Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xerobyte

    aktív tag

    válasz DamianB #58424 üzenetére

    DamianB neked válaszoltam, de alapvetően nem direktben neked címzem a gondolatok nagy részét! : )

    Nyilván, a pénztárca és a hely adottságai szoktak a tipikus indokok lenni. Az elsővel nem is lehet vitatkozni. A másodikkal igen. Házimozis pályafutásom egyik legjobb lépése volt, amikor meghoztam azt a döntést, hogy szétrobbantom a klasszikus szekrénysort. Az egy dolog, hogy így már nem voltam kötve a szintén 55"-os limithez, de sokkal fontosabb, hogy maga a nappali is ezerszer jobb lett. Megtapasztalva ezt, amikor teljesen felújítottam a lakást évekkel később (és végre saját bútorzatot tervezhettem), akkor már alapból úgy terveztem, hogy a nappali házimozi kompatibilis, szellős legyen és követtem a funkcionális helységek elvét.
    Nyilván, ha van másik fél is az egyenletben, akkor érdeket kell érvényesíteni, mert akinek nem ez a hobbyja, az nem fogja érteni, főleg mert a kis lakásokba még mindig nyomják ezeket a félkompakt, amúgy túl sok helyet nem adó, de legalább asszimetriával operáló szekrénysorokat az IKEA-ban, Möbelix-ben és társaiban. Ez meg a teljes agyhalál, mert 2 csilivili fali lebegőpolc és 1 üveges vitrin miatt bukod a TV méretét (sőt a normális hangrendszert is, de ez már tényleg nieche). Lebegőpolcot aztán bárhova lehet tenni, az üveges vitrin meg szerintem elég haszontalan, hacsak nem kiemelten fontos neked vagy a dekor miatt kell (pl. itt tartod a whiskey kollekciódat, de utóbbi esetben akkor meg inkább félúton a konyha-nappali határa felé pakolnám).

    A litániám lényege, hogy ne a gombhoz varrjuk már a kabátot. Ha veszel egy 600 ezres TV-t, ami a hobbyd és használod/szereted, akkor ne a 200 ezres szekrény legyen már a gátló tényező. Ha pedig a 'családi béke fenntartása' az ember fia kifogása, akkor meg legyünk őszinték és mondjuk ki, hogy nem érdekel annyira a téma, hogy végigvidd az akaratodat és így könnyebb ezt az asszonyhibáztató közhelyágyút elsütni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák