Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FLx

    addikt

    válasz krx21 #65657 üzenetére

    Barmit lehet persze, a TV-be epitett vacak kepbeallitasokat is lehet hasznalni hiszen ott vannak. De latni kell, hogy koze nem lesz az elmenynek ahhoz amit megalmodtak a film keszitesekor. A moziban sem tudod kapcsolgatni a fenyerot es a hangerot sem, mert Mariska meg Juliska mashogy szereti. Tegyuk fel en keszitek egy sima YT videot csak poenbol, megcsinalom a color grading-et, aztan kiadom a videot. Ha valaki megkerdezi hogyan allitsa be a kijelzojet, hogy ugy lassa a videot, ahogy en elkepzeltem, akkor mit mondasz neki? Nyugodtan csinalj amit akarsz, nem baj ha nalad a kek szin amugy zold? Persze lehet ezt is, ha neki ugy jobban tetszik, de a legtobben ugy akarjak majd latni a tartalmat, ahogy a keszitok megalmodtak. Es a legtobben itt gondolom pont ebben a temaban erdeklodnek. Ha csak siman az erdekelne a kerdezoket, hogy mikent kene a TV-t beallitani, ahogy nekik tetszik, akkor minek kerdeznek egyaltalan? Oda tekernek a beallitasokat ahova akarnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz krx21 #65657 üzenetére

    Mindenhol figyelembe veszem a nézési körülményeket, nélküle nem is lehetne kalibrálni, de hdrnel szabvány szerint nem vesszük lejjebb a fenyerot mert még így is kevés, persze ha valaki szeretne leveszem neki. De ilyennel még nem találkoztam.
    Sdr esetben muszaly figyelembe venni a nezesi körülményeket mind maximális fenyero és mind gamma szempontjabol és persze az egyéni preferenciat is.
    Akiknél voltam kalibralni azok ezt nagyon jól tudják, mert mielőtt nekiallok mindig felmérem az igényeket és elbeszélgetek a tulajjal.
    Nincs kockás fuzetem, ezeket tudom fejből is illetve mindenhova más kell, ehhez tapasztalat kell.

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák