nagyúr

    válasz ArchElf #11695 üzenetére

    Nem muszáj az egész ini-t törölni, én csak a cookie-kezelésre vonatkozó részt törölném, hogy az alapbeállítás legyen érvényben (vagyis a mindenhonnan fogad), mert valószínű, hogy rögzült az ini-ben a 10.5x cookie-beállítása, és az okozza a gondot. A másik ok az lehet, hogy az oldalspecifikus beállítások között is ez a beállítás lett rögzítve.

    The only real valuable thing is intuition.

  • brd

    nagyúr

    válasz ArchElf #11695 üzenetére

    Nem muszáj az egész ini-t törölni, én csak a cookie-kezelésre vonatkozó részt törölném, hogy az alapbeállítás legyen érvényben (vagyis a mindenhonnan fogad), mert valószínű, hogy rögzült az ini-ben a 10.5x cookie-beállítása, és az okozza a gondot. A másik ok az lehet, hogy az oldalspecifikus beállítások között is ez a beállítás lett rögzítve.
    A többi böngészővel kapcsolatban Penge véleményével értek egyet nagyrészt, bár néha elfogultnak tűnik. ;]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák