Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LML

    tag

    Sziasztok!

    Némi topic visszaolvasás és külföldi teszt bújás után megrendeltem egy LG 77A1-et.
    Nálam egy Sony 70" XF /83 sorozatot váltott.

    Kicsit féltem tőle, mert újracsomagoltként árulták az Edigitalon, -kb 2/3ad áron- ami viszont nagyon csábító volt. 70" után nem szerettem volna kisebbet, viszont az eredeti ára túl volt már az ingerküszöbömön. Így gyakorlatilag a 65" C1 árából kaptam 77"-t.

    Viszont: A TV soha nem volt még használatban, tehát itt tényleg igaz volt a "csak" csomagolássérült. Sehol semmi külső sérülés nincsen rajta, a képe meglepően szép, nincs pixelhiba, a homogénsége is meglepően jó.

    -HDT szállította, normálisak és segítőkészek voltak. (kibontásban, átnézésben is partnerek voltak, akkor jöttek, amikorra telefonon megbeszéltük stb)-

    Mivel soha nem játszom tv-n, és soha nem nézek natív 24p tartalmat (bluray), ezért én semmilyen hátrányát nem látom a 60Hz-nek, pedig 100/120hzes tvről váltottam. Elképzelhető, hogy egymás mellett egy C1-el látnék különbséget, de annyit biztosan nem, hogy az ár dupláját megérje.

    Ez az első TV- az életemben, amivel maximálisan elégedett vagyok, "de" nélkül.
    A fényerő számomra bőven elegendő, igaz, úgy választottuk meg a nappali pozícióját, hogy semmilyen részét nem éri direkt napfény. Elhúzott árnyékolók mellett kinti hóról visszaverődött fény esetében is bőséges a fényerő amit nyújt, de tény, hogy egy világos, full napfényes szobában máshol lehetnek ezzel gondok.
    A HDR tartalmakért sem vagyok oda, ha tehetem, inkább HDR nélküli 4K-t nézek, de ennek ellenére számomra bőven elég a fényerő amit tud a tv.
    A mozgás "segítő" funkciók hibátlanul teszik a dolgukat, amelyeket a Sony LCD esetében azonnal ki kellett kapcsolni, itt tökéletesen teszik a dolgukat, mind TV adás tekintetében, mind egyéb tartalmak lejátszása közben.

    Amit sokan hátránynak említenek az oled kapcsán (túl harsány színek, túl sok fekete), az számomra előny, és hatalmas pozitívum. Direkt "félretettem" az expanse utolsó részét, és kivártam míg megjön az oled, hát nem kellett csalódnom a tvben :) (maga a sorozatlezárás viszont egy csalódás volt, :O de az egy másik topic...)

    Az egyetlen hátránya a Tvnek, hogy az oldalsó csatlakozókhoz kínszenvedés hozzáférni (ha falra van szerelve a tv), a kábeltv csatihoz való hozzáféréshez pedig nőgyógyász segítsége javasolt. Szóval az USB-s eszközökhöz egy 30cmes hosszabbító kábel javasolt, mert feláldozták a használhatóságot a design oltárán.

    A webos olyan amilyen, gyorsabb mint az android volt, viszont a médialejátszó nem lopta be magát a szívembe, a Sony megoldását én jobbnak tartom.

  • LML

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy LG OLED77A13LA Tv.
    Mostanában (pár hete) elkezdte az alábbi jelenségeket produkálni. (kép szélén sávok)
    Ami érdekes, hogy csak tuner forráson produkálja (netflix, amazon, disney, youtube, médialejátszónál nem).
    A házban másik TV nem produkálja a jelenséget, másik oled sem (LG oled48C).
    Ami viszont nagyon érdekessé teszi a dolgot, hogy ha csinálok rajta egy pixel tisztítást, akkor utána 2-3 napig nem produkálja a hibát....
    Reset, plusz oled kímélés menüben próba képpen minden kikapcsolva, (először a logo-beégés védelemre gyanakodtam) nem segített.

    Elosztó doboztól dedikált konnektora van a TVnek, ami nincs összekötve semmivel (se hdmi se utp se semmi) (egy usb-ssd van beledugva de ha kíhúzom nyilván nem segít), és földeletlen konnektorba van bedugva, a Voda TV a szolgáltató, amihez az utcai központig újra van húzva a kábel.

    Nem beégés, Youtube-os oled teszteken minden hibátlan.

    Fognak tudni ezzel érdemben foglalkozni ha felhívom a szervizt?


  • LML

    tag

    válasz hunspikey #91247 üzenetére

    Más forrásból nem produkálja ezt. Érzésem szerint nem az oled panellel lesz a probléma, hanem inkább a tunerrel. (ami gondolom egyben van az alaplapi panellal).

Új hozzászólás Aktív témák