Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • isti84

    csendes tag

    Üdv!

    Az akku mizériával kapcsolatban írok. Nálam is jelentkezik a töltés kijelzés hibája. 213-as update van a telefonomon, nem rootolt. Nem értek az elektronikához, ezt leszögezem. De a megfigyeléseim talán hasznosak lesznek.

    Az egyik fórumhozzászólásban említettétek a "GSam Battery Monitor" appot. Feltelepítettem, feltöltöttem az akkut és figyeltem mi történik.

    1. Az akku kb. 4,2V-os feszültségen érte el a 100%-os töltöttséget.

    2. Ezt követően eléggé megnyúztam a telefont. Egy nap alatt lemerítettem az akkut 3,6V-ra. ez kb. 15%-os töltöttség.

    3. Ekkor felraktam töltőre (nem gyári töltőfejre, hanem Nokia Lumia 800 töltőfeje). kb 2-3 óra alatt feltöltöttnek jelezte magát. Viszont az akku feszültsége 3,8-3,9V között ingadozott a töltőről történő lecsatlakoztatás után. Újraindítás után viszont rendesen 4,2V-os feszültséget olvasott ki a program.

    Számomra úgy tűnik, hogy a töltő áramkör beragad egy állapotba, amiből egy újraindítás kihozza.

    Az app: [link]

    Üdv,
    István

    Kockák előre!!! :D

  • isti84

    csendes tag

    válasz Robi1001 #1887 üzenetére

    Üdv!

    Kösz a választ. Akkor van még javítani a szoftveren. :) Addig is marad az újraindítás.

    Ezen a mizérián kívül egy dolog zavar, az alap feloldóképernyő. Harmadik nap kaptam egy SMS-t, a telefon a zsebemben volt, tudtomon kívül válaszoltam is rá. Igaz semmi értelmeset. Aznap minta alapú feloldásra váltottam. :)

    Evvel kapcsolatban, valahogy vissza tudom állítani a 4.4.2-es alap csúszkás feloldóképernyőt root nélkül?

    Ettől a két dologtól eltekintve nincs problémám a készülékkel. Várom a mobilarena-s tesztet. :)

    Üdv,
    István

    Kockák előre!!! :D

  • isti84

    csendes tag

    válasz gyulus08 #1898 üzenetére

    Üdv!

    Erre gondoltam. :) Hmm.

    Az Op3nDott-os megoldásban felesleges dolgok vannak, szerintem fölösleges pl.: a Market elérése a feloldóképernyőről... Legalább a finomhangolását engedhetnék...

    Kipróbáltam a Go Locker-t is. Nagyon szép meg nagyon jó, de baromi csicsás. Nekem egyszerű cuccok kellenek ilyen téren. :)

    Go Locker: [link]

    Üdv,
    István

    [ Szerkesztve ]

    Kockák előre!!! :D

  • isti84

    csendes tag

    Üdv!

    A hétvégén beszereztem egy tabletet is. Nemsokára repül bele egy mértetes memkártya mert ez az aktuális tárhelymódszer irdatlan fos.

    Nem is emiatt kérdezlek benneteket, hanem az OTA frissítés miatt. A készülékhez elérhető volt a legfrissebb update 1.01. Le is töltötte, de a frissítés sikertelen volt. Többször próbáltam megismételni a dolgot, de sikertelenül. A készülék nem rootolt, nem hekkelt.

    Ha korábban volt róla szó, elnézést kérek. Nem volt időm végigfutni a majd 2250 posztot. :D

    Valami tipp vagy ötlet a frissítés elbukására, vagy esetlegesen megoldás a frissítés végrehajtására.

    A hiba üzenet: (erősen megszűrve)
    assert failed: apply_patch_check("/tmp/fastboot.img","checksum","checksum")
    error in "/cache/update.zip" (status 7)
    update failed (status 1)

    Azért nem képernyőmentek, mert recovery menübe kerül a készülék.

    Üdv,
    István

    [ Szerkesztve ]

    Kockák előre!!! :D

Új hozzászólás Aktív témák