Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • poolbig

    aktív tag

    válasz lazydog #2808 üzenetére

    Igen, igen, ezt már nézegettem is: [link]
    Most már lassan eljutottam oda, hogy csak az alaplap Sata vezérlője, vagy annak a drivere a ludas az instabilitásért. Miután felmásoltam jó pár giga adatot, nyomtam egy Sync-et, és olyan csúnya hiba dobálásba fogott a rendszer, hogy öröm volt nézni. Így egyre közelebb kerül a szívemhez a HP Proliant mircoserver. Nézegettem az árát, és persze nézegettem a legolcsóbb 4 fiókos Zyxelt, hát majdnem ugyanannyi, annyi különbséggel, hogy a HP mégis csak egy szerverminőség 8x annyi RAM-mal a CPU-t meg már nem is említem, magam választott OP rendszerrel, szóval nem kétséges a választás. Az viszont bántotta a szemem, hogy a HP Sata vezérlője csak Raid1-et és Raid0-t tud, de semmi gond,mert az OMV megoldja a Raid5-öt. Aztán feljebb olvasva láttam, hogy valaki (lehet, hogy te, már nem emlékszem) azt írta, ha már RAID5 és stabilitás, akkor ECC (ilyen van a HP-ban) és ZFS+FreenNAS. Nem óckodom a FreeNAS-tól, de nekem jobban bejön az OMV, viszont mindenképpen kemény hibatűrés a célom (persze beszámítjuk a második NAS-t, plusz felhő - bár ezt elvből rühellem, plusz UPS-t is).
    Vélemény?

Új hozzászólás Aktív témák