Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krx21

    nagyúr

    válasz rothfb #35269 üzenetére

    Természetesen nem dolgozok oled palen gyárban, mint ahogy Te se... Ráadásul én kevésbé állítom, hogy nincs válogatott panel, mint ahogy Te, hogy igen... :DDD Minőségileg van ellenőrzés ez biztos, de eddig semmi nem igazolja, hogy válogatott paneleket kapnának a drágább modellek. Tehát szerintem ez kimerül abban, hogy van oled panel és van a teszt végére a selejt. Szerintem :DD

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rothfb #35269 üzenetére

    "nem tudjuk, hogy mi alapján zajlik a minőségellenőrzés"
    Na épp ezért teljesen értelmetlen ez a vita, mert ha most kiírná nekünk Twitter-re az LG panelgyár főmérnöke, hogy "Igen, válogatjuk a paneleket.", az semit jenetene semmit anélkül, hogy kiadná mellé a teljes doksit, hogy pontosan mit és hogy néznek, mik a tűréshatárok, stb. Sőt, még mindezek biztoskában is csak egy "megalapozott jóslatunk" lenne arról, hogy ez mit is jelent, míg egyikünk nem nézte végig legalább 20-30 panel "leválogatását", hogy miként is néz ez ki a gyakorlatban (anélkül ez még mindig csak egy rakás szám, amit nem tudunk mihez kötni tapasztalat híján).
    Egy számunkra ismeretlen válogatás gyakorlatilag ugyan az, mint ha nem válogatnak.
    Ha nem nézik például a homogenitást, akkor hiába vesz Signature-t, aki a tinting-től fél. Ha pixelhibákat ellenőriznek, az is majdnem mindegy, mert a B szériát is visszaküldheti a boltba, vagy hívhatja miatta a szervizet az, akinek feltűnik az ilyesmi. És így tovább...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák