Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazydog

    addikt

    válasz Patice #2594 üzenetére

    Miért ragaszkodsz az MHDDFS-hez? Az AUFS használata előnyösebb.
    Felrakhatod az OMV-t bármilyen Debian alapú linuxra, feltéve hogy az a Wheezy repository-t használja.
    Azzal hogy az egyes fájlok melyik lemezen találhatók, nem kell, illetve felesleges foglalkoznod. Például egy hagyományos RAID esetében nem is tudsz ezen aggódni, mivel ott ezt végképp nem láthatod.

    ha valamelyik lemez megdöglik, akkor azt sem tudom, hogy pontosan mi volt rajta.

    Az OMV-nél xxxFS használata esetén is látod a Midnight Commander-rel a fájlok valós fizikai elhelyezkedését.
    A lemezek megdöglése ellen pedig ott a SnapRAID.

    [ Szerkesztve ]

    Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

  • ht42

    senior tag

    válasz Patice #2594 üzenetére

    OMV tetszene, de a 2.1 esetében nem találtam még infót a pluginekre vonatkozóan, hogy azok is frissültek a fő rendszerrel együtt?
    Ha a csomagok frissülnek, akkor az OMV letölti őket. A 2.1 minden plugint tartalmaz, amit az előző verziók.

    mhddfs lenne magában, ...De mi van akkor, ha mindegyik lemez elérte ezt az értéket?
    Valszeg tovább írja a lemezeket, míg meg nem telnek. Legfeljebb kapsz egy értesítést.
    Én aufs-ot használok, az egyformán terheli a vinyókat.

    ... simán Ext4-re formázzam a lemezeket és lesz 4-5 kötetem? ...
    Az mhddfs nem filerendszer, csak egy afölötti réteg. ext4-et alkalmazz. Erre rakod rá az mhddfs-t, vagy aufs-ot. Ezeket később bármikor megszüntetheted, vagy a vinyót kivéve másik gépben használhatod. Már meglévő mhddsf-hez bármikor új egységet kapcsolhatsz.
    Ha több vinyód van, javaslom a snapraid használatát is. Persze egy vinyó akkor elmegy a paritás adatokra, De van egy raid-ed, ami még mindig olyan, hogy a vinchestereket nem kell spaciálisan átkavarni a rendszernek, mint pl. a raid csíkozásnál.

    ... mellé, alá, fölé fel lehetne mondjuk rakni egy-két csomagot,
    Lehet. De ha alá is sikerült, akkor szólj nekem is :DDD

Új hozzászólás Aktív témák