Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Üdv!

    Az otthoni hálózat felturbózásának részeként, az eddigi kis Zyxel NAS helyett beszerzés alatt van egy HP Gen8-as microserver, amin - az eddigi tájékozódásom alapján - OMV-t szeretnék futtatni. Lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem:
    1. Szeretném a fájljaimat az Internet irányából is elérni, biztonságos módon (saját privát felhő). Milyen lehetőségek vannak erre? SFTP-t nem támogat az OMV, ha jól láttam. A cégnél nem hiszem hogy működne az, hogy feltelepítek egy OpenVPN klienst: a legjobb az lenne, ha egy login/jelszó megadásával, https protokollon keresztül lehetne elérni 1-2 könyvtárat. Meg lehet ezt csinálni?
    2. E-mail szerver üzemeltetésére van lehetőség?

    Üdv: E

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz lazydog #3679 üzenetére

    Bocs, hogy belevau, de számomra (aki kérdezni jött ide) annyi jött le, hogy az illetékes döntése óta született cca. 20 háeszből majdnem a fele a tiéd, és ezek részedről mind trollkodást tartalmaznak (kezdve az én kérdésemre adott, teljesen értelmetlen, haszontalan válasszal). Dedó lvl 99... :U
    Annyira lovagolsz ezen a kérdésen, hogy felmerül az emberben, hogy:
    a/ anyagi érdeked fűződik hozzá, vagy
    b/ a hegynyi méretű igazságérzeted nem engedi, hogy leszállj a témáról.
    Szerintem engedd el. Jó lenne, ha az érdemi információk kibányászásához nem kellene több oldal felesleges hozzászóláson átrágnia magát az érdeklődőknek.
    Alternatív javaslat: nyiss egy unRAID vs. OMV topicot, aztán ott mindenki kitombolhatja magát (mármint az a három ember, akit érdekel).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz ht42 #3682 üzenetére

    4? Jó lesz az 6-nak is... :U
    Offba teszi? :U
    [link] [link]

    Látom, neked legalább sikerült offba tenni - jó dolog a módosítás gomb... ;] Amúgy nem a fórumtársat, hanem a hozzászólásait minősítettem: ha szerinted nem gáz, hogy az utolsó 30 háeszből 6 azaz hat ugyanazzal a (vélt vagy valós) sérelemmel foglalkozik, akkor nincs miről beszélni (nyilván le lehet írni egy, a mainstream/topicgazda álláspontjával ellentétes véleményt - egyszer, nem hatszor, trollkodás jelleggel).
    Részemről a témát lezártam: infót gyűjteni jöttem ide (ahogy gondolom kb. mindenki), nem vitatkozni (arra ott vannak a vs. topicok, ahogy fentebb is utaltam rá).

    [/lazydogB]:
    Ha kicsit is rosszindulatú/gyanakvó lennék, én feltételezném rólad hogy anyagi érdekeid fűződnek a tüntetően merev elutasításhoz

    Anyagi érdekem fűződik hozzá, hogy egy fizetős megoldás helyett ingyenest használjak? Természetesen igen... ;] Ezt azért gondold át még egyszer... ;]

    Mivel nem ilyen vagyok, betudom nálad ezt szimpla emberi gyarlóságnak.

    Mármint gyarlóság az, hogy az általad gyanúsan erőteljesen reklámozott sz*r a minden bizonnyal nagyon tutkó, minden igényt kielégítő, ámbár fizetős alternatíva helyett valószínűleg egy számomra jó eséllyel elégséges szolgáltatásokat nyújtó, ingyenes megoldást preferálok? ROTFL... :C

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Még nincs is meleg, hol van még a 35-40 fok?
    45 fokig nem aggódnék, de ha már most 40 fölött van, lesz ez még több is... :(
    Néztem azt a Dell házat, ebben nem szabadna ennyire melegednie a vinyóknak. Nekem egy hagszigetelt asztali házam van, abban nincs ilyen meleg, pedig csak pár venti van benne, és azok is lassan pörögnek.
    Mindenképp rakj a vinyók elé vagy mögé egy ventit, ami a ház hátulja felé fúj (nem kell nagy fordulatszám: egy 12 cm-es venti, 1000 rpm körül bőven jó).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák