Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • vitezlejszlo

    őstag

    válasz micafighter #1110 üzenetére

    Uhumm.. akkor elvileg modemcsere után megy a 3G meg a 4G is vele itthon?

    Amit ezen az oldalon lehet kapni azzal van valami trükk? [lihttp://www.lenteen.de/search.php?keywords=oneplus&imageField=nk]

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz micafighter #1110 üzenetére

    Kínán kívül azt írták páran, hogy megy modemcsere nélkül is a 3G és 4G rendesen, amiből én arra következtetnék, hogy igazából azt nézi a modem, hogy milyen SIM-et tettél bele, és ha China Unicom, akkor nem enged 3G meg 4G hálózatra. Ami amúgy elég nagy szviatás, remélem lesz valami jobb workaround, mert a mostani feltehető modem az nem tud 4G-t. Nem mintha egyelőre olyan nagy szükség lenne rá, mert amúgy is külön mobilnet csomagot kell itt hozzá venni, titeket meg eleve nem érint a dolog, de azért mégis. Szóval szerintem nem 1700MH-z es 3G-t használ az itteni szolgáltató, a wikipédia szerint nincs Ázsiában egyáltalán 1700MHz-es sáv.
    Szóval a jelenlegi módosított nemzetközi modemmel egyáltalán nem megy a 4G.

    Nordic: Ezt kb nem lehet téglásítani. Amíg bejön a fastboot menü (tehát a bootloadert nem barmolod szét), addig vissza lehet rá tolni gyári image-et néhány ADB paranccsal. Kb mint egy PC-nél, hogy amíg a bios/uefi betöltődik, és el tudsz indítani bootolási folyamatot akármilyen csatlakoztatott eszközről, addig nagy baj nem lehet.

    micafighter: Csak CM flasheléshez nem kell feloldott bootloader, az felmegy simán az alap recovery menüből, viszont érdekes mód felül is írja azt, tehát amikor másodszor tettem recovery-be, akkor már a CM recovery menüje jött be, ami majdnem azonos a CWM-mel, de kicsit más.
    A wipe közbeni lemerülés nem gáz, mert a data partíciót nem törli az alap recovery wipe funkciója sem (különben törlődne az oda felmásol új rom is).

    Apropó, egy kis összegzés arról, hogy egy ilen telefon belső tárhelye hogy néz ki, alapvetően az alábbi partíciókra van osztva:
    - bootloader (ez lényegében a fastboot mód, az itt található szoftver felel az alapvető funkciókért, ez indítja a rendszert, stb)
    - modem (ezen a partíción vannak a rádió vezérléséhez szükséges cuccok)
    - system (ide kerül a rendszer,stb)
    - data (ez kb úgy viselkedik, mitn egy linux rendszeren a /home, ide kerül az összes felhasználói adat, és ennek a tartalmát látod a virtuálisan felcsatolt /sdcard alatt, amikor PC-re kötöd a készüléket).

    Ezek közül az első kettőt általában nem szokás piszkálni, és nem is tudod olyan egyszerűen, mert ahhoz, hogy oda írjál vagy recovery módban kell .img fájl telepíteni, vagy pedig ADB-vel feltolni a .img fájlt. Szóval ezeket véletlenül nem nagyon lehet elrontani. A system partíció az, amit felülír egy rendszercsere/wipe, de például dirty flash esetén még azt sem teljesen, hanem csak bizonyos részeit, így a telepített apk-k megmaradnak. A data részt általában semmilyen wipe nem törli csak úgy, illetve külön van olyan opció, hogy wipe data, mert ugye ezzek törlöda felhasználói adatokat a telefonról, ami kellemetlen, ha onnan telepítenél fel egy zip-et a recovery-ben.
    (ezt amúgy nem feltétlenül neked címeztem, csak mivel előkerült most többeknél a flashelés, így gondoltam leírom).

Aktív témák